Ayak parmağını kaybetmişti! Spiker Korcan Karar'dan acı itiraf! 'Birkaç saat daha geç kalsaydım…'

Bir dönem ana akım medyada haber bülteni sunan ünlü televizyon habercisi Korcan Karar, kangren nedeniyle sadece 48 saat içerisinde ayak parmağını kaybetti. Sağlık sorunu sebebiyle zor günler geçiren Karar, ayak parmağını kaybetme sürecini anlattı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Gazeteci ve televizyoncu Uğur Dündar, bir gazetedeki köşesinde gazeteci ve haber spikeri Korcan Karar’ın yaşadığı sağlık problemlerini anlatmıştı.

Dündar, Karar'ın kangren olduğunu duyurmuştu.

"Parmağım 48 saat içerisinde simsiyah oldu"

Diyabet nedeniyle bacağındaki 3 damarı tıkanan ancak farkına varmadığı için sağ ayak parmağı kangren olan ve geçtiğimiz günlerde parmağı ampute edilen spiker Korcan Karar, sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.

Pandemi nedeniyle hastaneye gitmeyi ya da tahlil yaptırmayı bir süre için birçok kişi gibi askıya aldığını anlatan Karar, “Hiçbir belirti olmadı. Uyuklama hali, baş dönmesi, herhangi bir belirti olmadığı için de hayatıma normal olarak devam ettim.

Bu süreçte de şeker içten içe işledi, çok sinsi bir hastalık olduğunu gayet açık ve net gördüm ve sonunda da sağ bacağımda üç damar tıkanmış. Sadece 48 saat içerisinde baş parmağımın yanındaki parmağım simsiyah oldu. Bunu saat saat yaşadım. Hastaneye geldiğimde 3 damarımın tıkalı olduğunu öğrendim. Hekimler öncelikle bu damarları açtı. Hastalık çok kısa bir sürede bütün bacağı sarabiliyormuş ve kişi tüm bacağını kaybedebiliyormuş.

Birkaç saat daha geç kalsaydım bacağımı da kaybedebilirdim. Damarlarım açıldıktan sonra ameliyata girdim ve bu kadar önemli bir kangreni sadece tek bir parmağımın alınması ile atlattım” dedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN