Hindistan güzeli Harnaaz Sandhu, 2021 Kainat Güzeli seçildi

Kainatın en güzeli seçildi. Bu yıl İsrail'in Eilat kentinde 70'inci kez gerçekleştirilen Kainat Güzeli yarışmasını Hindistan'ı temsil eden Harnaaz Sandhu kazandı. Sandhu'nun, sevinç gözyaşları içinde tacını taktığı yarışmada ikinciliği Güney Afrika güzeli Lalela Mswane, üçüncülügü de Paraguay temsilcisi Nadia Ferreira aldı.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

21 yaşındaki Hindistan güzeli Harnaaz Sandhu, yarışmanın başında sunucu Steve Harvey'in ilginç isteğiyle öne çıkmıştı. Harvey, yarışma gecesinin başında güzellerle konuşurken Sandhu'ya "Bazı hayvanları çok iyi taklit ettiğini söylüyorlar. Haydi en iyi yaptığın taklidi duyalım" dedi.

Kedi gibi miyavladı

Sandhu, sunucunun bu isteğine "Aman Tanrım, Steve! Dünyanın gözü önünde bunu yapmayı beklemiyordum" dedi. Ardından da ekledi:

"Bunu yapmak zorundayım, başka seçeneğim yok." Sohbet sırasında en çok kedileri sevdiğini belirten Harnaaz Sandhu, birkaç kez miyavlayarak kedi taklidi yaptı.

İklim değişikliğini gündeme getirdi

Harnaaz Sandhu, yarışma sırasında güzellerle yapılan kısa sohbetlerden birinde de iklim değişikliği sorununu gündeme getirdi. Sandhu "Dürüst olmak gerekirse doğanın bu kadar çok sorunu olması kalbimi kırıyor. Üstelik bunun denedi de bizim davranışlarımız" dedi.

'Harekete geçme zamanı'

Artık doğayı kurtarmak için harekete geçme zamanı olduğunu da vurgulayan HarnaAz Sandhu sözlerini şöyle sürdürdü: "Her eylem doğayı kurtarabilir ya da öldürebilir. Doğayı korumak ve onun zarar görmesini engellemek tövbe etmekteNnve onarmaktan iyidir." Harnaaz Sandhu, sonra da "Bugün sizi ikna etmeye çalıştığım konu bu" diye sözlerini tamamladı.

'Hayatınızın lideri sizsiniz'

Miss Universe (Kainat Güzeli) tacını giydikten sonra da Harnaaz Sandhu, genç kızlara bazı önerilerde de bulundu. Bugünün gençliğinin hissettiği en büyük baskının "kendilerine inanmak" olduğunu söyledi. Sandhu "Kendinizin tek ve biricik olduğunu bilmek sizi güzelleştirir. Kendinizi başkalarıyla kıyaslamayı bırakın ve dünyada olup biten daha önemli şeyleri konuşalım. Bence anlamak zorunda olduğunuz şey bu. Kendi hayatınızın lideri sizsiniz" diyerek devam etti.

'Ben kendime inandım ve şimdi buradayım'

Haarnaz Sandhu "Ben kendime inandım, o yüzden bugün buradayım" diyerek sözlerini tamamladı.

'Umarım ilham kaynağı olmuşumdur'

Harnaaz Sandhu, annesiyle birlikte mülteci kamplarında yaşayan kadınları sağlık ve hijyen konusunda bilinçlendirmeye çabalayan bir gönüllü aynı zamanda. Bir oyuncu olan Harnaaz Sandhu, rol aldığı iki filmin de yakında gösterime gireceğini söyledi. Oyunculuk kariyerinde güçlü karakterleri canlandırmayı sevdiğini söyleyen Sandhu bu konuda da "kadınlarla ilgili tabuları yıkarak onlara neler yapabileceklerini göstermeyi" amaçladığını belirtti.

Mutluluk gözyaşları

Kainat Güzeli tacını giyen Sandhu "Umarım tutkularımı izleyerek ve kalbimin sesini dinleyerek insanlara ilham vermişimdir" dedi. Sandhu, Kainat Güzeli olarak adı açıklandığında mutluluk gözyaşlarına boğuldu.

Gecenin en mutlu üçlüsü

Yarışmada ikinciliği Güney Afrika güzeli Lalela Mswane, üçüncülüğü de Paraguay temsilcisi Nadia Ferreira aldı.

Türk güzeli dereceye giremedi

Yarışmada Türkiye'yi Cemrenaz Turhan temsil etti. Turhan dereceye giremedi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN