Bu hafta hangi filmler vizyona girdi? İşte haftanın filmleri (4 Şubat 2022)

Türkiye'deki sinema salonlarında yılın bu hafta 3'ü yerli olmak üzere toplam 6 film vizyona girdi. İşte vizyona giren filmler…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Kabus Sokağı

Guillermo del Toro'nun yönetmenliğini yaptığı Kabus Sokağı adlı gerilim türündeki filmde, Cate Blanchett, Rooney Mara, Bradley Cooper, Toni Collette ve Mary Steenburgen'in başrolleri paylaştı. Film, iyi seçilmiş birkaç kelimeyle insanları manipüle etme yeteneğine sahip hırslı bir dolandırıcının, kendisinden daha tehlikeli bir kadın psikiyatr ile arasındaki ilişkiyi odağına alıyor.

Dilber Ay

Yönetmenliğini Ketche'nin yaptığı Dilber Ay, zorlu bir yaşam mücadelesi verirken, müziğiyle insanlara ses olan Dilber Ay'ın hayat hikayesini işliyor.

Dilber AyBüşra Pekin'in canlandırdığı filmin başrollerinde 24 Ocak'ta yaşamını yitiren Ayberk Pekcan ile Nursel Köse, Zeliha Kendirci ve Selen Uçer oynadı. Filmin senaryosunu Kamuran Süner ve Nalan Mert Savaş kaleme aldı.

Moonfall

Halle Berry, Patrick Wilson, John Bradley, Michael Pena ve Donald Sutherland'ın başrollerini paylaştığı Moonfall macera ve aksiyon tutkunlarını sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor. Yönetmenliğini Roland Emmerich'in üstlendiği filmde, yeryüzündeki yaşamın sonunu getirecek bir olaya nasıl engel olabileceğine dair bir fikri olan eski bir astronot ile ona inanan birkaç kişinin bu felaketi durdurma çabası anlatılıyor.

Kürtaj

Audrey Diwan tarafından sinema perdesine taşınan Kürtaj adlı yapımda Anamaria Vartolomei, Kacey Mottet Klein ve Luana Bajrami rol aldı. Film, Fransa'da kürtajın yasal olmadığı 1963'te, hamileliğini bitirmeye çalışan bir genç kadının hikayesini işliyor.

Afacanlar: İş Başa Düştü

Berat Efe Parlar, Gürgen Öz, Burak Hakkı, Balım Gaye Bayrak ve Bedir Bedir'in başrollerinde oynadığı Afacanlar: İş Başa Düştü komedi meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Enes Ateş'in yönetmenliğini üstlendiği film, 13 yaşındaki Emirhan'ın, arkadaşlarıyla AVM'de bir gece geçirip VR oyunları oynama hayali üzerine yaşadıklarını ele alıyor.

Arekalar

Doruk Tüzel'in yönettiği korku filmi Arekaların başrollerini, Mert Engin, Hülya Yüksel, Reza Molazadeh, Ayşe Hasbin Ortaç ve Hasan Çitil paylaştı.

 

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN