Ekran savaşında dizilerin son durumu - Mehmet Şahincileroğlu

Ekran savaşında dizilerin son durumu


Yeni sezonla birlikte ekranda alternatifler çoğaldı. Dizilerin sayıları arttı. Bazı diziler aldı başını gidiyor. Reyting listesinde yerini sağlamlaştırdı. Bazıları ise, hayal kırıklığı yarattı. Gelin ekran savaşına gün gün yakından bakalım.

Pazartesi günleri Yasak Elma (FOX), Çukur (Show TV), Uyanış Büyük Selçuklu (TRT 1) ve Sefirin Kızı (Star TV) arasında kıran kırana bir çekişme var. Yasak Elma, son birkaç haftadır vites yükseltti. Uyanış Büyük Selçuklu’nun yarıştan kopmaya niyeti yok. Çukur, son birkaç haftadır gelgitli bir grafik çiziyor. Sefirin Kızı, tehlike sinyalleri vermeye başladı.

Salı günleri Masumlar Apartmanı (TRT 1), Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz (atv), Hekimoğlu (Kanal D) ve Baraj (FOX) dizilerinin mücadelesi rutine başladı. Masumlar Apartmanı, zirveyi bırakmıyor. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, fırsat kolluyor. Hekimoğlu için tehlike çanları çalmaya başlarken Baraj neredeyse ilk 10’a girmekte zorlanıyor.

Çarşamba günleri Sadakatsiz (Kanal D), Kuruluş Osman (atv), Zümrüdüanka (FOX), Doğduğun Ev Kaderindir (tv8), Benim Adım Melek (TRT 1) izleyici karşısına çıkıyor. Kuruluş Osman ile Sadakatsiz zirve için gelgitli yarış içindeler. Zümrüdüanka, Doğduğun Ev Kaderindir, Benim Adım Melek tehlike sinyalleri veriyor.

Perşembe günleri Bir Zamanlar Çukurova (atv), Mucize Doktor (FOX), Alev Alev (Show TV), Kalk Gidelim (TRT 1), Sol Yanım (Perşembe) ekran savaşı veriyor. Bir Zamanlar Çukurova, birkaç haftadır ‘Zirve benim’ naraları atıyor. Geçen yıla göre, Mucize Doktor’da sanki bir düşür var ama Bir Zamanlar Çukurova’yı takibi sürdürüyor. Alev Alev, yeni bir dizi olmasına rağmen gidişatı iyi görünüyor. Kalk Gidelim için durum pek de iç açıcı değil. Sol Yanım, yeni başlayan bir dizi. İlk bölüm itibari ile iyi başlangıç yapamadı. Üzerine daha fazla konuşmak doğru olmaz. Bekleyip göreceğiz.

Cuma günleri Kırmızı Oda (tv8), Arka Sokaklar (Kanal D), Ramo (Show TV), Hercai (atv), Çocukluk (FOX), Payitaht Abdülhamit (TRT 1) dizileri izleyicinin karşısına çıkıyor. Kırmızı Oda, zirveden inmeye niyetli değil gibi görünüyor. Arka Sokaklar, arada sürpriz yapsa da takibi sürdürüyor. Ramo, zirveye daha yakın olmak için fırsat kolluyor. Hercai, geçen sezon fırtına gibi esiyordu. Bu sezon düşüşe geçti. Payitaht Abdülhamit de keza Hercai gibi düşüşte. Çocukluk, bu sezon başlayan dizilerden. Gidişatı pek parlak görünmüyor.

Cumartesi günleri Kuzey Yıldızı İlk Aşk (Show TV), Gönül Dağı (TRT 1), Sen Çal Kapımı (FOX), Bir Annenin Günahı (Kanal D) dizileri var. Kuzey Yıldızı İlk Aşk, yeni sezonda da zirve mücadelesini sürdürüyor. Gönül Dağı, takibi sürdürüyor. Yayın günü Çarşamba’dan Cumartesi’ye alınan Sen Çal Kapımı, tehlike sinyalleri vermeye başladı. Bir Annenin Günahı, yeni bir dizi olmasına rağmen pek umut vermiyor.

Pazar günleri Arıza (Show TV), Kefaret (FOX), Menajerimi Ara (Star TV), Tövbeler Olsun (TRT), Maria ile Mustafa (atv) dizilerinin ekran mücadelesini izliyoruz. Arıza, zirve takibini sürdürüyor. Kefaret, yeni dizilerden. Gidişatı iyi gibi görünüyor. Menajerimi Ara, Salı’dan Pazar’a alınınca kan kaybı yaşadı. Tövbeler Olsun ve Maria ile Mustafa için tehlike çanları çoktan çalmış bile.

Sevgili okur, ekran savaşında son durum bu…

Diğer programlar ile ilgili başka bir yazıda görüşmek üzere…

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30May

Dizilerin karneleri verildi

11Nis

Dizilerde son durum ne?

03Şub
21Oca
14Oca