Usta oyuncu Kadir İnanır, gözünden ameliyat oldu

Yeşilçam'ın sevilen ismi Kadir İnanır'dan sevenlerini korkutan bir haber geldi. Türk Sineması'nın efsane ismi, geçtiğimiz günlerde ameliyat masasına yattı. Sarı nokta hastalığı nedeniyle gözünden ameliyat olan Kadir İnanır'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

PAYLAŞ
Usta oyuncu Kadir İnanır, gözünden ameliyat oldu
Yeşilçam'ın sevilen ismi Kadir İnanır'dan sevenlerini korkutan bir haber geldi. Türk Sineması’nın efsane ismi, geçtiğimiz günlerde ameliyat masasına yattı. Sarı nokta hastalığı nedeniyle gözünden ameliyat olan Kadir İnanır'ın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Kadir İnanır, gözünde oluşan sarı nokta hastalığı nedeniyle bir süredir görme bozukluğu yaşıyordu. Bu duruma daha fazla katlanamayan Kadir İnanır, ameliyat masasına yatma kararı aldı.

Geçtiğimiz günlerde ameliyat olan Kadir İnanır’ın sağlık durumunun iyi olduğu ve evinde dinlendiği bilgisine ulaşıldı.

Marmaris'e taşındığı iddia edilmişti

Ünlü oyuncu, geçtiğimiz haftalarda Marmaris'e taşındığı yönündeki iddialara "Orada yazlığım var, taşınma falan olmadı. Sadece pandemiden dolayı orada daha fazla vakit geçiriyorum" şeklindeki açıklamasıyla yanıt vermişti.

Sarı nokta hastalığı nedir?

Makula dejenerasyonu olarak bilinen sarı nokta hastalığı genellikle kalıtımla geçen, 55 yaş sonrası kişilerde, sigara içenlerde ve yetersiz beslenenlerde sık görülen, ilerlemesi durumunda görme kaybına yol açabilen gözde makula ismi verilen bölgenin bozulmasıyla karakterize bir retina hastalığıdır.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN