A.S. Watson Group, 2030 yılına kadar 200 bin gence destek olacak

Dünyanın en büyük uluslararası sağlık ve güzellik perakende şirketi A.S. Watson Group, Uluslararası Gençlik Günü'nde 2030 yılına kadar 200.000 gence istihdam sağlama sözü verdi. Şirket, bu sözüyle dünyanın dört bir yanındaki gençlere, hızla değişen iş dünyasında kullanabilecekleri ve perakende sektöründeki kariyerlerini başlatmalarına yardımcı olacak fırsatlar, yetenekler ve deneyimler kazandırmayı amaçlıyor.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Dünya Ekonomi Forumu'na göre Covid-19 salgını dünya genelinde istihdam pazarını ciddi derecede etkiledi ve bunun zorluklarını en ağır yaşayan gruplardan biri de gençler oldu. Genç istihdamı pandemi öncesinde de küresel çapta büyük bir sorundu.

People.com'dan Erkan Şavkın'ın haberine göre, küresel çapta 15-24 yaş arası gençlerin işsiz kalma olasılıkları 25 yaş üstü kişilerin üç katına ulaşıyordu. Covid-19 salgını bu sorunun daha da ciddileşmesine yol açtı.

A.S. Watson Group, 2030 yılına kadar 200 bin gence destek olacak

Bu sorunun üstesinden gelmek adına A.S. Watson Group, dünya genelinde 200.000 gence iş fırsatı yaratarak gençlerin perakende sektöründeki kariyerlerini geliştirmek için ihtiyaç duyacakları deneyimi onlara kazandırmayı planlıyor.

Grup; mağaza, merkez ofis ve dağıtım gibi alanlarda müşteri hizmetleri uzmanı, pazarlama uzmanı, dijital geliştirme, e-ticaret, analiz, finans ve sürdürülebilirlik gibi bir çok fonksiyonda gençlerle çalışacak.

A.S. Watson Group, 2030 yılına kadar 200 bin gence destek olacak

A.S. Watson Group Avrupa İnsan Kaynakları Direktörü Joanne Mackie, bu konuda şu açıklamayı yaptı:

“Gençler önemli bir yetenek ve yaratıcılık kaynağı. Dolayısıyla gençlerin yeteneklerini geliştirerek şirketimizi daha güçlü ve geleceğe daha hazır hale getirebiliriz. Onlara yalnızca bir iş fırsatı değil, O+O perakendenin yeni dünyasında ihtiyaç duyacakları yetenekleri geliştirmeleri için eğitim ve koçluk desteği de sunuyoruz. Dünya genelinde çoğunluğu gençlere olmak üzere çalışanlarımıza beş milyon saat eğitim vererek şirketimizi geleceğe hazırlamayı planlıyoruz. 2030 yılına kadar 200.000 yetenekli genci ailemize dahil ederek A.S. Watson’ın sürdürülebilir büyümesine hız katmak için sabırsızlanıyoruz.”

A.S. Watson Group, 2030 yılına kadar 200 bin gence destek olacak

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN