Sağlık

'Parfüm Sarayı' bağımlılık yaratacak 'Parfüm Sarayı’ bağımlılık yaratacak
Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı
Bilim Kurulu üyesi açıkladı! Aşı olan korona virüse yakalanacak mı? Bilim Kurulu üyesi açıkladı! Aşı olan korona virüse yakalanacak mı?
İlk korona aşısını canlı yayında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu İlk korona aşısını canlı yayında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu
Çin aşısına acil kullanım onayı verildi Çin aşısına acil kullanım onayı verildi
Açıklama dünyayı şoke etti! Çin aşısından kötü haber! Türkiye de satın almıştı! Açıklama dünyayı şoke etti! Çin aşısından kötü haber! Türkiye de satın almıştı!
Koronavirüs aşısıyla dünyaya umut olan Uğur Şahin amatör futbolcu çıktı Koronavirüs aşısıyla dünyaya umut olan Uğur Şahin amatör futbolcu çıktı
Bakan Koca açıkladı! Biontech'in korona aşısıyla ilgili flaş Türkiye kararı! Bakan Koca açıkladı! Biontech'in korona aşısıyla ilgili flaş Türkiye kararı!
Koronavirüsün yeni bir belirtisi daha ortaya çıktı Koronavirüsün yeni bir belirtisi daha ortaya çıktı
Çin, herkesi kandırmış! 'Koronavirüs hayvan pazarından çıktı' iddiası meğer yalanmış! Çin, herkesi kandırmış! 'Koronavirüs hayvan pazarından çıktı’ iddiası meğer yalanmış!
15 kişide saptanmıştı! İşte mutasyonlu virüsün görüldüğü iki il! 15 kişide saptanmıştı! İşte mutasyonlu virüsün görüldüğü iki il!
Yüzde 100 garantili koronavirüs aşısı geliyor Yüzde 100 garantili koronavirüs aşısı geliyor
Bakan Koca açıkladı! BioNTech aşısında imzalar atıldı! Mart ayı sonuna kadar... Bakan Koca açıkladı! BioNTech aşısında imzalar atıldı! Mart ayı sonuna kadar...
Dünya, Türkiye'den öğrendi! İşte Çin aşısının etkinliği ve ilk sonuçları… Dünya, Türkiye'den öğrendi! İşte Çin aşısının etkinliği ve ilk sonuçları…
Bakan Koca açıkladı! Koronavirüs aşısı ne zaman yapılacak? Bakan Koca açıkladı! Koronavirüs aşısı ne zaman yapılacak?
Korona virüsün 17 farklı mutasyonunun olduğu ortaya çıktı Korona virüsün 17 farklı mutasyonunun olduğu ortaya çıktı
Bill Gates müjdeyi verdi! 6 korona virüsü aşısı… Bill Gates müjdeyi verdi! 6 korona virüsü aşısı…
Koronavirüs küçük ve hafif parçacıklar sayesinde yayılıyor Koronavirüs küçük ve hafif parçacıklar sayesinde yayılıyor
Moderna'nın koronavirüs aşısı dağıtıma çıktı Moderna’nın koronavirüs aşısı dağıtıma çıktı
Korkunç keşif! Koronavirüs beyin zarından geçebiliyor! Korkunç keşif! Koronavirüs beyin zarından geçebiliyor!
Sağlık Haberleri

'Parfüm Sarayı’ bağımlılık yaratacak

Genç girişimci 23 yaşındaki Mert Şimşek, parfüm sektörüne adım attı. Altınbaş Üniversitesi ekonomi bölümü mezunu Şimşek, uzun AR-GE çalışmaları ve yaptığı tester’ların yoğun ilgi görmesi üzerine ‘Parfüm Sarayı’ markasıyla sektöre hızlı bir giriş yaptı.

Şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attı

Ünlü şarkıcı Doğuş, kozmetik sektörüne adım attığını duyurdu. Markasına güvendiğini belirten Doğuş, ‘Kadın erkek parfümümüz çıkıyor. Kozmetikte ses getireceğimize inanıyorum’ ifadelerini kullandı.

Bilim Kurulu üyesi açıkladı! Aşı olan korona virüse yakalanacak mı?

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, kişilerin aşı olduktan sonra da korona virüse yakalanabileceğini belirterek ‘Ancak burada aşının esas amacı kişiler koronavirüs hastalığına yakalanırsa, bu hastalığı daha hafif geçirmelerini sağlamak’ dedi.

İlk korona aşısını canlı yayında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu

Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Toplantıda corona virüsü salgınıyla ilgili son gelişmeler ile corona aşısının uygulanması görüşüldü. Toplantının ardından Sağlık Bakanı Koca, corona virüsü aşısı oldu. Koca, ‘Önümüzdeki günlerin aydınlık olacağına inanıyorum’ ifadesini kullandı.

Çin aşısına acil kullanım onayı verildi

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu, Çin aşısına acil kullanım onayı verdi.

Açıklama dünyayı şoke etti! Çin aşısından kötü haber! Türkiye de satın almıştı!

Çinli Sinovac Biotech tarafından geliştirilen CoronaVac koronavirüs aşısı Brezilya'da yapılan deneylerde yüzde 50.4 etkinlik gösterdi.

Koronavirüs aşısıyla dünyaya umut olan Uğur Şahin amatör futbolcu çıktı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı geliştirdiği aşıyla insanlığa umut olan BioNTech'in kurucusu Prof. Dr. Uğur Şahin'in Almanya'nın Köln kentinde amatör takımda futbol oynadığı ortaya çıktı. Türk gurbetçiler tarafından sosyal medyada yayınlanan fotoğraf yoğun ilgi gördü.

Bakan Koca açıkladı! Biontech'in korona aşısıyla ilgili flaş Türkiye kararı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü aşısını geliştiren Biontech'in kurucusu Prof. Dr. Uğur Şahin ve ekibiyle görüşme gerçekleştirdi. Koca, görüşmeye ilişkin ‘Yeni üretim imkânları devreye girdikçe Türkiye’ye ayrılan kapasite de artacak’ ifadesini kullandı.

Koronavirüsün yeni bir belirtisi daha ortaya çıktı

İngiltere'de yapılan bir araştırma, kalp atış hızındaki artışın yeni tip koronavirüsün belirtilerinden biri olabileceğini ortaya koydu.

Çin, herkesi kandırmış! 'Koronavirüs hayvan pazarından çıktı’ iddiası meğer yalanmış!

Corona virüsü salgınının çıktığı ülke Çin ile ilgili bir iddia uluslararası kamuoyunun gündemine oturdu. ABD'nin Ulusal Güvenlik Danışmanı Matthew Pottinger, ‘Covid-19 salgını Wuhan'da Çin hükümetine ait bir laboratuvardan sızdı’ dedi.

15 kişide saptanmıştı! İşte mutasyonlu virüsün görüldüğü iki il!

Türkiye’ye İngiltere’den gelen mutasyonlu koronavirüs hastası 15 kişiden birinin Balıkesir’in Edremit ilçesinde karantina altına alındığı öğrenildi. Gaziantep’e gelen 2 kişide de mutasyonlu virüsün görüldüğü ileri sürüldü.

Yüzde 100 garantili koronavirüs aşısı geliyor

Oxford üniversitesince test edilen ve koronavirüse karşı yüzde 100 etkili olduğu açıklanan bugüne kadar 1,4 milyar dozun üstünde sipariş alan AstraZeneca aşısı için son viraja geldi.

Bakan Koca açıkladı! BioNTech aşısında imzalar atıldı! Mart ayı sonuna kadar...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Pfizer ile BioNTech'in geliştirdiği koronavirüs aşısı için imzaların atıldığını duyurdu. Mart ayı sonuna kadar 4.5 milyon doz aşının Türkiye'ye teslim edileceğini belirten Bakan Koca, ‘Yapılan anlaşmaya göre bu yıl için ayrılan doz miktarı 550 bindir’ dedi.

Dünya, Türkiye'den öğrendi! İşte Çin aşısının etkinliği ve ilk sonuçları…

Çin aşısıyla ilgili Koronavirüs Bilim Kurulu'nda değerlendirilen ilk sonuçları Prof. Dr. Serhat Ünal açıkladı. Aşının etkinliğinin yüzde 91.25 olduğu belirten Ünal, ‘Ciddi yan etki görülmedi. Aşımız güvenli görünüyor’ dedi.

Bakan Koca açıkladı! Koronavirüs aşısı ne zaman yapılacak?

Türkiye'de korona aşısının ne zaman yapılacağını açıklayan Bakan Koca, 'İlk planda sağlık çalışanlarından başlamak üzere daha kısa bir zaman diliminde Ocak, Şubat, Mart gibi en geç Nisan olmak üzere yaygın üçüncü aşamada olan kişileri aşılamayı hedefliyoruz. Günde ortalama 2 milyon doza kadar aşıyı yapma imkanımız olacak' dedi.

Korona virüsün 17 farklı mutasyonunun olduğu ortaya çıktı

Almanya’da dün 962 kişi daha koronadan öldü. Cesetler, krematoryumlarda yakılmaya başlandı. Korona virüsünün 17 farklı mutasyonuna rastlandı ve bunların Almanya ile çevre ülkelere ulaştığı şüpheleri var.

Bill Gates müjdeyi verdi! 6 korona virüsü aşısı…

Microsoft'un kurucusu Bill Gates, Singapur'da sanal olarak katıldığı Singapur FinTech festivalinde 2021'in ilk çeyreğinde 6 corona virüsü (COVID-19) aşısının onaylanmış ve hazır olabileceğini ifade etti.

Koronavirüs küçük ve hafif parçacıklar sayesinde yayılıyor

Koronavirüs taşıyan havadaki damlacıkların maskeler tarafından durdurulamayacak kadar küçük olduğu ortaya çıktı.

Moderna’nın koronavirüs aşısı dağıtıma çıktı

ABD’de Moderna’nın geliştirdiği korona virüsü (Covid-19) aşısının dağıtımı başladı. ABD, Moderna ile 200 milyon doz aşı için anlaşma yapmıştı.

Toplam 295 haber.