Moody Blues efsanesi ünlü müzisyen Graeme Edge yaşamını yitirdi

Moody Blues'un kurucu üyelerinden davulcu Graeme Edge 80 yaşında hayatını kaybetti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Moody Blues efsanesi ünlü müzisyen Graeme Edge yaşamını yitirdi
Moody Blues'un kurucu üyelerinden davulcu Graeme Edge 80 yaşında hayatını kaybetti.
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Ünlü müzisyen Graeme Edge, 80 yaşında hayata gözlerini yumdu. Acı haberi kurucusu olduğu Moody Blues grubunun solisti Justin Hayward, Facebook'tan duyurdu.

Grubun kurucularından olan Edge, davul çalıyordu. Justin Hayward, Edge'inh sesi ve kişiliğine dikkat çekti.

Edge emekliliğini açıkladığında Birmingham menşeyli Moody Blues grubunun onsuz olmayacağı hep konuşuluyordu. Grubu ayakta tutan isim hep o olmuştu.

Grubun basçısı John Lodge ise, Twitter'da Edge'in dostluğu, yaşam sevgisi ve davul çalma tarzıyla ilgili övgüler yağdırdı. Onun için Kuzey'in Beyaz Kartalı ifadesini kullandı.

Graeme Edge kimdir?

Tam adı Graeme Charles Edge olan ünlü müzisyen aynı zamanda şarkı sözü yazarı ve şairdi. Moody Blues'un yanı sıra kendi kurduğu Graeme Edge Band'de de çalıyordu. Kariyeri boyunca büyük bir servet kazanan Edge'in mal varlığı tam olarak ise bilinmiyor.

30 Mart 1941'de Staffordshire'ın Rocester bölgesinde doğan Graeme Edge, Go Now, I Don't Want To Go On Without You, Everyday gibi birçok hit şarkıya imza attı.

En çok dikkat çeken hit şarkıları ise Nights in White Satin ve Tuesday Afternoon oldu. Denny Laine ile yollarını ayırdıktan sonra Clint Warwick, Justin Hayward ve John Lodge'la birlikte R&B tarzında çalmaya başladı.

2019'da emekli olana kadar grubun orijinal üyelerinden geriye kalan tek isimdi. 16 stüdyo albümü olan Edge, 2018'de Rock Hall'da yaptığı konuşmayla da hatırlanıyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN