Teknoloji

Teknoloji Haberleri

Instagram'da önemli değişiklik! Uzun hikaye paylaşmak isteyenler çok sevinecek!

Milyonlarca kişinin kullandığı sosyal medya platformu Instagram'dan daha uzun hikaye paylaşmak isteyenleri sevindiren bir haber geldi. İçerik paylaşımlarında değişikliğe giden Instagram'dan uzun hikayeler test ediliyor.

Facebook ismini değiştiriyor

Bünyesinde WhatsApp, Instagram, Messenger ve Oculus'u da barındıran Facebook isim değişikliğine gidiyor.

WhatsApp yeni özelliğini duyurdu! ‘Bundan sonra artık...’

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, uçtan uca şifreleme sistemini duyurmasının ardından güvenlik sorunuyla ilgili yeniden harekete geçti.

Sosyal medyayı bilinçli kullanmak için öneriler

Değişen yaşam koşulları, hayatımıza giren yeni teknolojiler ve insanların sosyalleşme ihtiyacı sosyal medya kanallarının daha fazla kullanılmasını sağladı. İletişim kurmaya yarayan bu uygulamaların faydası olduğu kadar zararı da var. Kişisel Gelişim Dersleri Eğitmeni ve Yazar Sevgi Keleş, sosyal medyanın kişisel gelişim üzerinde bıraktığı olumsuz etkilerden korunmak ve bilinçli bir kullanıcı olmak için önerilerde bulundu.

Facebook’un yeni projesi, şirketle ilgili gizlilik endişelerini artırdı

Bir süredir kullanıcı güvenliği ve gizliliği ile ilgili skandallarla gündeme gelen ve son olarak da genç kullanıcı kitlesinin sağlığını göz ardı eden araştırmalarıyla sansasyon yaratan sosyal medya platformu, yeni projesini tanıttı. Kullanıcıların her şeyini takip edecek araçlar tasarlayan platform, yeni soru işaretlerini de beraberinde getirdi.

Microsoft’tan flaş LinkedIn kararı

Microsoft, LinkedIn uygulamasını Çin’de kapatma kararı aldı.

Instagram kullanıcılarını ilgilendiriyor! Artık bildirimlerle gösterilecek!

Instagram, kullanıcılarını teknik sorunlar konusunda bilgilendirecek uygulama içi bildirimleri test etmeye başladı. Şirket, söz konusu özelliği ilk olarak ABD’de test edecek.

Twitter, beklenen özelliğini kullanıma sundu

Twitter, kullanıcılarının uzun zamandır talep ettiği, engelleme yoluna başvurmadan doğrudan takipçi çıkarma özelliğini sonunda yayınladı.

Eleştirilerin hedefi olmuştu! Facebook'tan gençler için yeni hamle!

Facebook, ABD Senatosunda sosyal medya platformuna yönelik eleştirilerin ardından, gençleri yararlı olmayan içeriklerden uzak tutmaya yönelik yeni önlemler alacağını duyurdu.

Büyük teknoloji şirketleri artık daha fazla vergi ödeyecek

OECD ülkelerinin yüzde 15'lik küresel vergi oranında anlaşması nedeniyle operasyonlarını düşük vergi alan ülkelere taşıyan büyük teknoloji tekelleri artık bu vergiden kaçınma uygulamalarından yararlanamayacağı için daha fazla vergi ödeyecek. Ancak düzenlemeye yoğun eleştiriler de var.

Sosyal medyada yeni dönem! Youtube fenomenlerine yüzde 15 vergi!

Sosyal medyada gelir elde edenlere yönelik bir dizi yeni vergi uygulamasını içeren 64 maddelik yasa teklifi Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi. Geliri 650 bin lirayı aşanlar beyanname verecek, kazançlarından yüzde 15 vergi alınacak.

Twitter'ın yeni özelliği, kavgaları önleyecek

Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre henüz test aşamasında olan özellikle, gergin ilerleyen sohbetlerde kullanıcılara iletişimde saygılı ve farklı fikirlere açık olunması gerektiği hatırlatılacak. Buna göre Twitter, kullanıcılara belirli telkinlerde bulunacak.

WhatsApp'ta süreli mesajlar için yeni dönem

Anlık sohbet uygulaması WhatsApp, 7 gün içinde silinebilen süreli mesaj özelliğine yeni seçenekler ekledi.

Twitch hacklendi, fenomenlerin ne kadar kazandığı ortaya çıktı

Özellikle online oyun oynayanların yoğun olarak kullandığı Twitch'in dün gece hacklendiği ortaya çıktı.

WhatsApp'ta profil resminizi kimlerin görebileceğini seçebileceksiniz

WhatsApp bir süredir kullanıcıların talebi doğrultusunda profil resmini görebilecek kişileri kısıtlayabilme özelliğinin üzerinde çalışıyor.

IGTV tarih oluyor! Instagram Video duyuruldu!

Instagram bugün yeni bir özelliğini duyurdu. IGTV ve normal akışta yer alan videolar, artık Instagram Video çatısı altında birleşiyor.

Netflix ve Amazon Prime Video’ya rakip geliyor

ABD merkezli dizi ve film içerik platformu HBO Max'in aralarında Türkiye'nin de olduğu Avrupa pazarına giriş yapacağı açıklandı.

Instagram, Facebook ve WhatsApp’ta 6 saatlik kesintinin nedeni belli oldu

Sosyal medya platformları Instagram, Facebook ile anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, yaklaşık 6 saatlik erişim probleminin ardından tekrardan kullanıma açıldı. Konuyla ilgili açıklama yapan Facebook kesintinin nedeni hakkında ilk defa konuştu. Şirket 1.5 milyar kullanıcının verilerinin çalındığı iddialarına da son noktayı koydu.

Facebook, WhatsApp ve Instagram çöktü

Facebook, WhatsApp ve Instagram'a erişim sağlanamıyor. Popüler sosyal medya siteleri Facebook ve Instagram'ın yanı sıra WhatsApp'a da erişim sağlanamıyor. 

Toplam 398 haber.