TRT sanatçısı keman virtüözü Turay Dinleyen, trafik kazası geçirdi

Ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, keman virtüözü TRT sanatçısı Turay Dinleyen'in motosiklet kazası geçirdiğini duyurdu ve dua istedi.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

53 yaşındaki TRT sanatçısı keman virtüözü Turay Dinleyen'in motosiklet kazası geçirdiği ve yoğun bakımda olduğu öğrenildi.

Acı haberi ses sanatçısı ve yazar Onur Akay duyurdu.

Usta müzisyen için dua isteyen Akay, "Keman virtüözü TRT'nin çok değerli keman sanatçısı Turay Dinleyen, maalesef motosiklet kazası geçirdi. Dinleyen, motosikleti ile seyir halindeyken arkadan bor araba çarpmış ve kaçmış. Hastaneye kaldırılan ve acilen ameliyata alınan usta müzisyen yoğun bakımda uyutuluyor ve dularınıza ihtiyacı var. Parmağında da sorun olduğunu öğrendiğim değerli sanatçımız, inşallah sağlığına kavuşur ve bir problem olmadan sazını icra eder. TRT camiasına acil şifalar dilerim." ifadelerini kullandı.

Turay Dinleyen kimdir?

28 Şubat 1968 tarihinde dünyaya gelen keman sanatçısı Turay Dinleyen, TRT'ye girmeden önce Hacettepe Klasik Türk Müziği Korosu'nda Metin Everes yönetiminde çalışmalarda bulunmuş ve bazı cemiyetlerde çalışmaları olmuştur.

İlk Keman derslerini babası Mehmet Dinleyen’den almıştır. TRT Müzik ekranlarında programda yapan usta müzisyen, çok sayıda sanatçıya sahnelerde ve albümlerde eşlik etmiştir.

Dinleyen, Asya Minör CD’si , Engin Gürkey ve Mısırlı Ahmet “Search” albümünde de yer almıştır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN