Oyuncu Kadir Doğulu, 'Tarikat' itirafıyla olay yarattı

Kadir Doğulu-Neslihan Atagül çifti, geçtiğimiz akşam Etiler'de bir mekan çıkışı görüntülendi. Kadir Doğulu, 'Dervişi ve Bektaşi dergahlarına üye olduğu' haberlerini hatırlatan muhabirlere, 'Bu makam bana hediye edildi' cevabını verdi. Doğulu'nun 'tarikat' açıklaması gündem oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Kadir Doğulu ve Neslihan Atagül çifti, geçtiğimiz akşam Etiler'de bir mekan çıkışı objektiflere takıldı.

 “Yıllar sonra sizi Neslihan Atagül ile aynı projede göreceğiz. Neler söylemek istersiniz?” sorusuna Doğulu, “Evet, çok şükür. Uzun zamandır bizi bir araya getirmeye çalıştılar, ağzımızın tadında bir iş bulamadık, şimdi bulunca da beraber oynamak istedik" yanıtını verdi.

Oyuncu Kadir Doğulu, 'Tarikat' itirafıyla olay yarattı

"Bunlar değerli konular

Kadir Doğulu, “Dervişi ve Bektaşi dergahlarına üye olduğu" haberlerini hatırlatan muhabirlere, samimi açıklamalar yaptı.

Doğulu, “Bunlar çok değerli konular, yeri değil. Bu bir makam, maneviyat. Çok güzel bir söz vardır; ‘Para ile inancın kimde olduğu belli olmaz’. Bu makam bana hediye edildi. Biz de evliliğimiz ile duruşumuz ile işimiz ile göstermeye çalışıyoruz zaten. Komşum bilir, annem bilir, akrabalarım bilir, siz yeni öğrendiniz. Bu havası atılacak ya da 'Bakın ben buyum' diye dolaşılacak bir şey değil. Bu bir makam, bir tedrisattan geçilerek olan bir durum" dedi.

Oyuncu Kadir Doğulu, 'Tarikat' itirafıyla olay yarattı

"Tarikat ismi Türkiye'de kirletildi"

Sözlerini sürdüren ünlü oyuncu, "Tarikat ismi Türkiye’de maalesef çok kirletildi. Çocukluk yıllarımda, 90'larda karanlık odalardan çıkan manyak insanlar. Onlar tarikatın güzelliğini kullandı, insanların maddi manevi enerjisini sömürmek için kurulmuş bir yer durumuna düşürdüler. Manevi yolculuk insanları uyandırır dostlar, oyalamaz, gerçeği söyler. Gerçeği keşfeden kişi de hakkını arar. Bir gün gelin, aynı sofrayı paylaşalım, mesleğinizi bir kenara bırakın, muhabbet edelim. Bu makam, Bektaşilik benden önce de vardı benden sonra da var olacak, burası bir okul” ifadelerini kullandı.

Oyuncu Kadir Doğulu, 'Tarikat' itirafıyla olay yarattı

Neslhian Atagül ise, “Kadir ile yeni bir projeye başlıyoruz. Heyecanlıyız, aynı zamanda uzun zaman sonra tekrar bir arada olacağız. İçimize sinen bir şey oldu, inşallah insanların da hoşuna gider" açıklamasını yaptı.

Oyuncu Kadir Doğulu, 'Tarikat' itirafıyla olay yarattı

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN