Reyting sonuçları açıklandı (7 Haziran 2022)

7 Haziran 2022 tarihinde ekranlara gelen yapımların reyting sonuçları belli oldu. Total'de ve AB'de Üç Kız Kardeş birinci oldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

7 Haziran tarihinde yayınlanan programların reyting sonuçları açıklandı.

Total'de 1. sırada Kanal D’de izleyiciyle buluşan Üç Kız Kardeş, 2. sırada TV8’de ekrana gelen Survivor All Star, 3. sırada TRT1’de yayınlanan Litvanya-Türkiye UEFA Uluslar Ligi Karşılaşması yer aldı.

AB'de ise 1. sırada Üç Kız Kardeş, 2. sırada Survivor All Star, 3. sırada Litvanya-Türkiye UEFA Uluslar Ligi Karşılaşması yer aldı.

Fox TV’de ilk bölümü yayınlanan Senden Daha Güzel dizisi Total’de 8., AB’de ise 7. sırada yer aldı.

Reyting sonuçları açıklandı (7 Haziran 2022)

Not: TİAK'ın aldığı karar nedeniyle reyting sonuçlarının detaylarını ve ilk 100 program sıralamasını yayınlayamıyoruz.

Reyting nedir?

Televizyon yayıncılığın vazgeçilmez bir unsuru olan reyting dilimize İngilizceden geçmiş bir sözcüktür. Kelime anlamı olarak reyting yani rating; derece, derecelendirme veya puanlama gibi anlamlara gelmektedir.

Ülkemizde daha çok televizyonla ilişkilendirilen reyting; izleniş durumu, izlence anlamlarına da gelmektedir. Yani ülkemizde reyting deyince ilk akla gelen konu televizyon reytingidir. Bizdeki manasıyla reytingin bir diğer tanımı; “herhangi bir televizyon kanalının izlenme oranının tamamı” şeklindedir. Z kanalında yayınlanan A programının izlenme payının yüzdesi o programın ve kanalın reytingini belirler.

İzleyici ölçümü nedir?

İzleyici ölçümünün İngilizce karşılığı Audience Measurement olup, izlenme oranı, izlenme payı ve benzer verilerin sağlanması amacıyla yapılan ölçümlerin tümüdür.

 İzlenme oranı, izlenme payı nedir?

İzleyici oranı (reyting) ortalama izlenme oranıdır. Bir program diliminde veya zaman diliminde her dakikaya düşen ortalama pay.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN