Sağlık

Bilim Kurulu üyesi açıkladı! Sinovac az mı koruyor? Bilim Kurulu üyesi açıkladı! Sinovac az mı koruyor?
ABD'li uzmanlar açıkladı! Korona aşılarında yan etki kadınlarda daha çok görülüyor! ABD’li uzmanlar açıkladı! Korona aşılarında yan etki kadınlarda daha çok görülüyor!
Pfizer, çocuklara corona aşısı yapılması için harekete geçti Pfizer, çocuklara corona aşısı yapılması için harekete geçti
Hamilelik döneminde diş sağlığı için ipuçları Hamilelik döneminde diş sağlığı için ipuçları
Rahim ağzı kanseri 100 yıllık testle 100'de yüz önlenebilir Rahim ağzı kanseri 100 yıllık testle 100’de yüz önlenebilir
Bu semptomlar varsa dikkat! Koronavirüste yeni belirtiler ortaya çıktı! Bu semptomlar varsa dikkat! Koronavirüste yeni belirtiler ortaya çıktı!
Salgını bitirecek aşı için tarih verildi! Ne zaman başlayacak? Salgını bitirecek aşı için tarih verildi! Ne zaman başlayacak?
Pfizer-BioNTech aşısının korona virüse karşı koruyuculuk oranı değişti Pfizer-BioNTech aşısının korona virüse karşı koruyuculuk oranı değişti
Yasemin Özilhan, formunu nasıl koruyor? Sırrını açıkladı! Yasemin Özilhan, formunu nasıl koruyor? Sırrını açıkladı!
Mehmet Ceyhan açıkladı! Mutant virüs en çok kimi etkiliyor? Mehmet Ceyhan açıkladı! Mutant virüs en çok kimi etkiliyor?
Mehmet Ceyhan müjdeli haberi verdi! Bulaşı engelleyecek tek aşı... Mehmet Ceyhan müjdeli haberi verdi! Bulaşı engelleyecek tek aşı...
30 dakikada idrar kaçırma kâbusundan kurtulun 30 dakikada idrar kaçırma kâbusundan kurtulun
Çok ilginç araştırma! Koronavirüs en çok saat kaçta bulaşıyor?  Çok ilginç araştırma! Koronavirüs en çok saat kaçta bulaşıyor? 
Selülite kalıcı çözüm! Türkiye'de ilk defa Daisy'de! Selülite kalıcı çözüm! Türkiye’de ilk defa Daisy’de!
Çin'den dördüncü korona virüsü aşısına onay Çin’den dördüncü korona virüsü aşısına onay
Hamilelikte kalp sağlığına dikkat! Hamilelikte kalp sağlığına dikkat!
Obezite nedeniyle Covid-19'un hedefi olmayın Obezite nedeniyle Covid-19'un hedefi olmayın
Uğur Şahin'den 'hazır olun' çağrısı! 'Korona virüsü en kötüsü değil' Uğur Şahin’den ‘hazır olun’ çağrısı! ‘Korona virüsü en kötüsü değil’
Türkiye'de aşılanan kaç kişi Covid oldu? Bilim Kurulu üyesi rakamları açıkladı! Türkiye’de aşılanan kaç kişi Covid oldu? Bilim Kurulu üyesi rakamları açıkladı!
Medicana Ataşehir Hastanesi hizmete açıldı Medicana Ataşehir Hastanesi hizmete açıldı
Sağlık Haberleri

Bilim Kurulu üyesi açıkladı! Sinovac az mı koruyor?

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek Yavuz, geçtiğimiz günlerde Çin Hastalık Kontrol Merkezleri Direktörü Gao Fu'nun ülkede üretilen corona virüsü aşılarının etkisinin 'düşük' olduğu yönündeki açıklamasının ardından kaygılanmamak gerektiğini söyledi.

ABD’li uzmanlar açıkladı! Korona aşılarında yan etki kadınlarda daha çok görülüyor!

ABD'li uzmanlar corona virüsü aşılarında görülen yan etkilere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Uzmanlar yan etkilerin büyük oranda kadınlarda görüldüğünü söylerken, yan etki oluşmamasının aşının işe yaramadığını göstermediğini savundu.

Pfizer, çocuklara corona aşısı yapılması için harekete geçti

ABD'li ilaç devi Pfizer, Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech ile corona virüsüne karşı ortak üretilen aşının 12-15 yaş arası çocuklarda acil kullanımı için ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne (FDA) başvurduğunu duyurdu.

Hamilelik döneminde diş sağlığı için ipuçları

Hamilelik döneminde diş sağlığı göz ardı edilmemelidir çünkü dişler sadece anneyi değil çocuğu da etkiler.

Rahim ağzı kanseri 100 yıllık testle 100’de yüz önlenebilir

Global olarak her yıl 500 binden fazla kadına serviks – rahim ağzı kanseri teşhisi konuluyor. Başta Dünya Sağlık Örgütü olmak üzere pek çok ülkenin desteklediği ve başlattığı tarama ve aşılama kampanyalarıyla, yakın bir gelecekte rahim ağzı kanserinin dünya üzerinden yok edilmesi hedefleniyor. 

Bu semptomlar varsa dikkat! Koronavirüste yeni belirtiler ortaya çıktı!

Koronavirüs vakalarında artış yaşandığı bugünlerde hastalığın belirtileri de değişti. Öksürük ve ateş artık ilk semptom olmazken belirtiler arasında burun tıkanıklığı ve nezlenin de görülmeye başlandığı belirtildi.

Salgını bitirecek aşı için tarih verildi! Ne zaman başlayacak?

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Ümit Savaşçı, salgını bitirebileceği söylenen ve sprey olarak uygulanan 'İntranazal Covid' aşısında Faz 2 çalışmasının çok önemli olduğunu ifade etti.

Pfizer-BioNTech aşısının korona virüse karşı koruyuculuk oranı değişti

Pfizer-BioNTech aşısının corona virüsüne karşı koruyuculuğunu gösteren güncel veriler açıklandı. Tamamen aşılanmış 12 bin kişiden elde edilen verilere göre, aşının virüse karşı koruyuculuk oranı yüzde 91.3 olarak açıklandı. Aşının Güney Afrika mutasyonuna karşı da yüzde 100 etkili olduğu belirtildi.

Yasemin Özilhan, formunu nasıl koruyor? Sırrını açıkladı!

Yasemin Özilhan, Instagram hesabından takipçileriyle soru-cevap etkinliği gerçekleştirdi. Sosyetik güzele en çok gelen sorulardan biri de formunu nasıl koruduğuyla ilgiliydi. Özilhan, günlük beslenme rutinini anlattı.

Mehmet Ceyhan açıkladı! Mutant virüs en çok kimi etkiliyor?

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, 5 farklı ülkede corona virüsü mutantlarının daha çok çocukları etkilediği, özellikle 0-9 yaş grubunda vaka sayısında artış rapor edildiğini söyledi.

Mehmet Ceyhan müjdeli haberi verdi! Bulaşı engelleyecek tek aşı...

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Türk bilim insanlarının girişimiyle Faz 1 çalışmalarına başlanacağını duyurduğu burundan sprey olarak uygulanan 'İntranazal Covid' aşısı ile aşılananın başkasına virüs bulaştırmayacağını söyledi.

30 dakikada idrar kaçırma kâbusundan kurtulun

Pek çok kişinin gizli bir kâbusu var: İdrar kaçırmak. Öyle ki bu nedenle spor yapmaktan, gülmekten, hapşırmaktan dahi korkulur.  Hatta pek çoğu evden çıkmak bile istemez. Ancak bu büyük sorunu, kasları güçlendiren Btl Emsella ile ameliyatsız bir şekilde çözmek mümkün. 30 dakikalık uygulamalarla 4-6 seans sonra özgürlüğünüze kavuşabilirsiniz.

Çok ilginç araştırma! Koronavirüs en çok saat kaçta bulaşıyor? 

ABD’de yapılan araştırmaya göre, Covid-19 testinin en doğru sonuç verdiği ve kişilerin en fazla Covid-19 salgıladıkları saat 14:00 olarak belirtildi.

Selülite kalıcı çözüm! Türkiye’de ilk defa Daisy’de!

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birçok kadının korkulu rüyası olan selülitten kurtulmanın yolları aranmaya başladı.  Bu noktada Türkiye’de ilk defa Daisy Poliklinik’te uygulanan Emtone Selülit ve Cilt Sıkılaştırma tedavisi büyük ilgi görüyor. 

Çin’den dördüncü korona virüsü aşısına onay

Çin'de Anhui Zhifei Longcom Biopharmaceutical Co. Ltd şirketi ile Çin Bilimleri Akademisi'nin ortak geliştirdiği protein bazlı alt birim aşısının acil durum kullanımına onay verildi. Söz konusu aşı, ülkede acil kullanım onayı alan 4. aşı oldu.

Hamilelikte kalp sağlığına dikkat!

Kalp ve Damar Cerrahı Op. Dr. Orçun Ünal konu hakkında önemli bilgiler verdi.

Obezite nedeniyle Covid-19'un hedefi olmayın

Obezitenin sadece çok yemek yemek nedeniyle ortaya çıkan fiziksel bir sorun değil, başlı başına tedavi edilmesi gereken bir hastalık olduğu biliniyor. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde ise hali hazırda birçok sağlık sorununa zemin hazırlayan obezitenin beraberinde getirdiği hayati risk pek çok insanı korkutuyor.

Uğur Şahin’den ‘hazır olun’ çağrısı! ‘Korona virüsü en kötüsü değil’

Prof. Dr. Uğur Şahin, corona virüsü salgınıyla ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Corona virüsünün dünyayı bekleyen en kötü salgın olmadığını söyleyen Şahin, gelecekte daha yıkıcı pandemilere karşı tüm dünyayı üç ay içinde aşılayacak kapasitede aşı üretmek için hazır olmak gerektiğini vurguladı.

Türkiye’de aşılanan kaç kişi Covid oldu? Bilim Kurulu üyesi rakamları açıkladı!

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, iki doz corona aşısı yaptıranlarla ilgili rakamları açıkladı. 1 milyon 300 bin kişiden 852'si korona virüse yakalandı. 53'ü hastanede yatıyor, 5 kişi ise yoğun bakımda tedavi görüyor. İlhan, ‘Entübe olan ya da hayatını kaybeden yok. Demek ki aşı gerçekten çok etkili oluyor. Zaten aşıda da amaç insanların ağır hastalık geçirmesini engellemek’ dedi.

Toplam 333 haber.