4 Temmuz-10 Temmuz Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

4 Temmuz-10 Temmuz Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Başak burcu enerjileriyle başlıyoruz. Gün genelinde zihinsel olarak, yaşadığımız olaylar ya da durumlara karşı yaklaşım tarzımızda duygusal olarak hissettiklerimizi mantığımıza oturtmaya çalışmak isterken, iletişimde umduğumuzla karşı karşıya kaldığımız durum bizi tatmin etmeyebilir. Mars’ın Plüton’la karesinin de devam etmesi sebebiyle karşımızdaki kişi ya da olaylara karşı fazla hırsı ve ben merkezci bir yaklaşımda kırıcı ve yıkıcı bir üslupla karşılık vermeye meyilli olabiliriz.

Bu haftanın en güzel haberi, ya da değerlendirmemiz gereken en güzel gün Çarşamba günü kuranda geçen ismi Şi’ra yıldızıyla, Güneş’in Sirius’la kavuşum yaptığı gün olacak. Ün, başarı, şans ile ilişkilendirilen Srius Güneş kavuşumuyla dua ve dilek kapılarının sonuna kadar açıldığı ve 1 yıllık kaderimizin yazıldığı zamanlardır. Etkisini 4-5-6-7 Temmuz günlerinde güçlü bir şekilde hissedeceğimiz bu güzel zamanları en iyi şekilde değerlendirebilirsiniz…

5 Temmuz Salı günü Mars Boğa burcu seyahatine başlayarak 20 Ağustos’a kadar Boğa burcu seyahatini devam ettirecek… Enerji ve eforumuzu hayatın hangi alanına harcayacağımızı, hayatta kalmak için ne tarzda savaşıp mücadele edeceğimizi gösteren gezegenimiz Mars Boğa burcunda yöneticisi olduğu akrep burcunun karşısında zararda olduğu için gücünü tam olarak ortaya koymakta zorlanacaktır. Mars’ın savaşçı ve mücadeleci yapısı Boğa burcunun barışçıl ve rahat doğasıyla uyuşmadığı için maddi kaynak yaratmak, bedenimize ve kaynaklarımıza sahip çıkmak, yetenek ve becerilerimizi ortaya koyma konularında rahat davranışlarda bulunabiliriz. Gereken yerde gerekli hamleyi yapmakta biraz geç kalabiliriz. Maddi konularda yavaş ama emin olduktan sonra harekete geçmek isteyebiliriz. Temkinli davranmaya yatkın olacağımız, risk almak istemeyeceğimiz, garantiye almadan hareket etmek istemeyeceğimizi göstermektedir. Çok yavaştan alıp harekete geçmekte geç kalmamak gerekli olacaktır. Ayrıca Ağustos’un ilk haftası Uranüs’le kavuşum enerjisindeyken ekonomide aniden gelişen büyük ölçekli değişikliklere sebep olabilir.

5 Temmuz Salı günü Merkür Yengeç burcu seyahatine başlayarak 19 Temmuza kadar Yengeç burcu seyahatini devam ettirecek… Arkamızı akıl ve mantığın, iletişim ve haberleşme tarzımızı, kendimizi ifade etme şeklimizi, zihnimizin en çok ne tarz konulara yöneldiğini, bilgiye nasıl ulaştığımızı gösteren gezegenimiz Merkür Yengeç burcunda düşük konumdadır. Merkür’ün akıl ile mantık arasında bağ kurma becerisi, Yengeç burcunun duygusal, alıngan, korunmaya ihtiyacı olan çocuksu ve yumuşak doğasıyla uyuşmadığı için olayları mantık çerçevesinde değil daha çok duygusal bir zihinle ele almaya çalışacaktır, zihin duygusal düşünüp aile hayatına yönelecek, aile bireyleriyle, kardeşler, kuzenler, yakın çevremizdeki aile hayatımıza, aile bağı kurduğumuz kişilerle olan ilişkilerimizi eski günlerimizi gözden geçirmek, eski günlere gitmek, aile hayatında gereken görev ve sorumlulukların yerine getirilip, getirilmemesine dair değerlendirmeler yapmak isteyeceğiz. 13 Temmuzda gerçekleşecek olan Oğlak Dolunayında Ay, Plüton ile karşı karşıya geldiğinde yeni köklü dönüşümlere şahit olacağız.

5 Temmuz Salı günü Merkür Mars sekstil açısıyla aile, yuva, ev hayatına yönelik kalıcı ve sağlam adımlar atmak isteyebiliriz.

9 Temmuz Cumartesi günü Merkür Jüpiter karesiyle yakın çevre ilişkilerimizde, aile hayatımızdaki kişilerle eski mevzular sebebiyle tartışmalar söz konusu olabilir. Eğitim öğrenim hayatına yönelik konularda abartılı, ya da boyunu aşan girişimlerde bulunmak isteği olabilir.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, şimdi gelelim yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (4-10 Temmuz Haftası)

Merkür’ün 4.evinizden geçişi zihinsel yöneliminizin önümüzdeki günlerde daha çok aile, yuva, duygular, vatan, yaşadığınız yer, arsa, arazi, emlak konularıyla meşgul olacağını gösterirken, Mars’ın 2.evinizden geçişi maddi kaynaklarınız, yetenek ve bedeniniz, öz değer duygunuza yönelik kalıcı ve sağlam kararlar almak isteyebilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (4-10 Temmuz Haftası)

Merkür’ün 3.evinizden geçişi zihinsel yöneliminizin önümüzdeki günlerde daha çok eğitim öğrenim, kardeş kuzen yakın çevre ilişkileri, yakın yerlere çıkılacak kısa seyahatlerle meşgul olacağını gösterirken, Mars’ın 1.evinizden geçişi karakterinizi ortaya çıkarmak için kalıcı ve sağlam kararlar almak, etrafınızda bulunan kişilerin sizi harekete geçirmesi gereken durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (4-10 Temmuz Haftası)

Merkür’ün 2.evinizden geçişi zihinsel yöneliminizin önümüzdeki günlerde daha çok maddi kaynaklarınız, yetenek ve bedeniniz, öz değer duygunuza yönelik konularla meşgul olacağını gösterirken, Mars’ın 12.evinizden geçişi kontrolünüz dışında gelişen ani durumların işaretçisi olabilir. Gizli düşmanlıklara karşı dikkatli olmanızda fayda olabilir. Bu dönemde sağlığınıza biraz daha dikkat etmeniz gerekebilir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (4-10 Temmuz Haftası)

Merkür’ün 1.evinizden geçişi zihinsel yöneliminizin önümüzdeki günlerde daha çok duygularınıza, kendinize, ailenize, ebeveynlerinize, kendi ebeveynliğinize yöneleceğini gösterirken, eş, ortak ve ikili ilişkilerinizde köklü dönüşümler söz konusu olabilir. Mars’ın 11.evinizden geçişi yeni sosyal çevrelere girmek, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar geliştirmek, kariyerinizden gelir elde etmek için sağlam ve kalıcı girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (4-10 Temmuz Haftası)

Merkür’ün 12.evinizden geçişi zihinsel yöneliminizin kendi iç dünyanıza yöneleceğini, bilinçaltınıza eskilere yönelik konularla meşgul olacağını gösterirken, Mars’ın 10.evinizden geçişiyle kariyer ve meslek hayatınıza yönelik kalıcı ve sağlam adımlar atmak yönünde girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (4-10 Temmuz Haftası)

Merkür’ün 11.evinizden geçişi zihinsel yöneliminizin sosyal çevrenize, arkadaş ve dostlarınıza, gelecek için umutlarınıza, kariyerden elde edeceğiniz kaynaklara yönelik konularla meşgul olacağını gösterirken, Mars’ın 9.evinizden geçişiyle yeni bir eğitime, seyahate ya da hukuksal bir konuya dair kendinize yeni bir gündem belirleyebilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (4-10 Temmuz Haftası)

Merkür’ün 10.evinizden geçişi zihinsel yöneliminizin iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik konularla meşgul olacağını gösterirken, Mars’ın 8.evinizden geçişiyle ortak değerlerde kazanç ya da kayıplar, ani para giriş çıkışları söz konusu olabilir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (4-10 Temmuz Haftası)

Merkür’ün 9.evinizden geçişi zihinsel yöneliminizin eğitim hayatınızda, hukuksal bir konuda, ya da seyahatler ilgili alanlara yöneleceğinizi gösterirken, Mars’ın 7.evinizden geçişiyle eş, ortak ve ikili ilişkilerde sağlam ve kalıcı adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (4-10 Temmuz Haftası)

Merkür’ün 8.evinizden geçişi zihinsel yöneliminizin kaynak yaratmaya, para giriş çıkışlarıyla ilgili yeni gelişmelere yönelik konularla meşgul olacağını gösterirken, Mars’ın 6.evinizden geçişiyle günlük rutin hayatınızda, çalışma koşullarınızda, beden sağlığınız ve evcil hayvanlarla ilgili sağlam kalıcı adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (4-10 Temmuz Haftası)

Merkür’ün 7.evinizden geçişi zihinsel yöneliminizin eş, ortak ya da ikili ilişkilerinize yönelik konularla meşgul olacağını gösterirken, Mars’ın 5.evinizden geçişiyle yeni başlayan bir aşk ilişkisi için, hobi diye başladığınız bir ilgi alanınızı bir daha ileri taşımak için, çocuk sahibi olma düşüncesini hayata geçirmek adına kalıcı ve sağlam adımlar atmak yönünde girişimlerde bulunmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (4-10 Temmuz Haftası)

Merkür’ün 6.evinizden geçişi zihinsel yöneliminizin kendi iç dünyanıza yöneleceğini, bilinçaltınıza eskilere yönelik konularla meşgul olacağını gösterirken, Mars’ın 4.evinizden geçişiyle ev hayatınızda hareketli günler söz konusu olabilir, ya da evde yer değişimi, taşınmak, ev almak, ev satmak gibi kalıcı girişimlerde bulunabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (4-10 Temmuz Haftası)

Merkür’ün 5.evinizden geçişi zihinsel yöneliminizin aşk hayatına, çocuklar, yatırımlar, hayattan keyif almaya yönelik konularla meşgul olacağını gösterirken, Mars’ın 3.evinizden geçişiyle yakın çevre ilişkilerinizde yoğun iletişim ve hareketlenmeler söz konusu olurken, yakın yerlere yapılacak kısa seyahatlerde gündeminizde olabilir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI