Teknoloji

WhatsApp'a kendini yok eden fotoğraflar geliyor WhatsApp’a kendini yok eden fotoğraflar geliyor
WhatsApp'tan bomba özellik! Bu yeniliği çok seveceksiniz! WhatsApp’tan bomba özellik! Bu yeniliği çok seveceksiniz!
Facebook ve Instagram'a casusluk suçlaması! Facebook ve Instagram'a casusluk suçlaması!
Facebook ve Instagram hesabını kapatanlara 120 dolar ödenecek Facebook ve Instagram hesabını kapatanlara 120 dolar ödenecek
WhatsApp, daha önce bilinmeyen 6 güvenlik açığını paylaştı WhatsApp, daha önce bilinmeyen 6 güvenlik açığını paylaştı
Google'dan flaş Türkiye kararı! 1 Kasım'dan itibaren… Google'dan flaş Türkiye kararı! 1 Kasım’dan itibaren…
Instagram'dan bomba yenilik! QR kod özelliğini hayata geçirdi! Instagram’dan bomba yenilik! QR kod özelliğini hayata geçirdi!
Instagram'dan yeni güvenlik önlemi Instagram'dan yeni güvenlik önlemi
WhatsApp'tan yeni özellik! O sorun artık çözülüyor! WhatsApp'tan yeni özellik! O sorun artık çözülüyor!
Toshiba 35 yıllık bilgisayar serüvenine son verdi Toshiba 35 yıllık bilgisayar serüvenine son verdi
TikTok uluslararası krize yol açtı TikTok uluslararası krize yol açtı
Instagram'dan TikTok benzeri uygulama! Instagram'dan TikTok benzeri uygulama!
Facebook ve Google'ın dijital medyaya nasıl para ödeyeceği belli oldu Facebook ve Google’ın dijital medyaya nasıl para ödeyeceği belli oldu
Instagram, Madonna'yı 'yanlış bilgi yaymak'tan dolayı uyardı Instagram, Madonna’yı ‘yanlış bilgi yaymak’tan dolayı uyardı
'Sosyal medya' düzenlemesi yasalaştı! Yeni yasa neler getiriyor? 'Sosyal medya' düzenlemesi yasalaştı! Yeni yasa neler getiriyor?
TikTok, TikTok'çulara para ödeyecek TikTok, TikTok’çulara para ödeyecek
Twitter ücretli mi olacak? Twitter ücretli mi olacak?
Amazon, TikTok'u 'yanlışlıkla' yasakladı Amazon, TikTok’u ‘yanlışlıkla’ yasakladı
Instagram'dan yeni özellik! Artık mobil veriyi tüketmeyecek! Instagram'dan yeni özellik! Artık mobil veriyi tüketmeyecek!
Twitter'dan devrim gibi yenilik! Tweet düzenleme özelliği geliyor! Twitter’dan devrim gibi yenilik! Tweet düzenleme özelliği geliyor!
Teknoloji Haberleri

WhatsApp’a kendini yok eden fotoğraflar geliyor

Farklı uygulamalardan öne çıkan özellikleri bünyesine katmasıyla tanınan WhatsApp'da bir özellik daha yakında kullanıcılara sunulacak. Snapchat'ten tanınan süresi dolan medya özelliğinin WhatsApp'a da geleceği öne sürüldü.

WhatsApp’tan bomba özellik! Bu yeniliği çok seveceksiniz!

Mesajlaşma platformu WhatsApp'ın masaüstü sürümü WhatsApp Web'e yeni bir özellik geliyor.

Facebook ve Instagram'a casusluk suçlaması!

Facebook bir kullanıcı tarafından casusluk iddiasıyla mahkemeye verildi. Sosyal medya devi Instagram üzerinden kullanıcıların kameralarını açarak casusluk yapmakla suçlanıyor.

Facebook ve Instagram hesabını kapatanlara 120 dolar ödenecek

ABD'de yeni bir akademik araştırma gerçekleştirecek olan Facebook, davet gönderdiği bazı kullanıcılara Instagram ya da Facebook hesaplarını geçici olarak kapatmaları karşılığında para ödeyecek.

WhatsApp, daha önce bilinmeyen 6 güvenlik açığını paylaştı

WhatsApp, kullanıcılardan gelen geri bildirimler doğrultusunda yeni bir bilgilendirme sayfası oluşturarak bilinmeyen 6 güvenlik açığını açıkladı. Uygulamadaki güvenlik açıklarıyla ilgili bilgi verilen bu sayfa, bugüne kadar açıklanmamış olan 6 güvenlik açığını da ortaya çıkardı.

Google'dan flaş Türkiye kararı! 1 Kasım’dan itibaren…

Google Türkiye’de yayınlanan reklamlar için ek yüzde 5’lik kesinti yapmaya başlayacağını duyurdu.

Instagram’dan bomba yenilik! QR kod özelliğini hayata geçirdi!

Sosyal medya platformu Instagram, QR kod üzerinden Instagram hesaplarına ulaşma özelliğini hayata geçirdiğini açıkladı.

Instagram'dan yeni güvenlik önlemi

Instagram, aldığı yeni güvenlik tedbirleri kapsamında şüpheli hesaplardan kimlik doğrulaması isteyecek.

WhatsApp'tan yeni özellik! O sorun artık çözülüyor!

WhatsApp'ta kullanıcıların en büyük sorunlarından biri tarih oluyor. WhatsApp, çok yakında birden fazla cihazdan aynı hesabın kullanılabilmesinin önünü açacak. Şu an tek cihazda WhatsApp hesabını kullanmak isteyenler, daha fazla cihazda WhatsApp'a girebilecek. Ancak asıl bomba özellik bu değil!

Toshiba 35 yıllık bilgisayar serüvenine son verdi

Japon teknoloji şirketi Toshiba, 35 yıllık dizüstü bilgisayar üretimini noktaladı. Son yıllarda bilgisayar piyasasındaki etkinliğini azaltan firma, Dynabook şirketinde kalan son hisselerini de satarak laptop sektöründen tamamen çekildi.

TikTok uluslararası krize yol açtı

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Zaharova, ABD Başkanı Donald Trump'ın sosyal medya uygulaması TikTok ile ilgili kararına ilişkin 'ABD yetkililerinin eylemleri, serbest piyasa ekonomisinin temel ilkelerine aykırıdır ve DTÖ kurallarını ihlal ediyor' ifadesini kullandı.

Instagram'dan TikTok benzeri uygulama!

Instagram TikTok benzeri özelliği, Reels'i, bugün ABD'de kullanıma sundu.

Facebook ve Google’ın dijital medyaya nasıl para ödeyeceği belli oldu

Avustralya’da bir süredir hükümet, Google ve Facebook’un dijital yayıncılara ücret ödemesi üzerine çalışmalar yapıyordu. Sonunda bu yönde adım atıldı ve bir yasa taslağı hazırlandı. Buna göre taraflar üç ay boyunca görüşecek, anlaşma sağlanamaması halinde devreye girecek bir arabulucunun söyleyeceği son fiyat geçerli olacak. Google ve Facebook’tan ise tepki açıklamaları geldi, hükümetin ağır müdahalesinin, Avustralya dijital ekonomisini olumsuz etkileyeceği iddia edildi.

Instagram, Madonna’yı ‘yanlış bilgi yaymak’tan dolayı uyardı

Instagram, 'Yanlış bilgi yaydığı” gerekçesiyle Madonna’nın corona virüs hakında paylaştığı gönderisini kaldırdı ve yerine uyarı videosu yayınladı.

'Sosyal medya' düzenlemesi yasalaştı! Yeni yasa neler getiriyor?

Sosyal medyaya ilişkin düzenlemeleri içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaştı. Kabul edilen kanunla; Türkiye'den günlük erişimi 1 milyondan fazla olan yurt dışı kaynaklı sosyal ağ sağlayıcı, en az 1 kişiyi Türkiye'de temsilci olarak belirleyecek. Temsilci belirlemeyen ağ sağlayıcılara kademeli olarak para cezası verilecek.

TikTok, TikTok’çulara para ödeyecek

Dünyanın en büyük video performans uygulaması TikTok, içerik üreticilerine para ödemeye hazırlanıyor. İlk etapta ABD'de başlayacak programla TikTok yıldızlarına 200 milyon dolar para dağıtılacak.

Twitter ücretli mi olacak?

Reklam gelirleri düşen Twitter ücretli abonelik sistemini devreye almayı tasarlıyor. CEO Jack Dorsey projenin daha başlangıç aşamasında olduğunu söylerken abonelik sistemine ilişkin detay paylaşmadı. Twitter'ın reklam gelirleri pandemi sürecinde yüzde 23 azalmıştı.

Amazon, TikTok’u ‘yanlışlıkla’ yasakladı

Dünyanın en büyük şirketlerinden Amazon, çalışanlarından güvenlik endişesiyle şirket mail hesabını kullandıkları cihazlardan TikTok uygulamasını kaldırmalarını istedi. Saatler sonra yapılan açıklamada ise yasaklama mailinin yanlışlıkla atıldığı duyuruldu.

Instagram'dan yeni özellik! Artık mobil veriyi tüketmeyecek!

Sosyal medyanın en yoğunkullanılan uygulaması olan Instagram'dan yeni bir özelliğin müjdesi verildi. Yapılan açıklamaya göre Instagram artık mobil interneti tüketmeyecek.

Toplam 200 haber.