Şarkıcı Gloria Estefan'ın 9 yaşındayken tacize uğradığı ortaya çıktı

Ünlü şarkıcı Gloria Estefan, 9 yaşındayken ailesinin güvendiği bir akrabasının tacizine uğradığını anlattı. Estefan, yıllarca bu durumu atlamadığını ifade etti.

PAYLAŞ
Şarkıcı Gloria Estefan'ın 9 yaşındayken tacize uğradığı ortaya çıktı
Ünlü şarkıcı Gloria Estefan, 9 yaşındayken ailesinin güvendiği bir akrabasının tacizine uğradığını anlattı. Estefan, yıllarca bu durumu atlamadığını ifade etti.
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Amerikalı-Kübalı 64 yaşındaki pop yıldızı Gloria Estefan, müzik okulunda okuduğu sırada başına gelen olayı yıllar sonra açıkladı. Gloria Estefan, ailesinin de güvendiği bir akrabasının 9 yaşındayken kendisini taciz ettiğini söyledi.Estefan, "İstismara uğrayan çocukların yüzde 93'ü tacizcilerini tanıyor ve onlara güveniyordu. Biliyorum çünkü ben de onlardan biriyim" dedi.

Estefan, çocukken uğradığı tacizi ilk defa, kızı ve yeğeni ile yaptığı Facebook Watch adlı şovunda duyurdu. Amerikan televizyon kanallarının bir diğer tanınan ismi Clare Crawley de 'Red Table Talk: The Estefans' adlı programın bir bölümüne katılıp, tacize uğradığını anlattı.

"Bunların önüne geçmemiz gerekiyor"

Cawyler, gittiği Katolik okulda bir 'danışman' tarafından istismar edildiğini ve "bir predatörün kurbanı olduğunu" söyledi. Estefan, "Bu mevzuyu açmak istedim çünkü önlememiz çok önemli. Sen burada paylaşırken ve cesur davranırken ben de kenarda oturup sessiz kalmak istemedim" dedi.

"Nüfuzlu bir kişiliğe sahipti"

Estefan'ın 54 yaşındaki yeğeni Lili, şarkıcıya "Bu an için çok uzun zaman bekledin" dedi. Estefan da "Evet bekledim" dedi ve şöyle devam etti:

"Ailedendi, ama yakın akraba değildi. Nüfuzlu biriydi, annem beni onun müzik okuluna kaydettirmişti. Anneme hemen ne kadar yetenekli olduğumu ve özel ilgiye ihtiyacım olduğunu söyledi. Benimle böyle yakından ilgilendiği işin şanslı hissediyordu."

"Annene söylersen onu öldürürüm"

Küba doğumlu Estefan, çocukken ailesiyle Miami'ye taşındı. Şarkıcı, istismarın "yavaş yavaş başladığını ve giderek hızlandığını" söyledi.

'Durumun tehlikesinin farkında olduğunu' ifade eden Estefan, istismarına uğradığı erkeği uzaklaştıramadığını anlattı: "Ona, 'Böyle olmaz, bunu yapamazsın' diyordum. O da, 'Baban Vietnam'da, annen yalnız, ona söylersen onu öldürürüm' diyordu. "Bu adamın deli olduğunu biliyordum. O yüzden anneme zarar verebileceğini düşünüyordum."

Stres yüzünden saçları döküldü

Estefan, yaşadığı stres nedeniyle saçlarının döküldüğünü, sonunda yaşadıklarını annesine anlattığını söyledi. Annesi polise ihbar etti, ama 'Estefan mahkemeye çıkacağı ve ifade vereceğinden daha kötü bir travma yaşayabileceği' gerekçesiyle adam hakkında şikayetçi olmaması tavsiye edildi.

Gloria Estefan, Conga ve Rhythm is Gonna Get You adlı şarkılarıyla dünyaca ünlendi. Şarkıcının ayrıca üç Grammy ödülü var.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN