Gazeteci Nurettin Kurt, yaşamını yitirdi

İzleyip yazdığı polis-adliye haberleriyle Türkiye'nin gündemini pek çok kez değiştirmeyi başaran usta gazeteci Nurettin Kurt, 59 yaşında hayata veda etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

30 yıl boyunca izleyip yazdığı polis-adliye haberleriyle Türkiye'nin gündemini pek çok kez değiştirmeyi başaran usta gazeteci Nurettin Kurt, 59 yaşında hayatını kaybetti.

Medya Radar'da yer alan habere göre Kurt, akciğer yetmezliği nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu.

Son olarak Hürriyet Gazetesi'nde görev yapan Nurettin Kurt, gazeteden 'mecburen emekli' olduğunu sosyal medya paylaşımıyla duyurmuştu.

Kurt, yaptığı paylaşımda "30 yıllık meslek hayatım da Sedat Simavi (2008) başta olmak üzere Avrupa Birliği araştırmacı gazetecilik ödülü (2014), 7 defa Gazeteci Barış Selçuk ödülü İki kez Çağdaş Gazeteciler Cemiyeti ödülü, TGC Başarı ödülü ve onlarca benzer ödüle layık görüldüm. Sadece gazetecilik yaptığım için üç kez (gizliliği ihlal suçundan toplam 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldım) bunlar benim şeref madalyalarımdır tekrar Dünya ya gelsem yine aynı mesleği yaparım. Paylaşmak zorunda kaldım, sağlıcakla nice güzel günlere görüşmek dileği ile. Tabi ki 27 yıl görev yaptığım Hürriyet Gazetesi’nden mecburen emekli oldum. Emeği geçen herkese çok teşekkürler sağlıcakla kalın.” demişti.

Nurettin Kurt kimdir?

1963, Tokat-Zile doğumlu olan Nurettin Kurt, meslek lisesi mezunuydu. Gazeteciliğe 1985 yılında Bulvar gazetesinde polis-adliye muhabiri olarak başladı, 1986 yılında yine polis-adliye muhabiri olarak Günaydın-Tan Gazetesi Ankara Bürosuna geçti.

1991 yılında Hürriyet Gazetesi Ankara Bürosu'nda aynı alanda çalışmaya başlayan Nurettin Kurt, Aralık 2017'de emekli olarak ayrılmıştı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN