Kültür- Sanat

Usta oyuncu Suna Selen'e 'Filme Değer Katan Ustalar' ödülü Usta oyuncu Suna Selen’e ‘Filme Değer Katan Ustalar’ ödülü
Engin Akyürek ve Neslihan Atagül'e sürpriz ödül Engin Akyürek ve Neslihan Atagül’e sürpriz ödül
45'lik Film Akademi'nde hayalleri gerçeğe dönüştü 45’lik Film Akademi’nde hayalleri gerçeğe dönüştü
Ayşe Erbulak'ın yeni romanı 'Cinayet A.Ş.' raflardaki yerini aldı Ayşe Erbulak’ın yeni romanı ‘Cinayet A.Ş.’ raflardaki yerini aldı
ABD'de plak satışları CD satışlarını geçti ABD’de plak satışları CD satışlarını geçti
Rasim Öztekin, 'kavuğu' Şevket Çoruh'a devretti Rasim Öztekin, ‘kavuğu’ Şevket Çoruh’a devretti
Sitare Akbaş, 'Türkan Şoray Umut Vaad Eden Kadın Oyuncu' ödülünü aldı Sitare Akbaş, ‘Türkan Şoray Umut Vaad Eden Kadın Oyuncu’ ödülünü aldı
Emmy Ödülleri töreni koruyucu kıyafetlerle sunulacak Emmy Ödülleri töreni koruyucu kıyafetlerle sunulacak
7. Altın Palmiye Ödülleri'nin sahipleri belli oldu 7. Altın Palmiye Ödülleri'nin sahipleri belli oldu
Oyuncu Gülçin Çakır: Üretim süreci benim için hiçbir zaman bitmeyecek Oyuncu Gülçin Çakır: Üretim süreci benim için hiçbir zaman bitmeyecek
Yağmur Tanrısevsin çocuklar için tişört tasarladı Yağmur Tanrısevsin çocuklar için tişört tasarladı
Engel tanımayan filmler eve geliyor Engel tanımayan filmler eve geliyor
'Her Şey Yolundaymış Gibi' perde açtı ‘Her Şey Yolundaymış Gibi’ perde açtı
RTÜK'ten Netflix'e ceza RTÜK'ten Netflix'e ceza
Netflix'te ücretsiz dizi ve film dönemi Netflix’te ücretsiz dizi ve film dönemi
Rasim Öztekin, 'kavuğu' Şevket Çoruh'a devredecek Rasim Öztekin, ‘kavuğu’ Şevket Çoruh’a devredecek
Şahika Ercümen, 'Deniz Kızı ve Delfi' isimli ilk kitabını tanıttı Şahika Ercümen, ‘Deniz Kızı ve Delfi’ isimli ilk kitabını tanıttı
Onur Akay'ın konservatuvarlar için yazdığı ders kitabı çıktı Onur Akay'ın konservatuvarlar için yazdığı ders kitabı çıktı
Ünlü şarkıcı Gökhan Özen kitap yazıyor Ünlü şarkıcı Gökhan Özen kitap yazıyor
Onur Ünlü: Hayatımı satıyorum Onur Ünlü: Hayatımı satıyorum
Kültür- Sanat Haberleri

Usta oyuncu Suna Selen’e ‘Filme Değer Katan Ustalar’ ödülü

Bu yıl 3. kez düzenlenen Uluslararası İzmir Film Festivali Altın Artemis Ödülleri'nde usta oyuncu Suna Selen, ‘Filme Değer Katan Ustalar’ ödülüne layık görüldü.

Engin Akyürek ve Neslihan Atagül’e sürpriz ödül

Bu yıl 3. kez düzenlenen Uluslararası İzmir Film Festivali Altın Artemis Ödülleri’nde Engin Akyürek, ‘En İyi Erkek Oyuncu’; Neslihan Atagül ise ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülüne layık görüldü.

45’lik Film Akademi’nde hayalleri gerçeğe dönüştü

45’lik Film Akademi öğrencileri, Yeni Çağrı Gazetesi’nden Gizem Yıldız’a konuştular. Akademi öğrencileri, ‘45’lik Akademi, sanatımızın ve umutlarımızın sahneye, hayallerimizin gerçeğe dönüştüğü adres oldu’ dediler.

Ayşe Erbulak’ın yeni romanı ‘Cinayet A.Ş.’ raflardaki yerini aldı

Polisiye roman türünde Türk edebiyatına yeni bir soluk getiren Ayşe Erbulak, ‘Cinayet A.Ş.’ adını verdiği 7’nci romanını okurla buluşturdu. Erbulak’ın Norveç bağlantılı cinayetleri konu edindiği bu yeni eseri, Eksik Parça Yayınları tarafından yayımlandı.

ABD’de plak satışları CD satışlarını geçti

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Kayıt Endüstrisi Birliği (RIAA) müzik endüstrisinde ilk defa 1986'dan sonra plak satışlarının CD satışlarını geçtiğini duyurdu.

Rasim Öztekin, ‘kavuğu’ Şevket Çoruh’a devretti

Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun en önemli simgelerinden olan kavuk, Harbiye Cemil Topuzlu Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle Rasim Öztekin'den Şevket Çoruh'a devredildi. Öztekin, ‘Kavuk, bir usta-çırak ilişkisi. Bir liyakat ilişkisidir. Bugün Türkiye'de liyakat olayı tamamen unutuldu’ dedi. Kavuğu teslim alan Çoruh ise, pandemi döneminde tiyatro emekçilerinin durumuna dikkat çekerek ‘Bu kavuğu bugünkü zor şartlarda, Anadolu'da perde açmaya çalışan, alternatif sahnelerden apartman dairelerine kadar yüreği tiyatroyla dolu tüm tiyatro emekçileri adına kabul ediyorum’ ifadelerini kullandı.

Sitare Akbaş, ‘Türkan Şoray Umut Vaad Eden Kadın Oyuncu’ ödülünü aldı

FOX’ta ekrana gelen ‘Sen Çal Kapımı’ dizisinin güzel oyuncusu Sitare Akbaş, 27. Adana Altın Koza Film Festivali’nde 'Türkan Şoray Umut Vaad Eden Kadın Oyuncu' ödülünü aldı.

Emmy Ödülleri töreni koruyucu kıyafetlerle sunulacak

72'nci Primetime Emmy Ödülleri'nde tarihi anlar yaşanacak. Corona virüsü (Covid-19) salgını sebebiyle sunucular smokin tasarımlı koruyucu kıyafet giyerek sunacak, adaylar ise törene evlerinden canlı bağlantıyla katılacak.

7. Altın Palmiye Ödülleri'nin sahipleri belli oldu

Bu yıl 7.’si düzenlenecek olan Altın Palmiye Ödülleri'nin sahipleri belli oldu. Koronavirüs salgınından dolayı ertelenen gecede onur ödülleri Demet Akbağ, Ali Eyüboğlu ve Fatih Altaylı'ya verilecek.

Oyuncu Gülçin Çakır: Üretim süreci benim için hiçbir zaman bitmeyecek

Ünlü oyuncu Gülçin Çakır, Gazete Sanat’tan Mine Alpan’a verdiği röportajında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Üretim sürecinin kendisi için hiçbir zaman bitmeyeceğini açıklayan Çakır, kendisini ilk kamera deneyiminde zorlayan sahneyi açıkladı.

Yağmur Tanrısevsin çocuklar için tişört tasarladı

Yağmur Tanrısevsin’in ‘İyiliği üzerine giy projesi’ başladı. Gelirinin bir kısmı Bir Dilek Tut Derneği’ne bağışlanacak olan ‘İyiliği üzerine giy’ tişörtleri için 4 ayrı tasarım yapan Yağmur Tanrısevsin, bu konudaki yeteneğini toplumsal duyarlılık için gösterme fırsatı buldu.

Engel tanımayan filmler eve geliyor

Pandemi nedeniyle 12-18 Ekim tarihleri arasında çevrim içi gerçekleşecek festivaldeki film gösterimleri, orijinal dil seçeneğinin yanı sıra görme engelliler için sesli betimleme, duyma engelliler için ayrıntılı alt yazı seçenekleriyle izlenebilecek.

‘Her Şey Yolundaymış Gibi’ perde açtı

Neil LaBute’un yazdığı, Ekin Tunçay Turan’ın çevirdiği ve Dilek Güven’in rejisini yaptığı 'Her Şey Yolundaymış Gibi' adlı oyunun prömiyeri Mecidiyeköy Stüdyo Sahnede gerçekleştirildi.

RTÜK'ten Netflix'e ceza

Netflix’in 9 Eylül’de yayınlanacak yeni filmi ‘Minnoşlar’, tanıtım afişindeki görselde çocukları metalaştırdığı ve pedofiliye özendirdiği gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olmuştu.

Netflix’te ücretsiz dizi ve film dönemi

Popüler dijital içerik platformu Netflix, yeni bir uygulamaya gitti ve bazı dizi ve filmleri ücretsiz izletmeye başladı. İşte Netflix’te ücretsiz izleyebileceğiniz dizi ve filmler...

Rasim Öztekin, ‘kavuğu’ Şevket Çoruh’a devredecek

Kel Hasan Efendi, İsmail Dümbüllü, Münir Özkul, Ferhan Şensoy gibi Geleneksel Türk Tiyatrosu’nun ve tuluat sanatının ustalarının taşıdığı kavuğun son sahibi Rasim Öztekin, kavuğu Şevket Çoruh’a devredeceğini açıkladı.

Şahika Ercümen, ‘Deniz Kızı ve Delfi’ isimli ilk kitabını tanıttı

Dünya serbest dalış rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ilk kitabı Deniz Kızı ve Delfi'yi takipçilerine tanıttı.

Onur Akay'ın konservatuvarlar için yazdığı ders kitabı çıktı

Türk sanat müziği sanatçısı ve yazar Onur Akay’ın konservatuvarlar için yazdığı ‘Türk Mûsıkîsinde Makamların Oluşması ve Seyir Tekniği’ isimli ders kitabı raflardaki yerini aldı.

Ünlü şarkıcı Gökhan Özen kitap yazıyor

Ünlü sanatçı Gökhan Özen kariyerinin ilk kitabını tamamlamak üzere olduğunu açıkladı.

Toplam 139 haber.