Türk İş İnsanı Aslan Özer, dünyaca ünlü şirkete ortak oldu

Türkiye ve dünyada yaptığı yatırımlar ile adından söz ettiren Türk iş insanı Aslan Özer, dünyaca ünlü prodüksiyon şirketine ortak oldu. Tüm dünyada faaliyet gösteren Industry Works Studios şirketine birçok projede mali yardım sağlayan iş insanı Özer, kendisine gelen ortaklık teklifini kabul etti.

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Industry Works Studios CEO'su Evon Tylor, yaptığı resmi açıklamada "Bir yatırımcı olarak sürekli desteğiniz için teşekkür ederiz" ifadesini kullandı.

Dünyanın en ünlü isimlerinin yatırım ve dağıtımcı firması olan Lionsgate'in de dahil olduğu anlaşma, geçtiğimiz günlerde tamamlandı.

Türk İş İnsanı Aslan Özer, dünyaca ünlü şirkete ortak oldu

Nicolas Cage, Jean-Claude Van Damme, Al Pacino ve Charlize Theron gibi dünyaca ünlü birçok isim ile yakın arkadaş olan Özer, yakın çevresinden gelen istekleri de kırmayarak doğru bir yatırım yaptığını belirtti.

Aslan Özer, anlaşma sonrası dostlarından film sözü de aldı.

Türk İş İnsanı Aslan Özer, dünyaca ünlü şirkete ortak oldu

Aslan Özer kimdir?

Aslan Özer, Artvin'de doğdu. Erzurum'da makine teknisyenlik okulunu bitirdi. Avusturalya'ya yerleşerek iş hayatına başladı. Burada işlerini büyüterek küçük bir radyo istasyonu satın aldı. Ülkeler arası ticarete hız vererek İngiltere'ye yerleşti. Burada Company Director ve Security's kurslarını bitirerek danışmanlık lisansı aldı. Lisansını aldıktan sonra İsveç’te 2 yıl boyunca büyük şirketlere ve yatırımcılara danışmanlık yaptı ve yatırımlarını genişletti.

İş hayatına Kanada'ya yerleşerek devam eden Özer, burada medya sektörüne giriş yaptı. Kanada'nın en iyi dergilerinden olan 'Nuvo' isimli dergiyi çıkartarak, dergi ile birçok ödülün de sahibi oldu. Kanada ve Amerikan borsasında birçok şirkete destek verdi.

2011 yılında yatırımlarının bir kısmını Türkiye'ye yönlendirdi. Aslan Özer, Türkiye, Afrika, Kanada ve Amerika arasında sektörel faaliyetlerini halen sürdürmektedir. İnşaat, altın ve madencilik de iş alanları arasındadır.

Türk İş İnsanı Aslan Özer, dünyaca ünlü şirkete ortak oldu

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN