Güncel

Güncel Haberleri

Bilim insanları sonunda yanıtladı! Bazı insanlar korona virüsü neden ağır geçiriyor?

ABD'de yapılan yeni araştırmalar, ‘Neden bazıları korona virüsü ağır geçirirken bazıları semptomsuz atlatıyor?’ sorusunu yanıtladı.

Kaya Kurşun, Türk Henkel Beauty Care Yeni Genel Müdürü oldu

Türk Henkel’de Beauty Care Genel Müdürlüğü görevine Kaya Kurşun getirildi. Türk Henkel Beauty Care Satış Direktörü olarak çalışmakta olan Kaya Kurşun, Türk Henkel Beauty Care Genel Müdürü olarak yeni görevine başladı.  

Bakan Koca açıkladı! İşte vaka yoğunluğu en çok artan 10 il…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illere göre 8-14 Ocak arasında her 100 bin kişide görülen Covid-19 vaka sayılarını açıkladı. Son bir haftada Covid-19 vaka sayısı her 100 bin kişide İstanbul'da bin 571.46, İzmir'de 714.29, Ankara'da 629.65 oldu.

Énsér Studio markası, yakında Türkiye’de satışa sunuluyor

Türkiye’de ses getiren markalardan birisi halini alan Énsér Studio, bir duyuru yaptı ve FW22/23 koleksiyonunun Türkiye’de satışa sunulacağını açıkladı. Yapılan resmi açıklamaya göre, Énsér Studio FW22/23 Koleksiyonu en parlak ve sihirli koleksiyonu Türkiye’de satışa sunacak.

Türkiye'de 2021'in en popüler bebek isimleri belli oldu

Türkiye'de geçen yıl 1 milyon 47 bin 975 bebek dünyaya geldi, bu bebeklerden erkeklere en çok Yusuf, kızlara ise Zeynep ismi verildi.

Balıkesir’de korkutan deprem! İstanbul ve birçok ilde hissedildi!

Kandilli tarafından yapılan açıklamaya göre Balıkesir Ayvacık'ta 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD ise depremin büyüklüğünü 4.7 olarak açıkladı. Akşam saatlerinde meydana gelen deprem İstanbul, Bursa, Bilecik başta olmak üzere birçok ilde de hissedildi.

Uzmanlar yanıtladı! Korona virüsü hayvanlardan bulaşıyor mu?

Bazı ülkelerde corona virüsünün evcil hayvanlardan bulaştığına dair iddiaların yayılmasıyla birlikte uzmanlardan konuyla ilgili dikkat çekici açıklamalar geldi.

Üçüncü doz aşılarla ilgili şoke eden gerçek ortaya çıktı

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan 3 yeni çalışma, koronavirüsün Omicron varyantına karşı en iyi korunma yönetiminin üçüncü doz aşılar olduğunu ortaya koydu.

2022 Grammy Ödülleri’nin yeni tarihi açıklandı

2022 Grammy Ödül Töreni 3 Nisan'a ertelendiği ve Las Vegas'taki MGM Grand Garden Arena'da gerçekleştirileceği duyuruldu.

Bakan Koca açıkladı! Hastalığın bulaşma alanlarında özel tedbirler alınmasına karar verildi!

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ‘Alınan tedbirlerin ve kaldırılan kısıtlamaların etkisinin ölçülmesine yönelik pilot çalışmalar ile planlı taramalar yapılmasına karar verilmiştir. Buna göre hastalığın bulaşma alanlarında yaşanan riskler varsa özel tedbirler alınmasına karar verilmiştir’ dedi.

Dördüncü BioNTech aşısında endişe verici sonuçlar ortaya çıktı

Dördüncü doz Pfizer/BioNTech aşısını belirli gruplar üzerinde uygulamaya başlayan İsrail'den endişe verici sonuçlar geldi. Bilim insanları dört doz Pfizer/BioNTech aşısının Omicron'a karşı etkisini gözler önüne serdi.

Bazı insanlar, korona virüsü neden hafif geçirir? Bilim insanları hayati geni keşfetti!

2019'dan beri dünya çapında 5.5 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan koronavirüsün bazı insanlarda nasıl daha hafif geçtiğini inceleyen bilim insanları dikkat çekici ve hayati bir geni keşfetti.

Bilim adamları açıkladı! İnsan dışkısında Omicron varyantı tespit edildi!

ABD'de bilim insanları atık su tesislerindeki verileri inceleyerek Omicron varyantının hızla yayıldığını duyurdu.

Erdoğan Uludağ: İçinde bulunduğumuz durumlar bizleri de etkileyebiliyor

Hayırsever iş insanı Erdoğan Uludağ'a binlerce e-mail ve mesaj yağıyor. Umudum Olur Musun Derneği'nin Kurucu Başkanı olan Uludağ, her bir başvuruyu ekibiyle titizlikle araştırsa da bazı mesajlardan ister istemez rahatsızlık duyarak yakınıyor.  

Mavi maske takan erkekler daha çekici bulunuyor

Galler'in saygın kurumlarından Cardiff Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma korona virüsü salgını dolayısıyla hayatımıza giren cerrahi maskeleri takanların daha çekici göründüğünü ortaya çıkardı.

Omicron varyantının en çok etkilediği yaş grubu belli oldu

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, ‘Omicron’dan en çok etkilenen, en çok virüsü alan ve dolayısıyla en çok da bulaştırabilen 0-5 yaş grubu’ diye konuştu.

CDC, Omicron raporunu yayınladı! Dünya, derin bir nefes aldı!

Son dönemde dünyanın bir numaralı ortak gündemi haline gelen Omicron ile ilgili merakla beklenen rapor yayınlandı. CDC'nin raporu sonrası dünya tabiri caizse rahat bir nefes aldı.

Omicron varyantının şaşırtıcı yeni belirtisi ortaya çıktı

Koronavirüs salgınında baskın varyant haline gelen Omicron'un yeni bir belirtisine karşı uzmanlar uyarıyor.

Bakan Özer açıkladı! Okullar erken kapanacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 'Yüz yüze eğitime devam ediyoruz. Bugün itibariyle tüm sınıfları covid-19'dan dolayı kapalı olan hiçbir okulumuz yok. Omicron varyantından dolayı yayılımlar hızlı ama bizim avantajımız öğretmenlerimizin aşılanma oranlarının yüksek olması' dedi.

Toplam 1449 haber.