Şarkıcı Ali Kınık'ı kahreden ölüm!

Ali Ayşe'yi Seviyor şarkısıyla tanınan Ali Kınık, annesi Elif Kınık'ın ölüm haberiyle sarsıldı. Kınık'ın annesi Elif Kınık yaşamını yitirdi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Geniş bir çevre tarafından tanınan, popüler şakısı Ali Ayşe'yi Seviyor ile gönüllere taht kuran ünlü müzisyen Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık hayatını kaybetti.

Ali Ayşe'yi Seviyor şarkısıyla tanınan ünlü müzisyen Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık, hayatını kaybetti

tv100'de yer alan habere göre, Kınık'ın annesinin ölüm haberini alanlar yasa boğuldu. Elif Kınık'ın cenazesi, Malatya’nın Akçadağ ilçesi Örüşkü Köy Mezarlığı’nda ikindi namazına müteakip toprağa verildi.

Elif Kınık, ölümünün üzerine sosyal medyada da gündem oldu. Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık'ın neden öldüğü bilinmiyor.

Ali Ayşe'yi Seviyor şarkısıyla tanınan ünlü müzisyen Ali Kınık'ın annesi Elif Kınık, hayatını kaybetti

Ali Kınık kimdir?

Ali Kınık, 1974 yılında Malatya Akçadağ'da dünyaya geldi. Kınık, lise eğitimini Malatya'da tamamladı, ardından Elazığ Fırat Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun oldu. Şarkılarının yanı sıra yazdığı şiirlerle de tanınan Ali Kınık'ın yazıları ve şiirleri, birçok gazete ve dergilerde yayımlandı. Şarkıları ve şiirleri ise birçok sanatçı tarafından seslendirildi.

Ali Kınık, 1996'da "Beni Öldü Say" albümüyle piyasada yerini aldı. Ardından Kültür Müzik firması çıkarttı ve 2003'te"Bu Şarkı" albümü ile adını duyurdu. Ali Kınık, 2005'te ise "Bir Millet Uyanıyor", 2006 yılında "Duvar Yazısı" ve ardından 2008'de "İsyan Şarkıları" isimli albümleri çıkardı.

Ünlü sanatçı Ali Kınık, 2010'da Türkiye'de geniş kitlelerce tanınmasını sağlayan ve büyük patlama yapan "Ali Ayşe'yi Seviyor" albümünü, 2012'de ise "Düş'e Kalka" ve 2015'te "Kalbi Kırık Şarkılar" albümlerini çıkardı. Ali Kınık'ın 2018 yılında ise “Turan Duası” adındaki şiir kitbaı yayımlandı.

Ali Kınık albümleri

1996 - Beni Öldü Say

2003 - Bu Şarkı

2005 - Bir Millet Uyanıyor

2006 - Duvar Yazısı

2008 - İsyan Şarkıları

2010 - Ali Ayşe'yi Seviyor

2012 - Düş'e Kalk'a

2015 - Kalbi Kırık Şarkılar

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN