Sinema

Sinema Haberleri

Kesişme-İyi ki Varsın Eren, liderliğini sürdürdü

Vizyondaki dördüncü hafta sonunu geride bırakan Kesişme - İyi ki Varsın Eren, 147 bin 841 seyirciyle Box Office Türkiye liderliğini sürdürdü. Film, şimdiye kadar yaklaşık 1 milyon 300 bin seyirci tarafından izlendi.

Skandallardan sonra Johnny Depp’in ilk rolü belli oldu

Amber Heard ile yaşadığı evlilik ve ardından olaylı boşanmadan sonra ismi eşine şiddet gösterdiğine dair skandallara karışan ve bu yüzden pek çok filmi iptal edilen Johnny Depp'in ilk projesi belli oldu.

Görevimiz Tehlike filmleri yeniden ertelendi

Tom Cruise'un başrolünde yer aldığı Görevimiz Tehlike (Mission Impossible) 7 ve 8, 2023 ve 2024'e ertelendi.

Bu hafta hangi filmler vizyona girdi? İşte haftanın filmleri (21 Ocak 2022)

Türkiye'deki sinema salonlarında yılın bu hafta 4'ü yerli olmak üzere toplam 8 film vizyona girdi. İşte vizyona giren filmler…

Bong Joon-ho'nun yeni filmi belli oldu

2019 yapımı Parazit ile adını Oscar tarihine yazdıran Bong Joon-ho'nun yeni filmi belli oldu. Güney Koreli sinemacı, önümüzdeki aylarda raflardaki yerini alacak bilim kurgu romanı Mickey7'ı Warner Bros. çatısı altında sinemaya uyarlayacak. Filmin başrolü için ise Robert Pattinson ile görüşmelere başlandı.

Ethan Hawke, Leave the World Behind filminde başrolde olacak

Netflix'in çalışmalarına başladığı filmlerden biri olan Leave the World Behind'ın oyuncu kadrosu göz dolduruyor. Julia Robert ve Mahershala Ali'den sonra Ethan Hawke da filme katılan isimlerden biri oluyor.

Kayrahan Akın Balcı avukatlıktan vazgeçti, oyuncu oldu

Galatasaray Lisesi’ni kazanan ve üniversite eğitimini de Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Kayrahan Akın Balcı, Erasmus programı ile Paris Sorbonne Üniversitesi'nde eğitimini tamamladı.

Örümcek Adam’ın gişe rekorunu Çığlık zorluyor

Çığlık, 3.664 sinemada öngörülen 36 milyon dolarlık brüt hasılatla dört günlük tatil hafta sonu boyunca gişede 1 numarayı ele geçirdi.

Tepkiler üzerine yeni Harry Potter filmleri geliyor

Dünyanın en popüler kitap serilerinden biri olan Harry Potter'ın yaratıcısı JK Rowling'in transbireyler hakkında yaptığı açıklamalar sonrasında yeni Harry Potter filmlerinin çekileceği duyuruldu.

Bu hafta hangi filmler vizyona girdi? İşte haftanın filmleri (14 Ocak 2022)

Türkiye'deki sinema salonlarında yılın bu hafta 3'ü yerli olmak üzere 8 film vizyona girdi. İşte vizyona giren filmler…

Don’t Look Up, Netflix’in en başarılı ikinci filmi oldu

Don't Look Up, Netflix listelerinde zirvedeki yerini korumaya devam ediyor ve yayın akışı platformunun en başarılı ikinci filmi olarak imza atıyor.

Çocuk yıldız Reece Thompson, Titanik filminden 25 yıldır para kazanıyor

Oyuncu Reece Thompson, 25 yıl önce vizyona giren Oscar ödüllü Titanik filmindeki rolü sayesinde hâlâ para kazandığını söylüyor.

Kesişme-İyi ki Varsın Eren, seyircisini arttırarak liderliğini sürdürdü

Kesişme-İyi ki Varsın Eren, ikinci hafta sonunda pandemi dönemi yerli film açılış rekorunu kırdığı performansının da üzerine çıkarak yaklaşık 240 bin seyirciyle gişe liderliğini sürdürdü.

SİYAD, 2021'de gösterime girmiş en iyi 20 yabancı filmi seçti

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD), üyelerinin oyları sonucunda 2021 yılı içerisinde Türkiye'de gösterime giren filmler arasından en iyi 20 yabancı filmi seçti. Oylama sonucunda, Anthony Hopkins'in başrolünde yer aldığı The Father ilk sırada yer aldı.

Cate Blanchett, Pedro Almodóvar’ın ilk İngilizce filminde başrolde oynayacak

Cate Blanchett, Pedro Almodóvar'ın ilk İngilizce uzun metrajlı filmi ‘A Manual for Cleaning Women’da rol almak için anlaştı. Film, Lucia Berlin'in çok sayıda zorlu işte çalışan kadınlar hakkında yazdığı 43 hikayeden oluşan derlemenin bir uyarlaması.

Wes Anderson’ın yeni filminde başrol Benedict Cumberbatch’ın oldu

Wes Anderson, Roald Dahl'ın Şeker Henry'nin İnanılmaz Hikâyesi'ni ekrana uyarlamak için çalışmalara başladı. Ünlü yönetmen, başrolü de Benedict Cumberbatch'e veriyor.

Bu hafta hangi filmler vizyona girdi? İşte haftanın filmleri (7 Ocak 2022)

Türkiye'deki sinema salonlarında yılın bu hafta 4'ü yerli olmak üzere 7 film vizyona girdi. İşte vizyona giren filmler…

Nalan filmi, bu hafta sonu vizyona giriyor

Açelya Topaloğlu ve Sergen Deveci'nin başrolünde yer aldığı komedi filmi Nalan, hafta sonunda gösterime giriyor.

Morbius'un vizyon tarihi bir kez daha ertelendi

Jared Leto'nun başrolünde yer aldığı Morbius'un vizyon tarihi bir kez daha ertelendi. 28 Ocak'ta gösterimi planlanan filmin yeni vizyon tarihi 1 Nisan 2022 oldu.

Toplam 293 haber.