Etiketler

Pinterest, Türkiye’ye temsilci atadı

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye'de günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcısı Pinterest'in bugün temsilci atadığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Ramazan ayı için yeni tedbir kararları alındı!

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Ramazan ayı boyunca işletmelerin tamamı paket servisi yapacak. Toplu iftar ve sahur gibi faaliyetler gerçekleştirilmeyecek. Ramazan ayı boyunca, ülke genelinde hafta sonları sokağa çıkma sınırlaması uygulayacağız’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Koronavirüs mevcut tedbirleri devam edecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe'de düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan toplantı sonrası yaptığı açıklamada, koronavirüs kararları ile ilgili olarak mevcut uygulamanın devam edeceğini belirtip ‘Artış, hastane yatış oranına sınırlı yansıdı. Şehirlerimizdeki mevcut uygulamayı bir süre daha sürdürme ve gelişmeleri yakın takip etme kararı aldık. İnşallah bundan sonra daha bilinçli davranarak, bu meselenin üstesinden geleceğiz. Tedbirlere uymamız halinde yeniden kısıtlamaların gelmesinin kaçınılmaz olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum’ ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan merakla beklenen Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı. 

Gazeteci Fatih Portakal, hakkında karar verildi

Paylaştığı Twitter mesajı nedeniyle Bankacılık Kanunu'nun 'İtibarın Korunması' başlıklı 74'üncü maddesini ihlal ettiği ve ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamalarıyla hakkında iddianame düzenlenen ve 3 yıla kadar hapsi istenen gazeteci Fatih Portakal beraat etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı’nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Halı sahalar açılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, halı sahaların düşük ve orta riskli illerde 09.00-19.00 saatleri arasında faaliyet göstereceğini açıkladı. Halı sahalar İstanbul'da ve İzmir'de kapalı kalacak, Ankara'da ise açılacak.

Sağlık Bakanı açıkladı! İşte normalleşmenin başladığı iller!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘İllerimiz risk değerlendirme kriterlerine göre 4 kategoriye ayrıldı. Düşük riskli (mavi), orta riskli (sarı), yüksek riskli (turuncu) ve çok yüksek riskli (kırmızı) olarak kategoriler belirlendi. Buna göre normalleşme adımları uygulanacaktır. Tedbirli ve kademeli normalleşeceğiz’ dedi.

İlk adım atıldı! İstanbul'daki kafe ve restoranlar ne zaman açılacak?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl ve Yönetim Kurulu üyeleriyle yapılan toplantıda 1 Mart'tan itibaren uygulanması beklenen kademeli normalleşmeye geçiş süreci görüşüldü.

TÜRES Başkanı açıkladı! Restoran ve kafeler ne zaman açılacak? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşen Tüm Restoranlar ve Turizmler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, kısıtlamalar çerçevesinde müşteri alımına kapalı olan restoran, kafe ve lokantalarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesi sonrası, 'Mart ayında restoranların açılacağını düşünüyoruz' dedi.

Normalleşme takviminin detayları belli oldu! Puanı toplayan illerde...

Önceki gün yapılan kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Mart ayında normalleşmeye geçiliyor’ açıklaması yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! Yasaklar kademeli olarak kalkacak!

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Dört gruba ayırarak Mart ayı başı itibariyle kademeli normalleşme sürecini başlatıyoruz’ dedi. Erdoğan, kafe, restoran ve küçük esnafla ilgili yol haritasının da önümüzdeki günlerde açıklanacağını duyurdu.

Yüz yüze eğitimin detayları belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimin yol haritasıyla ilgili açıklamalarda bulundu: Anaokulları ve köy okulları 15 Şubat'ta, ilk ve ortaokullar 1 Mart'ta açılıyor. İlkokul öğrencileri haftada iki gün okula gidecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Restoran ve kafelerle ilgili flaş karar!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, restoran, lokanta ve kafe gibi işletmelere yeni destek ödemeleri yapılacağını açıkladı.

İmamoğlu, Erdoğan'a aşı yapan sağlık çalışanı kendisine benzetilince bakın ne cevap verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a aşı yapan sağlık çalışanı kendisine benzetilince Ekrem İmamoğlu'ndan yanıt gecikmedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan korona virüsü aşısı oldu

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Şehir Hastanesi'ne giderek CoronaVac aşısı oldu. İkinci doz aşıyı 28 gün sonra yaptıracağını belirten Erdoğan, şu ana kadar 260 binden fazla kişinin aşılandığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Türkiye’de aşılama ne zaman başlayacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aşı takvimi ve kademeli normalleşmenin konuşulduğu Kabine toplantısı sonrası konuştu. Erdoğan, ‘Aşılar öncelik sıralamasıyla uygulamaya geçecek. Perşembe veya Cuma günü aşılama başlayacak’ dedi.

TikTok da Türkiye'ye temsilci atayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uyarısının ardından sosyal medya devleri, birer birer geri adım atmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Türkiye'ye temsilci atayacağını duyuran VK ve YouTube'un ardından TikTok'ta atama yapacağını açıkladı.

Sokak çıkma yasağının detayları belli oldu

Dün akşam, Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı sokağa çıkma yasağının detayları netleşti.

65 yaş üstü ve 20 yaş altı için yeni düzenleme geldi

Kabine toplantısı sonrası açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma araçlarını kullanamayacak’ dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni korona virüsü yasaklarını açıkladı! Haftasonu sokağa çıkma yasağı geri geldi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası koronavirüs salgınına yönelik yeni tedbirleri açıkladı. Buna göre, haftasonu sokağa çıkma yasağı yeniden geri geldi.

Sağlık Bakanı açıkladı! Koronavirüs aşısı Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Çin merkezli Sinovac firması tarafından üretilen koronavirüs aşısından 50 milyon dozun satın alınması için anlaşıldığını söylerken aşının ne zaman getirileceği tarihi de açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni koronavirüs önlemlerini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası kameralar karşısına geçti. Erdoğan, koronavirüs önemleri karşısında alınacak tedbirleri açıkladı.

Berat Albayrak'ın istifası sonrası yeni Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasının dün akşam Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kabul edilmesinin ardından yerine geçecek isim de belli oldu. 2016-2018 yılları arasında Kalkınma Bakanı olarak görev yapan Lütfi Elvan, Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine getirildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifası kabul edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın istifasını kabul etti. İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, 'Cumhurbaşkanımızın değerlendirme sonunda sonucunda Berat Albayrak'ın görevden af talebi kabul edilmiştir' denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni korona tedbirlerini açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında yeni önlemleri açıkladı. Erdoğan, lokanta, berber, halı saha gibi toplu alanların saat 22.00'de kapatılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Yüz yüze eğitimin kapsamı genişletildi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre yüz yüze eğitimin kapsamı genişletildi. Erdoğan, ilkokul ikinci, üçüncü, dördüncü ile ortaokul sekiz ve lise on ikinci sınıflarda yine yüz yüze eğitime geçileceğini duyurdu.

Fatih sondaj gemisindeki flamanın sırrı ne?

Fatih sondaj gemisindeki flama ile ilgili konuşan denizciler, 'Pek bilinen bir sembol değil ama bazen geminin adını temsilen personel morali için bu tip şeyler yapılır' dedi.

Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün açıklayacağını duyurduğu 'müjde'yi açıkladı. Erdoğan, 'Türkiye tarihin en büyük doğalgaz keşfini Karadeniz'de gerçekleştirdi. 320 milyar metreküp doğalgaz rezervi bulundu. Hedefimiz 2023 yılında Karadeniz gazını milletimizin kullanımına sunmaktır' dedi.

Yıldız Tilbe'nin Ayasofya paylaşımı sosyal medyayı salladı

Şarkıcı Yıldız Tilbe'nin sosyal medya hesabından Ayasofya'ya ilişkin yaptığı paylaşım büyük beğeni topladı.