Güncel

Güncel Haberleri

Hakan Günday'a Uluslararası Herman Hesse Ödülü!

Almanya’nın prestijli edebiyat ödüllerinden Uluslararası Herman Hesse Ödülü’ne eserleriyle bu sene Hakan Günday ve çevirmeni Sabine Adatepe layık görüldü. Ödül töreni, 2 Temmuz’da Hesse’nin doğum yeri olan Calw’de yapıldı.

Ünlü kahin Nostradamus ekmek kıtlığını bildi, sıradaki kehaneti herkesi ürkütüyor!

2022 yılına ilişkin savaş kehaneti gerçekleşen, ardından ise buğday kaynaklı ekmek bulma sıkıntısına işaret eden Fransız kahin Nostradamus'un son kehaneti 'iklim krizi' kaldı. Eğer bu da gerçekleşirse Nostradamus 3'te 3 yapmış olacak.

Bilim insanları, maymun çiçeği semptomları ile ilgili uyardı! Korkunç sonuç!

Türkiye’de de ilk defa görülen ve özellikle Avrupa’da hızla yayılması nedeniyle büyük endişeye yol açan maymun çiçeği virüsüyle ilgili İngiltere’de yapılan bir araştırma, hastalığın takibiyle ilgili endişe verici sonuçlar ortaya koydu.

Yeni asgari ücret belli oldu! İşte zam oranı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan asgari ücret zam oranını açıkladı. Buna göre, 2022'nin ikinci yarısında ödenecek aylık net asgari ücret yüzde 30 artışla 5 bin 500 lira oldu.

Türkiye'de ilk maymun çiçeği vakası tespit edildi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir hastada maymun çiçeği hastalığı tespit edildiğini duyurdu.

BioNTech ve Pfizer, yeni bir korona virüsü aşısı test etmeye başlıyor

Pfizer ve BioNTech'in yılın ikinci yarısında çok çeşitli korona virüslere karşı koruma sağlayan yeni nesil aşıların insanlar üzerinde testlerine başlayacağı açıklandı.

Koronavirüs aşıları, piyasaya sürüldükleri ilk yıl 20 milyon hayatı kurtardı

İngiltere’de yapılan yeni bir çalışmaya göre, Covid-19 aşıları, kullanılmalarının ilk yılında neredeyse 20 milyon hayat kurtardı. Bilim insanları, bu süreç içerisinde her ülkenin nüfusunun yüzde 40'ını aşılanmış olsaydı, 600 bin ölümün daha engellenebileceğini açıkladı.

Pfizer/BioNTech’in Omicron aşısıyla ilgili çarpıcı sonuç

Türkiye'de de kullanılan corona virüsü aşısı Comirnaty'nin üreticisi Pfizer/BioNTech'in Omicron varyantına karşı geliştirdiği yeni aşının güncel verileri kamuoyu ile paylaşıldı. Uğur Şahin'den konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Onur Yaprakçı'ya ‘Yılın En İyi Film Yapımcısı’ ödülü

Türkiye'nin sinema sektöründe kısa zamanda gösterdiği başarılarıyla dikkat çeken Onur Yaprakçı’ya Gelişen Türkiye Ödülleri kapsamında 'Yılın En İyi Film Yapımcısı' ödülü verildi.

Maymun çiçeği salgını ile ilgili endişe yaratan bulgu

Son haftalarda başta ABD ve Avrupa ülkeleri olmak üzere onlarca ülkede binlerce vaka ile endişe yaratan maymun çiçeği salgını ile ilgili bilim insanları bir araştırma tamamladı. Araştırmada çarpıcı olduğu kadar korkutucu sonuçlar da dikkat çekti.

Bilim insanlarından yeni salgın uyarısı! Yılda 100 bin ölüme neden oluyor!

Dünya, önce Covid-19, ardından maymun çiçeği virüsü ile mücadele ederken, ABD'li bilim insanlarından yeni bir salgın uyarısı geldi. Alanındaki en büyüğü olan yeni bir çalışmaya göre, antibiyotiklere dirençli bir hastalık olan ateşli tifo vakaları küresel olarak artmaya başladı. Bilim insanları, her yıl yaklaşık 100 bin kişiyi öldüren hastalığa karşı ülkelerden önlem anlamasını istedi.

Oyuncu İlayda Çiçek kimdir?

Oyuncu İlayda Çiçek, 23 Şubat 1993 tarihinde İzmir'de doğdu.

Alaçatı'nın yeni gözbebeği ‘22 Lounge’, 22 Haziran'da sezonu açıyor

İzmir'in Çeşme ilçesine bağlı Alaçatı’nın gözbebeği, çiçeği burnunda mekanı 22 Lounge, dünya mutfağının sunulduğu menüsü, eşsiz kahvaltısı ve iddialı kokteylleriyle bu yazın yeni gözdesi olacak.

GittiGidiyor kapanıyor! Hesaplar ne olacak? Şirketten açıklama geldi!

eBay, GittiGidiyor'un 18 Temmuz itibarıyla alışveriş faaliyetine son vereceğini duyurmuştu. GittiGidiyor'dan müşterileri ve kullanıcıları için bilgilendirme açıklaması yapıldı.

Tam ‘Oh be’ derken... Uğur Şahin’den korkutan koronavirüs uyarısı!

BioNTech'in Türk kurucu ortaklarından Uğur Şahin, Financial Times'a konuştu. Şahin, korona virüse karşı yeni uyarılarda bulundu.

Türk iş adamı, iftiralardan aklandı!

Los Angeles'ta ortak arkadaşları sayesinde tanışan ve 2011 yılında yine Los Angeles'ta evlenen Aslan Özer ve Lucia Oskerova, 10 yıllık evliliklerini geçtiğimiz yıl sonlandırdı. Evliliği boyunca eşine birçok konuda yardımcı olan Özer, Oskerova'nın bitmeyen istekleri ve ihaneti sonrası yollarını ayırdı.

Baba Vanga'nın 2022 yılı kehanetleri korkuttu! İşte 2022'de gerçekleşmesi beklenen 5 kehaneti...

Dünyaca ünlü kahin ve bitki uzmanı Baba Vanga'nın 2022 yılında gerçekleşeceğini iddia ettiği kahinleri korkuttu. Baba Vanga'nın 2022 yılında gerçekleşmesini beklenen kehanetleri arasında yeni bir virüs salgını da yer alıyor. İşte, Baba Vanga'nın 2022'de gerçekleşmesi beklenen 5 kehaneti...

Koronavirüs aşılarının patenti kaldırıldı! İsteyen üretebilecek!

Koronavirüs pandemisi ile mücadele kapsamında yaklaşık 19 aydır uygulanan Covid-19 aşılarının patentinin kaldırıldığı açıklandı.

Maymun çiçeği, cinsel bir hastalık mı? DSÖ'den açıklama geldi!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Almanya ve İtalya'daki bazı hastaların sperminde maymun çiçeği virüsünün bulunduğuna dair çalışmaları inceleyerek, hastalığın cinsel yolla bulaşma olasılığını araştırdığını duyurdu.

Toplam 1617 haber.