Sağlık

Bakan Koca açıkladı! İşte en az ve en çok vaka olan iller… Bakan Koca açıkladı! İşte en az ve en çok vaka olan iller…
Çin aşısının 6 ay sonraki etkisi ortaya çıktı Çin aşısının 6 ay sonraki etkisi ortaya çıktı
İki aşının kombinasyonundan dikkat çeken sonuç! Etkiyi altı kat artırdı! İki aşının kombinasyonundan dikkat çeken sonuç! Etkiyi altı kat artırdı!
Covid aşısından sonra BioNTech'ten yeni bir aşı geliyor Covid aşısından sonra BioNTech’ten yeni bir aşı geliyor
Korona ilacı geliyor! Günde 1 doz hapla 5 günde bitecek! Korona ilacı geliyor! Günde 1 doz hapla 5 günde bitecek!
Uğur Şahin'den BioNTech itirafı! 'Aşının etkisi azalıyor ama…' Uğur Şahin’den BioNTech itirafı! ‘Aşının etkisi azalıyor ama…’
Delta varyantının sırrı çözüldü! Bin kat fazla kopyalıyor! Delta varyantının sırrı çözüldü! Bin kat fazla kopyalıyor!
Korona aşısının yan etkilerine bir yenisi daha eklendi Korona aşısının yan etkilerine bir yenisi daha eklendi
Koronavirüs aşısının yeni etkinlik oranı belli oldu Koronavirüs aşısının yeni etkinlik oranı belli oldu
Koronavirüs ile ilgili endişe yaratan gelişme! Kadınlarda iki kat daha fazla görülüyor! Koronavirüs ile ilgili endişe yaratan gelişme! Kadınlarda iki kat daha fazla görülüyor!
Türkiye'de uygulanan aşıların antikor seviyeleri ortaya çıktı Türkiye’de uygulanan aşıların antikor seviyeleri ortaya çıktı
Türkiye'de kullanılan iki doz Sinovac aşısının etkinlik oranı belli oldu Türkiye’de kullanılan iki doz Sinovac aşısının etkinlik oranı belli oldu
Bakan Koca açıkladı! Delta varyantı yayılıyor! Bakan Koca açıkladı! Delta varyantı yayılıyor!
Çin aşısının kullanımı neden durduruldu? Sağlık Bakanlığı açıkladı! Çin aşısının kullanımı neden durduruldu? Sağlık Bakanlığı açıkladı!
Çin aşısının Türkiye sonuçları açıklandı! İşte etki oranı... Çin aşısının Türkiye sonuçları açıklandı! İşte etki oranı...
Korona geçirenler için yeni aşı kararı Korona geçirenler için yeni aşı kararı
4 ana belirtiye dikkat! Çift doz aşı olanların... 4 ana belirtiye dikkat! Çift doz aşı olanların...
Korkutan araştırma! BioNTech aşısının koruyuculuğu geriledi! Korkutan araştırma! BioNTech aşısının koruyuculuğu geriledi!
Delta Plus Türkiye'de! İstanbul'un da arasında olduğu 3 ilde görüldü! Delta Plus Türkiye’de! İstanbul’un da arasında olduğu 3 ilde görüldü!
BioNTech aşısı ile ilgili sevindiren gelişme! İşte delta varyantına etkisi… BioNTech aşısı ile ilgili sevindiren gelişme! İşte delta varyantına etkisi…
Sağlık Haberleri

Bakan Koca açıkladı! İşte en az ve en çok vaka olan iller…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka yoğunluğu haritası açıkladı. Vaka sayısı en çok artan iller Siirt, Diyarbakır, Bitlis, Giresun ve Iğdır oldu.

Çin aşısının 6 ay sonraki etkisi ortaya çıktı

Sinovac'ın corona virüsü aşısı CoronaVac uygulanan kişilerin 6 ay sonraki antikor seviyeleri ortaya çıktı. Çin'de yapılan araştırmada, iki hafta arayla aşı olan kişilerin yüzde 16.9'unda, dört hafta arayla aşılananların yüzde 35.2'sinde antikor tespit edildi.

İki aşının kombinasyonundan dikkat çeken sonuç! Etkiyi altı kat artırdı!

Güney Kore’de yapılan bir çalışmada, aşıların kombinasyonu ile ilgili çarpıcı sonuçlara ulaşıldı.

Covid aşısından sonra BioNTech’ten yeni bir aşı geliyor

Türk bilim insanları Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in kurduğu BioNTech, Covid-19'a karşı geliştirdikleri mRNA bazlı aşının ardından yeni hedefini belirledi.

Korona ilacı geliyor! Günde 1 doz hapla 5 günde bitecek!

Korona virüsü salgınına karşı aşı çalışmaları devam ederken birçok biyoteknoloji şirketi de ilaç için çalışmalarda son düzlüğe girdi. Japon Shionogi isimli şirket, bir haftadan kısa sürede corona etkisini nötralize eden ilacı insanlar üzerinde denemeye başladı.

Uğur Şahin’den BioNTech itirafı! ‘Aşının etkisi azalıyor ama…’

Korona virüsü salgınına karşı aşı geliştiren BioNTech'in kurucularından ve CEO'su olan Uğur Şahin dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Delta varyantı ile ilgili konuşan Şahin, ‘Antikor seviyeleri düşüyor’ diyerek üçüncü doz ile ilgili planlarını aktardı.

Delta varyantının sırrı çözüldü! Bin kat fazla kopyalıyor!

Çin'de yapılan bir araştırma corona virüsünde Delta varyantının hızla baskın hale gelmesinin sebeplerini ortaya çıkardı. Guangdong Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi uzmanları, Delta varyantının kendisini 1000 kat daha fazla kopyaladığını ve 3 kat daha bulaşıcı olduğunu öne sürdü.

Korona aşısının yan etkilerine bir yenisi daha eklendi

Avrupa Birliği ilaç düzenleyicisi Avrupa İlaç Ajansı (EMA) Amerika Birleşik Devletleri'nin ardından Johnson & Johnson'un Covid-19 aşısının olası yan etkilerine nadir görülen bir sinir dejenerasyonu Guillain-Barre sendromunu (GBS) eklediğini açıkladı.

Koronavirüs aşısının yeni etkinlik oranı belli oldu

İlk kez Hindistan'da daha sonra başka ülkelerde de görülen delta varyantına karşı üretilen aşıların etkinlik oranı tartışılmaya devam ederken, İngiltere'de yapılan yeni araştırma BioNTech aşısının varyanta karşı etkinliğini ortaya koydu.

Koronavirüs ile ilgili endişe yaratan gelişme! Kadınlarda iki kat daha fazla görülüyor!

Koronavirüse yakalanan pek çok kişi hastalığı ağır geçirmiyor ve kısa sürede iyileşiyor. Ama hastalığı ağır geçirmeyenlerde bile, iyileştikten sonra uzun vadeli sorunlar yaşayanların sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Bu olgu 'uzatmalı koronavirüs' olarak adlandırılıyor.

Türkiye’de uygulanan aşıların antikor seviyeleri ortaya çıktı

Türkiye'de uygulanan Pfizer-BioNTech ve Sinovac'ın geliştirdiği corona virüsü aşılarıyla ilgili önemli bir çalışma yayınlandı. The Lancet dergisinin yer verdiği çalışmaya göre, Hong Kong'da Pfizer-BioNTech aşısı olan sağlık çalışanlarının antikor seviyesi Sinovac aşısı olanlara göre 10 kat daha yüksek çıktı.

Türkiye’de kullanılan iki doz Sinovac aşısının etkinlik oranı belli oldu

Sinovac aşısının Türkiye'deki faz-3 çalışmalarının sonuçları belli oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Türkiye’de Faz-3 çalışmaları tamamlanan Çin menşeli Sinovac aşısının (CoronaVac) iki doz etkinliğinin yüzde 83,5 olduğu belirlendi’ ifadelerini kullandı.

Bakan Koca açıkladı! Delta varyantı yayılıyor!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen hafta son bir haftada 284'ten 750'ye çıktığını söyledi. Koca Delta Plus varyantının ise 3 ilde 3 tane olarak devam ettiğini ifade etti. Sinovac aşısını B18880035A serisinin kullanımı durdurulmasıyla da ilgili konuşan Koca, kutu üzerindeki tarihlerde uyumsuzluk olduğunu aşının yeniden uygulandığını açıkladı.

Çin aşısının kullanımı neden durduruldu? Sağlık Bakanlığı açıkladı!

Türkiye'nin Çin'den satın aldığı CoronaVac aşısının 29 Haziran'dan bu yana uygulanan serisi, Sağlık Bakanlığı'nın talimatı üzerine durdurulmuştu. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü, uygulanması durdurulan aşıların ambalajlarının üzerindeki tarih farkları hariç, uygulanmasında herhangi bir sakınca olmadığını açıkladı.

Çin aşısının Türkiye sonuçları açıklandı! İşte etki oranı...

Dünyanın en eski tıp dergilerinden The Lancet, Çin merkezli Sinovac tarafından geliştirilen CoronaVac aşısının Türkiye'deki Faz 3 çalışma sonuçlarını yayınlayarak, aşının Covid-19'a karşı yüzde 83.5 etkili olduğunu duyurdu.

Korona geçirenler için yeni aşı kararı

Daha önce corona virüsü geçirenlere tek doz aşı uygulanması kararı değiştirildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hastalığı geçirenlerin isterlerse bir yerine iki doz aşı olabileceklerini söyledi. Açıklamanın ardından tek doz aşı olanların daha önce iptal edilen ikinci doz aşı randevuları tekrar sisteme tanımlandı.

4 ana belirtiye dikkat! Çift doz aşı olanların...

Koronavirüse karşı dünyada aşılama çalışmaları ülkemizde olduğu gibi dünyada da devam ederken İngiltere'den aşı olanlar için önemli bir uyarı geldi. Uzmanlar aşı olduktan sonra dört belirtiye karşı uyardı. İşte çift doz aşı olduktan sonra koronavirüs geçirip geçirmediğinizi gösteren semptomlar.

Korkutan araştırma! BioNTech aşısının koruyuculuğu geriledi!

İsrail’de yapılan bir araştırma BioNTech aşısının koruyuculuğunun Delta varyantı nedeniyle azaldığını ortaya koydu.

Delta Plus Türkiye’de! İstanbul’un da arasında olduğu 3 ilde görüldü!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'un da arasında olduğu 3 ildeki 3 corona virüsü vakasında Delta Plus varyantının görüldüğünü açıkladı.

Toplam 420 haber.