18-24 Ekim haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

18-24 Ekim haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Koç burcu enerjileriyle başlarken, girişimci bir ruh haliyle istekli ve hevesli bir şekilde harekete geçme, risk almaya meyilli olurken, dolunaya doğru giderken masanın karşı tarafına geçip, duygusal olaylara karşı artık ben tarafından bakmaya başlıyoruz.

Plüton’dan sonra salı günü Satürn’de düz hareketine tam olarak başlıyor olacak. Öncelikle bir gezegenin durağan retro ve ileri hareketinden bahsetmek istiyorum. Şimdi biraz geriye doğru gidip Satürn’ün ne demek istediğini anlayalım.

17 Aralık 2020'de Satürn Kova burcuna giriş yaptı; bende arabayla Kova burcuna giriş yaptım. İki buçuk yıl boyunca kova burcunun başından (0 derecesinden, 29 derecesine kadar) sonuna kadar arabayla yolculuk yaparak haritamdaki Kova burcu evimin konularında yerine getirmem gereken sorumluluklarla ilgileniyor olacağım.

Zaman zaman kova evimin konuları kendi seyrinde gayet güzel bir şekilde gidecek. Ama zaman zaman da işler durmaya, sonrada tıkanmaya başlayacak. Zorlanacağım. Ama Satürn bana üstünden atladıklarımı önüme getirecek. Al, şunlar senin işlerin, retroda asıl yapman gereken eksiklerin. Retro bitene kadar da yeni iş, alma diyecek...

17 Mayıs 2021 (S) Durağan; 5 aydır arabayla haritamdaki Kova burcunda seyahat ediyorum. Dinlenmek için arabayı belli bir süreliğine Kova

burcunun 13 derecesine gelince park ettim (17 Mayıstan 29 Mayısa kadar araba park halinde) Çünkü retroya hazırlanıyorum. 5 aydır sürekli araba kullanıyorum. Bu yüzden yavaşlayıp biraz düşünmem gerek.

Yemek yerken çok hızlı çiğnememek gerek, yavaş yavaş çiğnemek gerek...

29 Mayıs 2021 (Rx) Retro; Arabayla gittiğim yolu geri geri gidiyorum (29 Mayıstan 5 Ekime kadar).

Dükkan kapalı. Ama ben içerde çalışıyorum. Satürn/Hoca ödev verdi. Haritanda Kova burcu evinin konularını hatimmi edersin ne yaparsan yap ama hepsini yerine getirmeden benim karşıma çıkma...

Hazmetmek için sindirmek gerek...

5 Ekim 2021 (S) Durağan; Arabayı tekrar belli bir süreliğine parkettim (5 Ekim’den 17 Ekim’e kadar).

Dükkan açıldı. Ama baya bi tadilattan geçti. Bütün kırık dökükler tamir edildi. Arabaya bineceğim ve yavaş yavaş hız almaya başlıyorum. Ama neredeyse dükkan 5 aydır kapalıydı. Dile kolay az zaman değil yani...

17 Ekim 2021 Dairekt; Yaşadıklarımdan sonra, öğrendiklerimi sindirmek, hazmetmek için uzunca bir zaman tek başına yalnız kaldıktan sonra arabayı sürmeye başladım. Hızlandım. İşler ilerlemeye başladı. Ne kadar çok sorumluluklarım varmış da fark etmemiş, hayatın hızına kaptırmış kendimi gidiyormuşum meğer...

Dükkan tamamen açıldı artık...

Şimdi bu bilinçle haritamın Kova burcu ev konularında almam gereken sorumlulukları hayata geçirmeye başlama zamanındayım...

Satürn sorumluluklarımızı ifade eden sosyal bir gezegen olduğu için, retrodan çıkıp düz harekete geçince retro süresinde kova burcu evinizde üstenmeniz gereken sorumlulukları yerine getirdiyseniz şimdi düz harekette yeşil ışık yanmış gibi geç bakalım diyecek. Yollar açılıp, engeller kalkacak gibi düşünebiliriz.

Bu hafta çarşamba günü iki önemli konumuz var. Önce Merkür retrodan tamamen çıkıyor. Sonra da saat 17:56’da Koç Dolunayımız gerçekleşiyor.

Merkür’ün hemen Dolunay öncesinde tam olarak retrodan çıkması da çok manidar. Çünkü Terazideki retrosu süresinde ilişkilerimiz üzerinde uzun uzun geriye dönük düşündük. Şimdi ilişkilerimizde uyum ve dengeli olabilmek adına farkındalık kazanmış bir bakış açısıyla fikir ve düşüncelerimizi ifade etmek isteyeceğiz.

Şimdi gelelim Koç Dolunayımıza. Dolunay haritasında Koç burcu Asc ile ufuk çizgine çok yakın bir mesafede gerçekleşirken yöneticisi de 7.evde ilişkilerimiz içerisinde kendi istek ve ihtiyaçlarımızı ifade edebilmek, kendi bireysel varlığımızı ilişkinin içinde de var edebilmek. Ben ilişkinin içindeyken ne kadar ben olabiliyorum, karşı tarafın alanına müdahale etmeden haksızlık etmeden kendimi ne kadar var edebiliyorum. Bu Dolunaydaki ana konumuz ben ve biz kavramında dengeyi bulmak.

Dolunaya T-kare yapan bir Plüton var. Retrodan taze çıkan Merkür ilişkilerimizde içimizde biriktirdiğimiz düşünce ve fikirleri dökmek isterken, Dolunaya kare yapan Plüton ile duygusal patlamalara sebep olabileceğini ve Mars ile şiddetlenebileceğini göstermektedir. Gezegenlerin retrodan çıkması hareket etme alanını açacak ve netleşerek yolunda gitmeyen ilişkilerimizde yol ayrımları yaşanacak. Dürüsel ve tepkisel davranışlarla duygusal taşkınlıklar yaşanması söz konusu olabilir. Öncülerde gerçekleşmesi olayları harekete geçirerek ilişkilerimizde netlik kazanacağız. Tabiki bazı ilişkiler gerçekten bitmesi gereken ama bazı ilişkiler de aslında bizi dönüştüren enerjileri çalıştırır. Bu yüzden ilişkinin size ne anlatmak istediğini iyice ölçüp tartmak gereklidir. Sert bir Dolunaydan bahsettikten sonra gelelim yükselen burçlara göre bizi nasıl etkileyeceğine.

Koç ve Yükselen Koç Burçları (18-24 Ekim haftası)

1/7 aksınızda gerçekleşen dolunay eş, ortak ve ikili ilişkilerinizde önemli yol ayrımlarından geçebilirsiniz. Bu ilişkinin artık bana bir statü kazandırması gerek. Aksi halde bitmesi benim için doğru diyerek kendi yolunuza devam etme kararı almak isteyebilirsiniz. Satürn’ün düz hareketi ile geleceğinize yönelik adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları (18-24 Ekim haftası)

6/12 aksınızda gerçekleşen dolunay birlikte çalıştığınız kişiler, kollektif için yapılan işler ile ilgili konularda önemli kararlar alabilirsiniz. Fikizsel ve ruhsal anlamda sağlığınızı etkileyebilir. İş hayatında arka planda çalışan gizli düşmanlıklar yaşamamak için yapacağınız seyahat yada eğitim programlarını kendinize saklamak belki daha doğru bir davranış olabilir. Satürn’ün düz hareketi ile iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik adımlar atmak isteyebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları (18-24 Ekim haftası)

5/11 aksınızda gerçekleşen dolunay aşk, çocuklar yaratıcılık, gelecek umutlarınız için yaptığınız yatırımlar ile ilgili alanlarda ortak değerlerde önemli kararlar almak söz konusu olabilir. Ya da yeni bir aşk konusu gündeme gelebilir. Satürn’ün düz hareketi ile yüksek eğitim, uluslararası ticaret, deniz aşırı yolculuklara yönelik adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları (18-24 Ekim haftası)

4/10 aksınızda gerçekleşen dolunay iş ve ev hayatınızda gündeme gelebilecek olan zorlanmalar söz konusu olabilir. Ebeveynlerle ilgili, ev yerleşimi ya da hayatıyla ilgili konularda dengeyi sağlayamadığınızda eşiniz ya da ortağınızla sorunlar yaşayabilirsiniz. Satürn’ün düz hareketi ile gizemli, derin ve okült konular, korkularınızla yüzleşmeye yönelik adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları (18-24 Ekim haftası)

3/9 aksınızda gerçekleşen dolunay eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileri, yüksek eğitim, seyahatler ile ilgili konularda gelişmeler, iş hayatında gerçekleşecek olan önemli gelişmeler söz konusu olabilir. İş ortamında zorlanabilir bunun etkisini sağlığında hissedebilirsiniz. Satürn’ün düz hareketi ile eş, ortak ve ilişkilerinize yönelik adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak Burçları (18-24 Ekim haftası)

2/8 aksınızda gerçekleşen dolunay maddi kaynaklarınız ve ortak değerleriniz, başkalarının kaynakları, risk alarak yapmış olduğunuz yatırımlarınızla ilgili alanlarda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Aşk hayatınızda önemli gelişmeler, ya da çocuklar ile ilgili konular gündeminizde olabilir. Satürn’ün düz hareketi ile günlük yaşamınız, çalışma koşullarınız ve sağlık konularına yönelik adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları (18-24 Ekim haftası)

1/7 aksınızda gerçekleşen dolunay eş, ortak, bire bir kurmuş oldunuz ikili ilişkileriniz ile bizatihi sizin ilişkileriniz içerisindeki duruşunuz ile ilgili yaşamız olduğunuz bir takım sorunlar ve bunların aile hayatınıza yansıyan duygusal patlamar, belki yol ayrımları. Aşk, ilişkiler, aile hayatınızdaki insanlarla olan ilişkiler duruşunuzla denge kurmak ile ilgili konularınız gündemde olacaktır. Satürn’ün düz hareketi ile aşk, çocuklar, yaratıcılık, yatırımlar ile ilgili alanlara yönelik adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları (18-24 Ekim haftası)

6/12 aksınızda gerçekleşen dolunay iş hayatınız, fiziksel ve ruhsal sağlığınız üzerinde etkili olacak, iş hayatınızı ilgilendiren bir karar almanız gerekebilir. Ayrıca farkında olmadığınız arka plandan sizi desteklemeyen kişiler olabilir. Yakın çevre ilişkilerinize yansıyan duygusal patlamalar söz konusu olabilir. Satürn’ün düz hareketi ile ev, aile, yaşadığınız yer, arsa, emlak gibi alanlara yönelik adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay Burçları (18-24 Ekim haftası)

5/11 aksınızda gerçekleşen dolunay aşk, çocuklar, yaratıcılık, yatırımlar, gelecek umutlarınız, içerisinde bulunduğunuz topluluklar ile ilgili konularda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Mesleğinizden elde ettiğiniz kazançlarınız ile ilgili konularda belki biraz zorlanabileceğiniz bir zaman dilimi olabilir. Satürn’ün düz hareketi ile eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileri, ticari konulara yönelik adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları (18-24 Ekim haftası)

4/10 aksınızda gerçekleşen dolunay iş ve aile hayatınız ile ilgili alanlarda önemli bir köklü dönüşüm sürecinden geçiyor ve iş ve aile hayatınızdaki dengeleri oturtmaya çalışıyor olabilirsiniz. Taşınmak, iş değiştirmek, evlenmek, ayrılmak, iş geliştirmek, hayatınızı köklü bir şekilde değiştirmek, bir şeyleri yerli yerine oturtmak isterken kendi içinizde duygusal patlamalar yaşayabilirsiniz. Etrafınıza yansıyacağı için sakin kalmaya çok ihtiyacınız olan bir zamandan geçiyor olabilirsiniz. Satürn’ün düz hareketi ile maddi kaynaklarınıza yönelik adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova Burçları (18-24 Ekim haftası)

3/9 aksınızda gerçekleşen dolunay eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, yüksek eğitim, seyahatler söz konusu olabilir. Olaylara bakış açınız ve dünya görüşünüzü, ufkunuzu köklü bir şekilde dönüştürmek isteyen Plüton 12.evde sizi ruhsal yönden köklü bir şekilde dönüştürmek istiyor. Bilinçaltınız, korkularınız, bu hayatta ne yöne gitmek, ne yapmak istediğinizi anlamak, manalandırmak için daha çok içsel bir dönüşüm yaşayabilirsiniz. Satürn’ün düz hareketi ile kendi isteklerinize, şahsınıza yönelik adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık Burçları (18-24 Ekim haftası)

2/8 aksınızda gerçekleşen dolunay maddi kaynaklarınız, öz değeriniz, yetenekleriniz, bedeniniz, başkalarının kaynakları, kredi borçlar, iş hayatınızdan elde ettiğiniz gelirleriniz ile ilgili konularda köklü bir dönüşüm, arkadaş ve dostlarınız ile ilgili alanlarda ya da gelecek umutlarınızla ilgili konulara yansıyan duygusal patlamar yaşamanız söz konusu olabilir. Satürn’ün düz hareketi ile bilinçaltı korkularınız, gizli yardımlar gibi konulara yönelik adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle...

Sevgilerimle…

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI