Facebook Haberleri

Facebook Haberleri

Facebook ismini değiştiriyor

Bünyesinde WhatsApp, Instagram, Messenger ve Oculus'u da barındıran Facebook isim değişikliğine gidiyor.

Facebook’un yeni projesi, şirketle ilgili gizlilik endişelerini artırdı

Bir süredir kullanıcı güvenliği ve gizliliği ile ilgili skandallarla gündeme gelen ve son olarak da genç kullanıcı kitlesinin sağlığını göz ardı eden araştırmalarıyla sansasyon yaratan sosyal medya platformu, yeni projesini tanıttı. Kullanıcıların her şeyini takip edecek araçlar tasarlayan platform, yeni soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Instagram kullanıcılarını ilgilendiriyor! Artık bildirimlerle gösterilecek!

Instagram, kullanıcılarını teknik sorunlar konusunda bilgilendirecek uygulama içi bildirimleri test etmeye başladı. Şirket, söz konusu özelliği ilk olarak ABD’de test edecek.

Eleştirilerin hedefi olmuştu! Facebook'tan gençler için yeni hamle!

Facebook, ABD Senatosunda sosyal medya platformuna yönelik eleştirilerin ardından, gençleri yararlı olmayan içeriklerden uzak tutmaya yönelik yeni önlemler alacağını duyurdu.

Büyük teknoloji şirketleri artık daha fazla vergi ödeyecek

OECD ülkelerinin yüzde 15'lik küresel vergi oranında anlaşması nedeniyle operasyonlarını düşük vergi alan ülkelere taşıyan büyük teknoloji tekelleri artık bu vergiden kaçınma uygulamalarından yararlanamayacağı için daha fazla vergi ödeyecek. Ancak düzenlemeye yoğun eleştiriler de var.

IGTV tarih oluyor! Instagram Video duyuruldu!

Instagram bugün yeni bir özelliğini duyurdu. IGTV ve normal akışta yer alan videolar, artık Instagram Video çatısı altında birleşiyor.

Instagram, Facebook ve WhatsApp’ta 6 saatlik kesintinin nedeni belli oldu

Sosyal medya platformları Instagram, Facebook ile anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaklaşık 6 saatlik erişim probleminin ardından tekrardan kullanıma açıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook kesintinin nedeni hakkında ilk defa konuştu. Şirket 1.5 milyar kullanıcının verilerinin çalındığı iddialarına da son noktayı koydu.

Facebook, WhatsApp ve Instagram çöktü

Facebook, WhatsApp ve Instagram'a erişim sağlanamıyor. Popüler sosyal medya siteleri Facebook ve Instagram'ın yanı sıra WhatsApp'a da erişim sağlanamıyor. 

Facebook'ta tedirginlik! Yeni ifşalar geliyor!

Son dönemde hakkında ifşa ve skandalların bitmek bilmediği Facebook'tan dikkat çekici bir açıklama geldi.

Whatsapp, Facebook ve Instagram platformları birbirine bağlanacak

Mark Zuckerberg, Facebook çatısı altında bulunan tüm sosyal medya platformlarını bir araya getirmeyi planlıyor.

Instagram Çocuk projesi rafa kalktı

Son dönemde özellikle gençlerin psikolojisini bozduğuna dair haberlerin ve araştırmaların ortaya çıktığı Facebook'tan dikkat çeken bir hamle geldi.

Google’dan yeni hamle! TikTok ve Instagram ile anlaşmaya çalışıyor!

Google, Instagram ve TikTok videolarını arama sonuçlarında göstermek için çalışmalara başladı. Şirketin, her iki hizmetten de içeriği indekslemek ve sıralamak için ByteDance ve Facebook ile iletişim kurduğu bildiriliyor.

Müzisyen Alan Lancaster yaşamını yitirdi

İngiliz rock grubu Status Quo'nun kurucularından olan bas gitaris Alan Lancaster'ın yaşamını yitirdiği açıklandı.

Facebook, bu defa da kendi itibarı için haber akışına müdahale ediyor

Mark Zuckerberg, Facebook yanlısı hikayeleri platform kullanıcılarının haber akışlarına iten projeyi kişisel olarak onayladı. CEO, bu şekilde platform hakkında son dönemde çıkan skandalları bastırmayı planlıyor.

WhatsApp’tan çok konuşulacak özellik

Facebook çatısı altında faaliyet gösteren popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın yeni özelliği ortaya çıktı.

Aşı yaptırmamıştı! Youtuber Brandon Ashur, korona nedeniyle öldü!

1.6 milyon takipçisi olan 36 yaşındaki Youtuber Brandon Ashur Covid-19'dan öldü. Aşı olmadığı belirtilen Ashur son paylaşımlarından birinde ‘Lütfen aşınızı olun, bunu yaşamak istemezsiniz’ dediği ortaya çıktı.

Twitter'ın yeni özelliğini ilk Türkler kullanacak

Facebook, LinkedIn, TikTok, Instagram ve Snapchat gibi uygulamalarla rekabet içinde olan Twitter, yeni bir özelliğin önce Türkiye'de deneneceğini duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Twitter Reactions (Tepkiler) özelliğinin sınırlı bir süre için özel olarak Türkiye'de deneneceği bilgisi verildi.

Instagram, tüm dünyada çöktü

Dünyanın en popüler sosyal medya uygulamalarından Instagram'a global düzeyde giriş sorunu yaşanıyor. Binlerce kullanıcının, Instagram'a erişemediği belirtildi.

Dünyaca ünlü sanatçı Flavio Kampah Campagna koronavirüse yenildi

En son solunum cihazına bağlı fotoğrafıyla hatırladığımız İtalyan sanatçı Flavio 'Kampah' Campagna, yakalandığı koronavirüs illetinden kurtulamadı.

Radyo sunucusu Phil Valentine, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

Korona virüse yakalandıktan sonra takipçilerini aşı olmaya davet eden ancak koronaya yakalanmadan önce aşı ve maske karşıtı söylemleri ile tanınan radyo sunucusu Phil Valentine, hayatını kaybetti.

TikTok, Facebook’un tahtını ele geçirdi

Yapılan bir araştırma, sosyal paylaşım platformu TikTok'un 2020'de en çok indirilen uygulama olduğunu ortaya çıkardı. TikTok böylelikle Facebook, WhatsApp, Instagram ve Facebook Messenger'ı geride bırakmış oldu.

Facebook, WhatsApp mesajlarını okumak istiyor

WhatsApp uçtan uca şifreleme güvenlik sistemi nedeniyle en güvenli yazışma uygulamalarından. Facebook reklam göstermek ve bu kişisel mesajları okumak için adım atacak. WhatsApp'ın uçtan uca şifreleme yerine homomorfik şifrelemeye geçmek istediği belirtiliyor.

Oyuncu Jay Pickett, geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi

'General Hospital', 'Days of Our Lives' ve 'Abandoned' gibi birçok dizide rol olan oyuncu Jay Pickett, geçirdiği kalp krizi sonucu 60 yaşında hayatını kaybetti.

Oyuncu Dieter Brummer, evinde ölü bulundu

Home and Away dizisiyle ünlenen 45 yaşındaki Dieter Brummer evinde ölü bulundu. Brummer'ın intihar edip etmediği, yapılacak otopsiden sonra netlik kazanacak.

Twitter'ın geliri beklentileri aştı, kullanıcı sayısı açıklandı

Twitter'ın ikinci çeyrek geliri yıllık yüzde 74, çeyreklik yüzde 15 artışla 1 milyar 190 milyon dolar oldu. Şirket, üç ayda 7 milyon yeni kullanıcı kazandı.

Türkiye’nin favori emojisi belli oldu

Facebook’ta geçtiğimiz 3 ay içerisinde 15 milyondan fazla nazar boncuğu emojili gönderi paylaşıldı; favori emojiler ise cinsiyet ve jenerasyon bazında değişiklik gösteriyor.

Facebook Messenger, emojileri seslendiriyor

Facebook, mesajlaşma uygulaması için emojilerine ses efekti ekledi.

Twitter o özelliğinin fişini çekiyor! Tarih verdi!

Twitter, Instagram ve Facebook platformlarındaki 'Hikayeler' özelliği ile benzerlik gösteren 'Fleets'in kaldırılacağını açıkladı.

Netflix’ten video oyunu atağı

Netflix, TV şovları ve filmlerin ötesindeki ilk büyük hamlesini gerçekleştirdi. Video oyunlarına yönelmeyi planlayan platform, bu alana öncülük etmesi için Electronic Arts ve Facebook'ta yöneticilik yapmış olan Mike Verdu ile çalışacak.

WhatsApp'ın tartışma yaratan kararına ilişkin flaş gelişme!

Ankara 4'üncü İdare Mahkemesi, Facebook'un, WhatsApp verilerinin Facebook şirket ürün ve verilerine bağlanmasını durduran Rekabet Kurulu kararının yürütmesinin durdurulması istemli başvuruyu reddetti.