Hastaneye kaldırılmıştı! Yazar Mario Vargas Llosa'dan haber var!

Nobel Edebiyat Ödüllü Perulu yazar Mario Vargas Llosa koronavirüs nedeniyle kaldırıldığı hastaneden taburcu edilerek evine döndü.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Geçtiğimiz günlerde korona virüse bağlı komplikasyonlar nedeniyle hastaneye kaldırılan Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Perulu yazar Mario Vargas Llosa'dan iyi haber geldi.

Ünlü yazarın durumunun iyi gittiği ve tedavisine evde devam edilmesine karar verildiği öğrenildi.

Hastaneden ayrılan Llosa evine geçti. Güzel haberi çocukları Alvaro, Gonzalo ve Morgana verdi.

86 yaşındaki ünlü edebiyatçının güzel haberini duyuran çocukları, "Hayat kurtaran sağlık personeline minnetarız. Yıllardır bu salgınla mücadele ediyorlar. Size hayranız" diye yazdılar.

Latin Amerika edebiyatının altın neslinin yaşayan son temsilcisi olan Llosa, cuma günü koronavirüse bağlı komplikasyonlar nedeniyle İspanya'nın başkenti Madrid'de hastaneye yatırılmıştı.

Eski eşinden çocukları Alvaro, Gonzalo ve Morgana'nın verdiği güzel haberle edebiyat dünyası da rahat bir nefes aldı.

"Kent ve Köpekler" ve "Katedralde Konuşma" gibi kitapların yazarı olan Llosa hastalanmadan kısa bir süre önce İspanyol yazar Benito Perez Galdos hakkında "Sessiz Bakış" adıyla bir deneme yayınlamıştı.

Llosa hastalanmasaydı Buenos Aires'te yapılacak kitap fuarına katılacaktı. Llosa, 2010 yılında Nobel Edebiyat Ödülü'nün kazanmıştı. Birçok roman, kısa öykü, hatıra, deneme, oyun ve şiir kitabı yayınlayan ünlü yazar yıllardır düzenli olarak İspanyol gazetesi El Pais için de köşe yazıları yazıyordu.

Peru vatandaşı olan Mario Vargas Llosa, 1993 yılında İspanyol vatandaşlığını da almıştı.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN