Tarkan, Geççek'le Türkiye gündemini belirledi! Rekora koşuyor!

Tarkan'ın yeni şarkısı Geççek, dün saat 21.00 itibariyle yayınladı. Şarkı yayınlanır yayınlanmaz Türkiye'nin gündemine oturdu. Şarkının video klibi sosyal medyada on milyonlarca kişi tarafından izlenirken, beğeni yağmuruna tutuldu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Youtube Kanalı VİDEO
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Tarkan'ın son şarkısı 'Geççek' saat 21.00'de yayınlanmasının ardından kısa sürede Türkiye'nin gündemine oturdu. Şarkı çok sayıda paylaşım alırken YouTube, Instagram, Facebook ve Twitter'da izlenme ve paylaşım rekorları kırdı.

Şarkı YouTube'da kısa sürede trendlere girerken, saat 09.00 itibariyle 2 milyon 600 bin görüntülenmeye yaklaştı. Şarkı aynı dakikalarda 275 bin beğeni aldı.

Haber

"Geççek" şarkısının ön izlemesini Tarkan'ın Instagram hesabında ise 3.5 milyonu geçmiş durumda. Şarkı Instagram'da 500 bine yakın beğeni almış durumda.

Haber

Şarkı, Twitter'da ise 6.6 milyonluk görüntülenme aldı. Tarkan'ın paylaşımını 50 bin kişi alıntı ve retweet yaparken, 207 bin de beğeni aldı.

Haber

Ayrıca şarkı, Facebook ve Ekşi Sözlük'te de gündem olmuş durumda.

Haber

Tarkan'ın Youtube analizi!

YouTube Shorts da İngiltere’de Ed Sheeran ile anlaşmasının ardından Türkiye’de de Tarkan’la önemli bir birlikteliğe imza attı. Türkiye’de ilk kez YouTube Shorts ile gerçekleşen birliktelik sonrası 7 gün boyunca sadece Tarkan YouTube kanalında yayınlanacak.

YouTube Trends ekibi Türkiye’de ve dünyada geniş bir hayran kitlesine sahip olan Tarkan’a olan ilgiyi analiz etti.

İşte öne çıkan bazı rakamlar…

Tarkan’ın resmi kanalındaki içerikler bugüne kadar toplamda 1.6 milyar kez izlendi. Tarkan'ın resmi kanalı son bir yıl içerisinde ise 370 milyondan fazla izlenme sayısına ulaştı.

Tarkan’ın en çok izlendiği illerde liderliği İstanbul alırken, İstanbul’u sırasıyla Ankara, İzmir, Bakü ve Bursa izliyor. Tarkan’ın izleyici kitlesinin yüzde 40’ı yurt dışından geliyor.

Megastar’ın Türkiye’den sonra en çok Almanya, Rusya, Azerbaycan, Kazakistan, ABD ve Fransa’dan takipçisi bulunuyor. Tarkan’ın son bir yılda en çok izlenen videoları ise şu şekilde: Dudu, Yolla, Şımarık, Kuzu Kuzu, Beni Çok Sev, Şıkıdım, Öp.

"Geççek yüzünüzde bir gülümsemeye..."

Megastar yeni şarkısı “Geççek” hakkında YouTube Shorts aracılığıyla şu açıklamalarda bulundu:

"Bir yıl kadar önce ruh halimin çok iyi olmadığı bir dönemden geçtim. Pandemi, dünyada olup biten üzücü olaylar, insanlığın endişe verici gidişatı, doğanın yok edilişi gibi bir sürü şey beni çok olumsuz etkilemiş, umudumu kaybeder gibi olmuştum. O anlarda bu şarkının melodi ve sözleri içimde yankılandı. “Geççek geççek elbet bu da geççek, gör bak umudun gününü gün etçek”. Hepimize iyi gelecek bir şarkı yazmalıyım dedim. Belki bu şarkı bizi biraz teselli eder, bize moral verir, umut olur diye düşündüm. Dilerim ki “Geççek” yüzünüzde bir gülümsemeye vesile olur ve hepimize iyi gelir.”

Sözü ve müziği Tarkan’a ait olan “Geççek”in düzenlemesi Ozan Çolakoğlu’na, yapımcılığı ise Hitt Müzik’e ait. “Geççek”in mastering’i ABD’de bulunan Sterling Sound’da yapıldı. Yönetmenliğini İrfan Yıldırım’ın, yapımcılığını Anima İstanbul’un, prodüksiyonunun ise Anima İstanbul ve Hitt Müzik ortaklığı ile yapıldığı video klibin 4 gün süren çekimleri İstanbul’da 20’den fazla lokasyonda, yaklaşık 30 oyuncu ve 60 kişilik bir ekiple gerçekleştirildi.

Sosyal medyada ise şarkı kısa sürede Türkiye gündemine girdi. Şarkı hakkında birçok yorum gelirken, şarkının sözleri “politik” bulundu.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN