Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

Recep Tayyip Erdoğan Haberleri

YKS ek tercih sonuçları açıklandı

YKS ek yerleştirme sonuçları, ÖSYM sayfasında açıklandı. İlk tercihlerde yerleşemeyen üniversite adaylarının yakından takip ettiği YKS ek tercih sonuçlarının belli olmasıyla gözler kayıt tarihlerine çevrildi. Ek tercih sonuçları ile kayıt yaptırmaya hak kazananlar 4-7 Ekim tarihlerinde kayıtlarını yaptırabilecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kitap yazdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yazdığı 'Daha Adil Bir Dünya Mümkün' isimli kitap, 6 Eylül'de piyasaya çıkıyor. İlk basımı Turkuvaz Kitap tarafından Türkçe olarak yapılan eser, 40 TL'den satışa sunulacak. Kitabı internetten sipariş verenler ise 32 liraya alabilecek.

YKS’de baraj düştü

Üniversite sınavında baraj puanı düşürüldü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2021 YKS tercih sürecinde ilave bir ek yerleştirme yapılacağını ve bu ek yerleştirmede baraj puanının TYT’de 140, AYT ve YDT'de 170 olarak uygulanacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti! İşte yerine gelen isim...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti. Mahmut Özer, Milli Eğitim Bakanı olarak Ziya Selçuk'un yerine atandı. Öte yandan, üç yeni bakan yardımcısı atandı.

Yüksek Askeri Şura bitti, yeni komuta kademesi belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Yüksek Askeri Şura toplantısı sona erdi. İki saat süren toplantı sonrası Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yeni komuta kademesi belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Kurban Bayramı’nda tatil süresi kaç gün olacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Kurban Bayramı tatili süresini açıkladı. ‘Pazartesi günkü yarım günü idari tatil olarak belirledik. Vatandaşlarımız fiilen 16 Temmuz Cuma akşamından 26 Temmuz Pazartesi sabahına kadar sürecek bir tatile kavuşmuş oluyorlar’ diyen Erdoğan, bayramda köprülerden geçişlerin de ücretsiz olacağını duyurdu.

Müzisyen Ayhan Alptekin yaşamını yitirdi

Karadeniz'in ve Rize'nin sevilen seslerinden Ayhan Alptekin'in hayatını kaybettiği öğrenildi.

Bakan Koca açıkladı! Kurban Bayramı’na kadar aşı hedefi ne olacak?

‘En az bir doz aşısı yapılan kişi sayısı 35 Milyondan fazla: 18 yaş ve üzeri nüfusumuzun yüzde 57 kadarı aşılanmış durumda’ diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı'na kadar hedefin yüzde 70 olduğunu duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! İşte yerli aşının adı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerli Covid-19 aşısının adının 'TURKOVAC' olduğunu açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Sokağa çıkma kısıtlamaları ne zaman kaldırılacak?

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, korona virüsü kısıtlamalarıyla ilgili alınan yeni kararları duyurdu. 'Müzikle ilgili sınırlamayı 24.00’e çekiyoruz. Kusura bakmasınlar, gece kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok' diyen Erdoğan, sokağa çıkma kısıtlamalarının kaldırılacağı tarihi de açıkladı.

Yeni normalleşme adımları için kritik tarih belli oldu

1 Haziran'da hayata geçirilen normalleşme adımları başta esnaf ve vatandaş olmak üzere herkesi memnun ederken yeni takvimle ilgili bilgiler de gelmeye başladı. Buna göre, 21 Haziran'dan sonra yeni rahatlamalar gelebilir.

Türkiye, Karadeniz’de 135 milyar metreküplük yeni doğalgaz keşfetti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, beklenen 'müjde'yi açıkladı. Erdoğan, 'Fatih sondaj gemisi, Sakarya gaz sahasındaki Amasra-1 kuyusunda 135 milyar metreküplük yeni bir doğal gaz keşfi daha yaptı' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Maskeler ne zaman çıkarılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan TRT özel yayınında soruları yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Aşılarla birlikte ciddi manada korunma sürecini tıbben de olmuş olacağız. Ben 3 aşımı oldum, bir de antikor yükseldi mi yükselmedi mi bununla ilgili adımı attım’ dedi.

İçişleri Bakanlığı’ndan kademeli normalleşme genelgesi! İşte tüm detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kabine Toplantısı'nın ardından duyurduğu haziran ayına ilişkin kademeli normalleşme takvimiyle ilgili İçişleri Bakanlığı genelge yayımladı. Genelgeye göre; iki doz aşı olmuş olan 65 yaş ve üzeri vatandaşlar ile 18 yaş altındakilere ayrıca bir yasak uygulanmayacak. Sokağa çıkma yasağı, kafe, restoran, düğün ve nişan törenleriyle ilgili detayların tek tek açıklandığı genelgede sinema salonlarına da yüzde 50 kapasiteyle açılma olanağı sağlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, normalleşme kararları açıklandı! İşte detaylar…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sokağa çıkma yasağı saatlerinin esnetildiğini açıkladı. Yeme-içme yerlerinin çalışma saatlerini de paylaşan Erdoğan, kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmelerin açıldığını duyurdu.

Şarkıcı Hakan Taşıyan taburcu oldu

Ankara Şehir Hastanesi'nde karaciğer ve böbrek nakli yapılan şarkıcı Hakan Taşıyan, yaklaşık 7 ay süren tedavisinin ardından taburcu edildi.

Basın Kartı Yönetmeliği, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla değişti

Basın Kartı Yönetmeliği değişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan yeni düzenlemeyle basın kartı verme ve iptal şartları yeniden belirlendi.

TRT'nin yeni kanalı açıldı

TRT'nin yeni kanalı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın katıldığı lansman töreniyle tanıtıldı. TRT'nin merakla beklenen yeni kanalının adı da tanıtımla beraber belli oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 1 Haziran’dan sonra ne olacak?

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, esnafa destek paketini duyurdu. 2021 alım fiyatlarını kamuoyuyla paylaşan Erdoğan, 1 Haziran’dan itibaren başlayacak kademeli normalleşme takviminin ikinci etabıyla ilgili de önümüzdeki günlerde açıklama yapılacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Normalleşme ne zaman başlıyor?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘İnşallah salgını kontrol altına almış olarak bayram sonrasında kontrollü bir şekilde normalleşme adımlarını atıyoruz’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Tam kapanma uzatılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, '17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Emeklilerin bayram ikramiyesi belli oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Emekliye bayram ikramiyesini 1100 TL olarak kararname ile geçireceğiz' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! 3 hafta tam kapanma kararı alındı!

Korona virüsü salgınıyla mücadele çerçevesinde kapanma senaryolarının görüşüldüğü kabine toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantının ardından yaptığı açıklamada ‘29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19:00'dan 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05:00'e kadar tam kapanma kararı uygulanacak’ dedi.

Ruhsar Pekcan görevinden alındı, yeni bakan Mehmet Muş oldu

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın görevine son verildi. Pekcan'ın yerine ise Mehmet Muş atandı. Ticaret Bakanlığı yaptığı açıklamayla, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın eşinin yönetim kurulu başkanı olduğu şirketten dezenfektan alımı yapıldığını kabul etmişti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü! Vedat Bilgin ve Derya Yanık kabinenin iki yeni üyesi oldu!

Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın kurulması için yayımlanan kararnameden sonra yayımlanan Resmi Gazete'nin mükerrer sayısı ile bakanlar belli oldu. Karara göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na Vedat Bilgin atandı.

İçişleri Bakanlığı, kısıtlamayla ilgili en çok merak edilen soruları yanıtladı

İçişleri Bakanlığı, yeni kısıtlama tedbirleri hakkında sıkça sorulan 9 soruyu cevapladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı! ‘Kısmi kapanma uygulamasına geçiyoruz’

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan ayının ilk iki haftasında kısmi kapanma kararı alındığını duyurdu. Hafta içi sokağa çıkma yasağının saatinin değiştiğini duyuran Erdoğan, şehirler arası seyahatlerle ilgili alınan kararı da açıkladı.

Pinterest, Türkiye’ye temsilci atadı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye'de günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcısı Pinterest'in bugün temsilci atadığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Ramazan ayı için yeni tedbir kararları alındı!

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Ramazan ayı boyunca işletmelerin tamamı paket servisi yapacak. Toplu iftar ve sahur gibi faaliyetler gerçekleştirilmeyecek. Ramazan ayı boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Koronavirüs mevcut tedbirleri devam edecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada, koronavirüs kararları ile ilgili olarak mevcut uygulamanın devam edeceğini belirtip ‘Artış, hastane yatış oranına sınırlı yansıdı. Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık. İnşallah bundan sonra daha bilinçli davranarak, bu meselenin üstesinden geleceğiz. Tedbirlere uymamız halinde yeniden kısıtlamaların gelmesinin kaçınılmaz olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum’ ifadelerini kullandı.