18 Nisan-24 Nisan Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

18 Nisan-24 Nisan Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Akrep burcu enerjileriyle başlıyoruz. Gün genelinde içsel dünyamızda savaş ve mücadele enerjisi hakim olurken, Ay’ın Güney Ay Düğümüne doğru ilerlemesiyle birlikte içimizde bir yerlerde artık miadı dolmuş, çürümüş, ölmüş olan ilişki modellerinden özgürleşmek, kapanması gereken sayfaları kapatmak ve hayatlarımızda artık yeni davranış modelleriyle yeni başlangıçlara doğru ilerliyor olduğumuzu bir kez daha anlamış olacağız.

18 Nisan Pazartesi günü Uranüs Merkür kavuşumuyla hayatta sahip olduğumuz her şey ve bizim için değerli olduğunu düşündüğümüz maddi varlıklarımızı, ilişkilerimizi zihnen sıra dışı değerlendirmeye almak ve değiştirmek isteyebilir, ya da beklenmeyen olaylarla aniden değişime uğradığını gözlemleyebiliriz. Uranüs Merkür karşıtlığında bulunan Ay Akrep ve Güney Ay Düğümüyle, duygusal dünyamızda dürtüsel olarak hareket etme eğilimindeyken, diğer taraftan da yine duygusal olarak ani gelişmelerle inişli çıkışlı ruh hallerinde olabileceğimizi göstermektedir. Ayrıca ekonomide de ani iniş çıkışlar, beklenmeyen sarsıntılı bir şekilde hissedeceğimiz ekonomik durumlar gündeme gelebilir. Yücelim yöneticiliğinde bulunan Venüs’ün Uranüs’le olan sekstil açısı, ekonomik dalgalanmalardan fırsat elde edecek kişilerin olabileceğini göstermektedir.

18 Nisan Pazartesi günü Güneş Plüto karesi aktif olurken, otorite figürleriyle olan güç savaşlarını, rekabet ortamını, kriz yaratan sorunları, manüpülatif davranışları tetikleyecektir. Hak savaşları, ya da özgürlük savaşları içinde bir çıkış kapısı bulmak kendimizi, hakkımızı müdafaa etmek için zor mücadeleler vermek zorunda olabiliriz.

20 Nisan Çarşamba günü Güneş Boğa burcuna geçecek ve 22 Mayıs’a kadar da Boğa burcundaki seyahatini devam ettirecek. Yaşam kaynağımızın, yaşama sevincimizin göstergesi olan Güneş, Koç burcu seyahatini tamamlayıp rotasını Boğa burcuna doğru çevirdiğinde, hayatımızın odak noktasında güven, huzur, sürdürülebilir ve istikrarlı bir ilerleyişin hakim olacağını, yavaş, temkinli ve ağır adımlarla ilerlemek isteyeceğimizi göstermektedir. Maddi konuların daha çok ön plana çıkacağı, risk almaktan imtina edeceğimizi, güvenilir ve emin adımlar atmak isteyeceğimizi, daha önce denenmiş yolları alternatif olarak seçmek isteyeceğimizi ifade etmektedir. Kalıcı ve sağlam işlerle ilgilenmek, maddi konularda istikrarlı bir şekilde ilerlemek, mevcut olanı korumak ve sahip çıkmak isteyeceğiz. Maddi değeri olan, arsa, emlak arazi gibi konularla ilgilenmek, toprakla haşır neşir olmak isteyebilir, ya da maddi konularda önemli değişimlerin hayatımızda tezahür edeceğini söyleyebiliriz. Ekonomide önemli değişimler, inişli çıkışlı dalgalanmalar önümüzdeki 1 aylık süreçte gözlemleyeceğimiz konularımız olacaktır.

24 Nisan Pazar günü Merkür Satürn karesi aktif olurken, öz değer duygusu ve maddi konular üzerinden kendimizi ifade etmekte zorlanabilir, sorumluluklarımızı yerine getirme konusunda kendimizi başkaları tarafında baskı altına alınmış gibi hissediyor olabilir, hissetmiş olduğumuz baskının altında yatan asıl konunun ne olduğu üzerine düşünmeli ve ona göre alma verme dengemizi, değer verme, değer görme, değer biçme algı sistemimizi sorgulamalıyız. O vakit sorumluluklarımızı yerine getirirken zihnen kime ne ölçüde yaklaşmamız gerektiği algısını en sağlam şekilde ortaya koyabilmiş olacağız demektir.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (18-24 Nisan Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan Merkür Uranüs kavuşumuyla maddi kaynaklarınız, gelir gider dengesinde ani değişimler, aniden iniş ya da çıkışlar yaşamanız mümkün olabileceği için harcamalara dikkat etmek gerekebilir. Hafta genelinde Venüs Uranüs’le sekstil açıda olacağı için önünüze harcamalar dengesi açısından şans ve fırsatlar sunacaktır. Kariyer hayatınızda manüpülatif güç savaşları içerisinde bulunabilirsiniz. Genel olarak önümüzdeki bir aylık süreçteki odağınız kaynaklarınız üzerinde eğilmek şeklinde olabilir. Öz değer duygunuza ve maddi konulara yönelik alanlarda sosyal çevre ilişkilerinizde kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (18-24 Nisan Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan Merkür Uranüs kavuşumuyla ani gelişen olaylarla önemli kararlar alabilirsiniz. Hafta genelinde Venüs Uranüs’le sekstil açıda olacağı için hayallerinizi gerçekleştirebileceğiniz şans ve fırsatlar sunacaktır. Din, inanç, felsefi konular, yüksek eğitim ve akademik konular, yurtdışı bağlantılı eğitim, seyahat ya da ticari alanlarda manüpülatif güç savaşları içerisinde bulunabilirsiniz. Genel olarak önümüzdeki bir aylık süreçteki odağınız kendinize yönelmek şeklinde olabilir. İş ve kariyer hayatınızda kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (18-24 Nisan Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan Merkür Uranüs kavuşumuyla hastane hapishane gibi kapalı yerler, bilinçaltı dünyanıza yönelik konularda aniden gelişen değişimler yaşayabilir, yine hafta genelinde Venüs Uranüs’le sekstil açıda olacağı için hastane hapishane gibi kapalı yerlerden ya da, bilinçaltınıza kodlanmış olan ruhunuzda getirmiş olduğunuz negatif düşüncelerden kurtulmak için size şans ve fırsatlar sunacaktır. Geleceğiniz ve kariyeriniz için istediğiniz idealleri gerçekleştirmek konusunda beklediğiniz desteği göremeyebilir, bu sebeple de bu kişilerle manüpülatif güç savaşları içerisinde bulunabilirsiniz. Genel olarak önümüzdeki bir aylık süreçteki odağınız insanlardan izole olup kendi içinize yönelmek ya da hastane hapishane gibi kapalı mekanlarda bulunmak şeklinde olabilir. İdealleriniz gerçekleştirmek konusunda fikirlerinizi iradi olarak ortaya koymakta zorlanabilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (18-24 Nisan Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan Merkür Uranüs kavuşumuyla yeni insanlarla tanışabilir, yeni sosyal çevrelere girebilir, kariyerinizden elde ettiğiniz gelirlerde değişimler gözlemleyebilir, ya da bu alanlarda değişimler yaşayabilirsiniz. Hafta genelinde Venüs Uranüs’le sekstil açıda olacağı için ideallerinizi gerçekleştirmek için yeni bir eğitim ya da seyahat için şans ve fırsatlar sunacaktır. Eş ya da ortaklarınızdan kariyer hayatınıza yönelik manüpülatif güç savaşları içerisinde bulunabilirsiniz. Genel olarak önümüzdeki bir aylık süreçteki odağınız sosyalleşmek ve gelecek hayalleriniz üzerine eğilmek şeklinde olabilir. Maddi manevi anlamda üzerinizde baskı unsuru olan kişilerden, ya da ortak kaynakların yönetilmesinde kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (18-24 Nisan Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan Merkür Uranüs kavuşumuyla iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik alanlarda önemli kararlar alabilirsiniz. Hafta genelinde Venüs Uranüs’le sekstil açıda olacağı için kariyerinizi destekleyecek şans ve fırsatlar sunacaktır. Birlikte çalıştığınız kişiler, günlük rutin hayat düzeniniz içerisinde bulunan kişilerle egosal ve manüpülatif güç savaşları içerisinde bulunabilirsiniz. Genel olarak önümüzdeki bir aylık süreçteki odağınız kariyeriniz üzerine eğilmek şeklinde olabilir. Toplum önü ve kariyer hayatınıza yönelik konularda eş ya da ortağınızla olan ilişkilerinizde kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (18-24 Nisan Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan Merkür Uranüs kavuşumuyla ani gelişen hukuksal bir konu, yer değişikliği, yolculuk, ufkunuzu geliştirecek yeni imkanlar söz konusu olabilir. Hafta genelinde Venüs Uranüs’le sekstil açıda olacağı için uzaklardan gelen yeni bir ortak ya da partner gelebileceği gibi bu kişilerden ya da mevcut eş ya da ortağınızdan yana şans ve fırsatlar elde edebilirsiniz. Eş ya da ortaklardan ve ya ikili ilişkilerden doğan maddi krizler yüzünden ve ya psikolojik krizler sebebiyle bu kişilerle manüpülatif güç savaşları içerisinde bulunabilirsiniz. Genel olarak önümüzdeki bir aylık süreçteki odağınız ufkunuzun gelişimi, hukuksal mevzular, eğitim ya da seyahatler üzerine eğilmek şeklinde olabilir. Çalışma koşullarınız ya da sağlık sorunları yüzünden kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (18-24 Nisan Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan Merkür Uranüs kavuşumuyla maddi kaynakların dengesinde ani değişimler söz konusu olabilir. Hafta genelinde Venüs Uranüs’le sekstil açıda olacağı için söz konusu aniden gelişen bir ameliyat ya da bir operasyon belki de size umulmadık bir şans ya da fırsat sunacaktır. Eş, ortak, ya da aile ilişkilerinizde manüpülatif güç savaşları içerisinde bulunabilirsiniz. Genel olarak önümüzdeki bir aylık süreçteki odağınız ortak değerler, kredi ve borçlar, okült bilgiler üzerine eğilmek şeklinde olabilir. Aşk hayatınız, çocuklarınızla olan iletişiminiz, yaratıcılığınız ile ilgili konularda kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (18-24 Nisan Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan Merkür Uranüs kavuşumuyla aniden gelişen bir ilişki ya da ortaklık, ya da mevcut olan ilişkilerde önemli değişimler söz konusu olabilir. Hafta genelinde Venüs Uranüs’le sekstil açıda olacağı için aşk, çocuklar ya da yaratıcılığınızı ortaya çıkarmak, ve ya yatırım yapmak konusunda güzel şans ve fırsatlar önünüze gelebilir. Sağlığınız, çalışma koşullarınız, birlikte çalıştığınız insanlar, yakın çevre ilişkileriniz, ya da insanlarla iletişim kurmak konusunda manüpülatif güç savaşları içerisinde bulunabilirsiniz. Genel olarak önümüzdeki bir aylık süreçteki odağınız eş, ortak ve ikili ilişkiler üzerinde eğilmek şeklinde olabilir. Eş, ortak ya da ikili ilişkilerinizde kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (18-24 Nisan Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan Merkür Uranüs kavuşumuyla günlük rutin hayatınız, sağlığınız, çalışma koşullarınız ya da birlikte çalıştığınız kişilerle ani gelişmeler yaşanabilir. Hafta genelinde Venüs Uranüs’le sekstil açıda olacağı için yaşadığınız yerle, çalışma koşullarınızla, ya da sağlığınız ile ilgili konularda önemli değişmelerle birlikte karşılaşabileceğiniz şans ve fırsatlar önünüze gelebilir. Maddi konularda savaş vermek zorunda kalabilirsiniz. Genel olarak önümüzdeki bir aylık süreçteki odağınız sağlığınız, çalışma koşullarınız, günlük rutin bir düzeni inşa etmek üzerine eğilmek şeklinde olabilir. Yakın çevrenizle olan ilişkileriniz, sözleşme ya da anlaşmalarla ilgili konularda kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (18-24 Nisan Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan Merkür Uranüs kavuşumuyla aniden bir aşk hayatınıza girebilir, birden bire gelişen bir hamilelik söz konusu olabilir. Hafta genelinde Venüs Uranüs’le sekstil açıda olacağı için önünüze yakın çevre ilişkilerinizden gelebilecek güzel haberler, ya da eğitim konularında şans ve fırsatlar sunacaktır. Maddi konularda güç savaşları vermek zorunda kalabilirsiniz. Genel olarak önümüzdeki bir aylık süreçteki odağınız aşk, çocuklarınız, yaratıcılığınızı ortaya çıkaracak, yatırımlarla ilgileneceğiniz, hayattan keyif almak isteyeceğiniz konular üzerine eğilmek isterken, yine bu konuları gerçekleştirebilmek adına çevrenizde bulunan kişilerle olan ilişkilerinizde kendinizi yine bu alanlarda ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (18-24 Nisan Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan Merkür Uranüs kavuşumuyla aile hayatınızdaki insanlarla olan ilişkilerinizde ani değişimler, yaşadığınız yerle ilgili taşınmak gibi ani değişimler söz konusu olabilir. Hafta genelinde Venüs Uranüs’le sekstil açıda olacağı için maddi konularda, ev almak, arsa almak ya da idealinizdeki evi bulmak konularında şans ve fırsatlar sunacaktır. Bilinçaltınızla ilgili zihinsel anlamda manüpülatif güç savaşları içerisinde bulunabilirsiniz. Genel olarak önümüzdeki bir aylık süreçteki odağınız aile, yuva, ev hayatınız, vatanınız, yaşadığınız yer mekan üzerine eğilmek şeklinde olabilir. Yakın çevre ilişkilerinizde, ebeveynlerinize olan sorumluluklarınız ile ilgili konularda kendinizi ifade etmekte zorlanabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (18-24 Nisan Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan Merkür Uranüs kavuşumuyla yakın çevrenizdeki kişilerden ani haberler alabilirsiniz. Hafta genelinde Venüs Uranüs’le sekstil açıda olacağı için yeni eğitimlere katılmak için, yeni insanlarla tanışmak için şans ve fırsatlar sunacaktır. Gelecek için hayal ettiklerinizi gerçekleştirebilme konularında maddi yönden güç savaşları içerisinde bulunabilirsiniz. Genel olarak önümüzdeki bir aylık süreçteki odağınız kendinizi ifade edeceğiniz, yakın çevre ilişkileriniz, yakın yerlere yapabileceğiniz küçük seyahatler üzerine eğilmek şeklinde olabilir. Zihinsel olarak şu sıralar fazla yoğun düşünceler içerisinde olmaktan kaynaklanan bilinçaltı yorgunluğu yaşıyor olabilirsiniz. Bu yüzden de kendinizi genel anlamda ifade etmekte zorlanıyor olabilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimler…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI