Gazeteci İsmail Küçükkaya, Fox TV'den neden ayrıldı? Her şeyi tek tek açıkladı!

Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu, Fox TV'den ayrılan İsmail Küçükkaya'nın artık Halk TV'de olacağını duyurmuştu. Küçükkaya, sosyal medya hesabından konuyla ilgili ilk tweet'ini attı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Fox TV’den ayrılan İsmail Küçükkaya, 12 Eylül’de Halk TV ile ekranlara çıkmaya hazırlanıyor. Küçükkaya, sosyal medya hesabından ayrılık mesajını doğrulayarak ilk tweet’ini paylaştı.

Küçükkaya, Halk TV’ye geçtikten sonra paylaştığı ilk tweet’inde şunları söyledi:

“9 yıldır mutluluk, huzur ve gururla görev yaptığım FOX TV’den dün itibari ile ayrılmış bulunuyorum. Kanal yönetimi bu kararımı anlayışla karşıladı. Anlaşarak ayrıldık. 12 Eylül itibariyle Halk TV’de göreve başlıyorum. Haftanın 5 günü 3’er saat sabah haberlerinde olacağım. Cuma akşamları da bir program hazırlayıp sunacağım. Bütün bu süreçte tam bir uyum ve huzurla çalıştığımız FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni, yakın arkadaşım ve meslektaşım Doğan Şentürk’e, desteğini daima hissettiğim FOX/ Disney Grubu CEO’su Cenk Soner’e, kanal yönetimine ve tüm FOX çalışanlarına içtenlikle teşekkür ederim.

10. yılıma tam da bugünlerde girmiş olduğum FOX’daki tüm bulunma süremi daima mutluluk ve sevinçle, minnettarlık duygularıyla anacağım. Emsalsiz bir dönemdi. Yolları bundan sonra da açık olsun. Bana güvenerek, ‘gel demokrasi mücadelesi veren Halk TV Ailesi’ne sen de katıl ve bu mücadeleye omuz ver’ diyen; başta uzun yıllardır -o daha medyaya girmeden çok evvel tanıştığımız-  Cafer Mahiroğlu olmak üzere tüm Halk TV yönetim ve ekibine de teşekkür ediyorum. Heyecanlıyım.

Elbette benim için kolay bir karar değildi. Büyük bir kurumun güven, sistem, alışkanlık ve konforunu bırakıp mutevazi imkanları olan ama meslekte iddialı bir haber kanalında çalışmaya başlıyorum. Bu gelişmeyi ve durumu kamuoyuna aktarmayı bir görev bildim.”

"Fox TV ile 4-5 gün çok yoğun görüşmeler yaptık"

Küçükkaya, paylaşımının devamında Fox TV’deki görüşmelerinin detaylarını da verdi.

Fox TV’deki 10. Yılında tekrara düşmekten endişelendiğini belirten Küçükkaya, Cafer Mahiroğlu’nun kararlı ve istekli oluşundan dolayı Halk TV’nin teklifini kabul ettiğini söyledi.

Küçükkaya’nın paylaşımının devamı şöyle:

“Çok sorulduğu için şunu da açıklamalıyım:

FOX yönetimi; başta GYY Doğan Şentürk olmak üzere hepsi kanalda kalmam için muazzam çaba gösterdi. CEO Cenk Soner sürece aktif dahil oldu. 4/5 gün çok yoğun görüşmeler yaptık. Kalmam için ellerinden geleni yaptılar. Ama olmadı, kalamadım

Peki neden?

Birincisi FOX’da 10.yılımda kendimi tekrara düşmekten endişe ettim. Gelecek yıl bir değişiklik yapmayı düşünürken beklenmedik bir anda Halk TV’den teklif aldım. Cafer Mahiroğlu çok istekli, iddialı ve kararlıydı. O heyecandan mesleki anlamda etkilendim.

Cafer Mahiroğlu Halk TV’yi büyütmek istiyor. Vizyonunu önemsedim. Sabah haberlerini bir haber kanalında yapma fikri beni heyecanlandırdı. Akşam programı yapma önerisinden de etkilendim.  Ve ‘evet’ dedim. Hayırlı olsun.”

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Fox TV'den neden ayrıldı? Her şeyi tek tek açıkladı!

Gazeteci İsmail Küçükkaya, Fox TV'den neden ayrıldı? Her şeyi tek tek açıkladı!

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN