Mutant Covid-19 kayıtlara geçti! Delta ve Omicron varyantı bulaşanlara uyarı!

İngiltere Ulusal Sağlık Güvenliği Ajansı, haftalık bilgilendirme raporunda, farklı Covid-19 virüslerinin birleşiminden oluşan Deltacron varyantının resmi olarak tespit edildiği kayıtlara geçti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Dünya üzerinde 410 milyondan fazla insanda tespit edilen ve mutasyona uğrayarak yayılmayı sürdüren korona virüsü ile ilgili dikkat çeken bir uyarı mesajı Birleşik Krallık’tan geldi…

Sözcü’de yer alan habere göre, İngiliz Ulusal Sağlık Güvenliği Ajansı, bir süredir kamuoyunda mutant virüs olarak da bilinen “Deltacron” varyantının resmi olarak tespit edildiğini duyurdu.

Delta varyantı ile Omicron varyantına aynı anda yakalanan hastalarda tespit edilen Deltacron'un hibrit bir virüs olduğu kaydedildi. İngiltere’de bu varyantın tespit edildiği belirtilirken bu varyantın henüz ne kadar bulaşıcı ve tehlikeli olduğuna dair net bir bilgi olmadığı belirtildi.

Deltacron varyantı vakalarının şu an düşük olduğu belirtilirken, toplam kaç vaka olduğunun açıklanmaması da bilim insanları ve doktorların tepkisini çekti.

Bilim insanları geçmişte de farklı varyantların bir araya geldiği mutant virüslerin ortaya çıktığını fakat bunların ciddi bir salgını tetiklemediğini söyledi.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN