Oyuncu Ayberk Pekcan, akciğer kanserine yakalandığını açıkladı

Magazin Mahallesi'nin özel haberine göre, usta oyuncu Ayberk Pekcan, sosyal medya hesabı Instagram'dan yaptığı açıklamada akciğer kanserine yakalandığını duyurdu.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Oyuncu Ayberk Pekcan, akciğer kanserine yakalandığını açıkladı
Magazin Mahallesi'nin özel haberine göre, usta oyuncu Ayberk Pekcan, sosyal medya hesabı Instagram’dan yaptığı açıklamada akciğer kanserine yakalandığını duyurdu.
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Diriliş Ertuğrul dizisinde hayat verdiği Artuk Bey karakteri ile milyonların beğenisini kazanan usta oyuncu Ayberk Pekcan, akciğer kanserine yakalandı. Oyuncu, kötü haberi sosyal medya hesabından duyurdu.

Tümörün karaciğer ve böbrek üstü bezlerine sıçradığını söyleyen oyuncu, kemoterapiye başladığını belirterek sağlığına kavuşmak için elinden gelen çabayı göstereceğini söyledi.

Pekcan, şunları söyledi:

“Sevgili dostlar, on gün kadar önce sırt ağrısı şikayetiyle gittiğim doktorla başlayan süreç bugün bu noktaya geldi. Ben akciğer kanseri olmuşum. Tümör, karaciğer ve böbrek üstü bezlerine de sıçramış. Maalesef bu hastalık başlangıç evrelerinde hiç belirti vermedi. Kemoterapinin ilk günü. En büyük desteğim ailem yanımda. Yakındaki arkadaşlarım da öyle. Ben sağlığıma kavuşmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. Sağlık dilekleriniz ve dualarınızı esirgemeyin. Kalın sağlıcakla...”

Ayberk Pekcan kimdir?

22 Mayıs 1970 tarihinde Mersin'de dünyaya gelen Ayberk Pekcan, çocukluğunu ve gençliğini Adana ve Mersin'de geçirdi. İlk ve orta öğrenimini Adana'da, Liseyi Mersin'de okuduktan sonra Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalını bitirdi. Daha sonra İstanbul'da oyunculuk kariyerine başladı.

Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi ve Keşanlı Ali Destanı adlı televizyon dizilerinde ana rollerde oynadı. 2010 yılında başrolünde oynadığı Saç adlı sinema filmi ulusal ve uluslararası Film festivallerinde ödüller aldı. 2012 yılında gösterime giren Aşk ve Devrim adlı sinema filmindeki performansıyla 23. Ankara Uluslararası Film Festivalinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne layık görüldü.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN