Herkes için yeni bir düzen başlıyor - Uranyen Astrolog Sevilay Eriçdem

Herkes için yeni bir düzen başlıyor


#haftasonukalitesi #zamanınenerjisi

Hafta sonuna Cumartesi günü kesinleşecek olan iki önemli açıyla başlayacağız. Güneş, Satürn karesi ve Aslan, Ay ile Kova, Jüpiter karşıtlığı özellikle sabah saatlerinden itibaren güne damgasını vuracak.

Hayata dair alınması gereken bir dersle tam olarak bütünleşilmediğinde, olayların sarmal döngüsü devam eder. Zaman enerjisiyle bu döngüleri kırmaya zorlanır ve yeni bir perspektiften hayatı görmeye başlarız.

Güneş, Satürn karşıtlığı sorumluluklarla yüzleşmek anlamına gelir. Bu sorumluluk eksik bir algıyla sadece yapılması gereken işlermiş gibi görünebilir. Tabii ki temel icaplar adı verilen ve hayata dair ayakta kalmakla ilgili her insanın yapması gereken idameler vardır ve fakat Satürn Güneş ilişkisinde, ruhun kazanması gereken bir davranış kalıbının bünyeye yerleştirilmesinden bahsedilir. Bu davranış kalıbı Güneş Akrep, Satürn Kova etkisinde olduğunda, her şeyden önce sahip olma ve kontrol etme üzerine olacaktır.

Sahiplik iddiasında olduğunuz şeyler aynı zamanda özgürleşmeniz gereken şeyler olabilir. İnsanları, kariyeri, maddiyatı veya ilişkileri kontrol etmeye çalışmak ve kişisel alan bırakmadan güç ve manipülasyonlarla işine geldiği gibi davranmak gibi konular düzeltilmesi gereken haller olacaktır. Veya hayatın başındaki bir insansanız eğer, elini taşın altına koymayı, risk almayı, atılım yapmayı ve başkalarına güvenmek yerine kendine güvenerek hareket etmeyi öğrenmek zorunda olabilirsiniz

Aslan AY Güneş yöneticiliğinde, Kova Jüpiter ise Satürn yöneticiliğinde tam da bu konulara ışık tutacak ve hatta büyüterek görmezlikten gelmeyi imkânsız kılacaktır. Ertelediğiniz konular hafta sonu kalitesiyle gündeme gelebilir ve duygusal olarak daha fazla tahammül edemeyeceğiniz şekilde gurur kırıklıklarıyla ego savaşlarına dönüşecek hale bürünebilir. Bu noktada görmeniz ve algılamanız gereken şey: Çoğu zaman sanki kendi aleyhimize davranıyormuş gibi görünsek de, doğru davranış refleksini hayata geçirmek için hayatın bizden istediğine teslim olmaktır

Bu nokta kendi içinizde asla yapamam, aşamam, hayatta kabul edemem dediğiniz konular neyse onlar etrafında konuşlanacak yaşam deneyimlerinin hayata tezahür ettiği bir noktadır. Mutlu olmalısınız çünkü belki de bir yaşamı sadece bu zaman dilimindeki şu davranışla geçebilir ve kendi içinde hapsolduğunuz döngüyü kırarak özgürleşebilirsiniz. Artık çıkılması gereken döngüleri görmek zamanındayız. Dönüp dolaşmayı yada kıvranmayı bırakmalısınız.

Çevrenizdeki insanların sizi suçlaması, yetersizlik duygularınızı tetiklemesi veya geleceğe karşı negatif bir bakış açısıyla olacaklardan korkuyor olmanın bir işe yaramadığı bir takım etkiler altındayız. Artık isteseniz de istemesiniz de veya çok uzun zamandır yüzleşmekten kaçmış olsanız da şimdi kendi gerçeğinizle başbaşa kaldığınızı bilmelisiniz. Burası sistemin sizi yalnız bıraktığı yer değil, tersine belki de görünmeyen şekilde en çok sizin yanınızda olduğu yerdir. Uranüs karşıtlığına giden Güneş, yayından fırlamak üzere doğru gerilmiş bir ok gibi sizi teyakkuzda tutarak ileri doğru atlamaya hazır olacaktır.

Pazar sabahına kendi içinizde bir karara varmış olarak uyanabilirsiniz. Başak’taki Ay Akrep Güneş’ine destek verecek ve böylece aşama aşama yapmanız gerekenler önünüzde dizilecektir. Ay Başak detaycılığı ile Güneş Akrep dönüşüm gücü birleştiğinde kendinizi yeniden doğurmak, yeniden yapılandırmak, önünüzdeki engelleri adım adım aşmak, fırsatları kaçırmadan değerlendirmek için kendinize zaman kazandırmak, bitirilmesi gereken konulara eğilerek tamamlamak söz konusu olacaktır.

Hafta başından itibaren Ay son dördün enerjisiyle mükemmelleşme ve iktidar kavgasında olacağından, konular üzerinde kendi bildiğiniz halde çözümler yaratmaya dair ideal bir akış sağlayacak. Hiçbir şeyden korkmanıza, güçsüz ve yetersiz hissetmenize gerek yok. Siz doğru şekilde davrandığınız takdirde ortalığı kasıp kavuran zaman enerjisi size dokunmadan geçecektir. Satürn’ün sadece eğri ve yıkılması gereken yapıları yerle bir ettiğini unutmayın. Tam olarak olması gerektiği çizgide duranlar için Satürn sadece ödül getirebilir.

Bu Satürn karesini, kendi içinizde aşmanız gereken son bir barikat olarak düşünebilirsiniz. Güneş bundan sonraki yolcuğuna devam ederken Kova burcuna gelene karar yani 2022 Şubat ayına kadar tekrar Satürn ile karşı karşıya gelmeyecek. Bu zamanda attığınız adımların bir diğer etkisini bundan üç ay sonra yaşayacaksınız. Adımları atmak zor gelebilir ve fakat kaçınılmazdır. Akrep yeniayının ayak sesleri olarak gelen enerji bu hafta sonundan itibaren güçlü şekilde kendini hissettirecek. Artık hayatlara yeni bir döngü geliyor. Kasım ayındaki Akrep Boğa hattındaki tutulma ekseninde olduğumuzu bilmelisiniz. Birçok hayat şu anda tutulmanın da vermiş olduğu enerjiyle yeni başlangıçlara doğru sürükleniyor. Bu bazıları için sanki var olan düzen yıkılıyormuş gibi görünse de aslında herkes için yeni bir düzen başlıyor.

Kolektife sevgiyle bilgi ve ışık olsun.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
03Ara
27Kas
19Kas
12Kas
06Kas

Merkür, Akrep burcuna geçişiyor