Bir itiraf, bir şarkı, bir gerçek ve bir program! - Mehmet Şahincileroğlu

Bir itiraf, bir şarkı, bir gerçek ve bir program!


Fırsat buldukça bu köşede, farklı bir bakış açısıyla…

Farklı konuları…

Farklı kişilikleri…

Farklı olayları ele almaya çalışıyorum.

Takip edenler bilir. İşte bu yazımda öne çıkanlar…

***

Ahmet Selçuk İlkan’dan boğulma itirafı…

Onlarca şarkının yazarı usta şair Ahmet Selçuk İlkan, 29 Eylül 2020 Salı günü Star TV’de ekrana gelen ‘Demet ve Alişan ile Sabah Sabah’ programına konuk oldu.

İlkan, programda öyle itiraflarda bulundu ki, bunu yazan çıkmadı. Bırakın yazmayı haberi bile yapılmadı. İş başa düştü. İlk kez ben yazıyorum.

Program için Boğaz’da tekne turuna çıkan ve bir röportaj veren İlkan, hayatında 3 defa boğulduğunu ilk kez açıkladı.

Deniz ile ilgili şiirlerinin kendisi için ayrı bir önemi olduğunu dile getiren usta şair, “3 kere denizde boğuldum. Birisi ilkokul yıllarımda Adana’da Karataş’ta, ortaokul yıllarında Avşa’da ve lise yıllarında yine Adana’da boğulmuştum. Şu anda tesadüfen yaşıyorum. Benim için her an o kadar değerli ki, benim için zaten acılar denizi” dedi.

İlkan, ayrıca dillere pelesenk olan şarkılarının öykülerinden oluşan ‘Şarkıların Gözyaşları’ isimli bir kitap hazırlığının da müjdesini verdi.

***

Bir şarkı bir gerçek…

Arabesk müziğin usta isimlerinden Hakkı Bulut… Onu kim sevmez ki…

Çocukluk, gençlik kısacası hayatımızın her evresinde şarkılarının izleri var…

65. albümünü çıkardı. Albümde yer alan ‘Düşmanı Uzakta Arama Dostum’ şarkısına Riva’da klip çekti. Klip, geçtiğimiz günlerde Hakkın Bulut Youtube kanalında yayınlandı. Şarkı olduğu kadar şarkının sözleri de anlamlı. Usta, yine sevenlerine müzik ziyafeti sunuyor. Dinleyeni bol olsun.

Hakkı Bulut, 1 Ekim’de Star TV’de ekrana gelen ‘Demet ve Alişan ile Sabah Sabah’ programına konuk olarak katıldı ve şarkıyı ilk kez burada okudu.

Bulut, 9 kez evlendiğine dair hakkında yanlış bilinen bir gerçeği açıkladı.

Ömrü boyunca sadece 1 kez evlendiğini açıklayan usta isim, o dedikodunun öfke ile söylenen bir söz sonrası çıktığını, gerçeği yansıtmadığını söyledi.

***

Tuğrul ile Özlemce Show…

Ünlü radyo programcısı ve TV sunucusu Tuğrul Altınkara, çalışmalarını yakından takip ettiğim bir isim. Haftaiçi Radyo 34’te saat 14.00-17.00 arasında program yapıyor. Zaman zaman denk geldikçe dinliyorum. Keyifli de bir program yapıyor.

Ayrıca Altınkara, bir süre önce de Yaşam TV’de güzel sunucu Özlem Demir ile ‘Tuğrul ile Özlemce Show’ adında bir program yapmaya başladı. Pazar günleri saat 19:30-21:30 arasında ekrana gelen programda müziğe, sohbete, eğlenceye kısacası hayata dair her şey var.

Bu haftaki konuk Tarık Mengüç.

Kaçırmayın!

Yolunuz açık, başarınız daim olsun…

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30May

Dizilerin karneleri verildi

11Nis

Dizilerde son durum ne?

03Şub
21Oca
14Oca