Entübe edilmişti! Hıncal Uluç'un sağlık durumuyla ilgili açıklama geldi!

Bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Hıncal Uluç'un sosyal medyada dolaşan öldü yönündeki iddialar geldiği sonrasıkonuyla alakalı Sabah Gazetesi Haber Müdürü Nazif Karaman ve Sabah Yazarı Fatih Doğan'dan açıklama geldi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Yoğun bakımda olan Hıncal Uluç'un hayatı ve sağlık durumu merak edilmişti. Uluç'un sonrasında entübe edildiği öğrenilmişti. Gelişmeler sonrası Uluç'un vefat ettiği iddia edildi.

 Hıncal Uluç'un öldüğü iddiaları doğru mu?

 Son gelişmelere göre tedavisine yoğun bakımda devam edilen Hıncal Uluç’un enfeksiyon değerlerinin düştüğü ve ciğerlerinin de toparlandığı ifade edilmişti.

Uluç'un vefat ettiği iddiaları sosyal medyada da yayılmıştı. Sabah Gazetesi Haber Müdürü Nazif Karaman ve Sabah Yazarı Fatih Doğan'dan konu ile ilgili açıklama geldi.

 Nazif Karaman, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Hıncal Uluç’un vefat ettiği bilgisi doğru değildir. Hastanedeki tedavisi devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

Entübe edilmişti! Hıncal Uluç'un sağlık durumuyla ilgili açıklama geldi!

"Tedavisine devam ediliyor"

Fatih Doğan ise, Hıncal Uluç'un sağlık durumu ile ilgili şöyle dedi:

"Gazetemizin yazarı, meslek büyüğümüz Hıncal Uluç’un tedavisine Florence Nightingale Hastanesi’nde devam ediliyor. Nefes problemi nedeniyle yoğun bakımda tutulurken, doktorları tedavinin istenilen düzeyde devam etmesi halinde haftaya normal odaya alma planları yapıyor."

Entübe edilmişti! Hıncal Uluç'un sağlık durumuyla ilgili açıklama geldi!

Hıncal Uluç kimdir?

1 Kasım 1939 tarihinde Kilis’te dünyaya geldi. İlkokula Bandırma’da başlayan Uluç, 1950 senesinde Kilis’te bitirmiştir. 1952 senesinde ortaokula Antakya’da başlamış ve geri kalan eğitimini de Ankara Kurtuluş Lisesi’nde tamamlamıştır.

Bir dönem İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde öğrenim görmüş, sonrasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni kazanmıştır. Yenigün gazetesinde spor sayfası hazırlamaya başlayan Uluç, böylece gazeteciliğe ilk adımını atmış oldu.

1967 senesinde askerlik vazifesini tamamlayan Hıncal Uluç, Yankı’da çalışmaya başladı. Yankı’daki ekip, eski Yenigün ekibi olduğu için uyum sorunu yaşamamıştır. Aynı zamanda Cumhuriyet gazetesinde paralel olarak haftada iki gün spor yazıları yazmıştır.

1990 yılında Sabah’ta yazmaya başlayan Uluç, 1994 yılında uğradığı bir silahlı saldırı sonucu topuğundan vurulmuştur. 2004 senesinde Antalya Valisi Alaaddin Yüksel hakkında yazdığı bir yazıdan dolayı 2008 senesinde 1 ay hapis ve 898 YTL para cezasına çarptırılmıştır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN