Nusret Gümüşboğa'nın 'Gitme Gitme' şarkısı yayınlandı

Malatyalı Udi ve Ses Sanatçısı Nusret Gümüşboğa, Fahri Kayahan imzalı 'Gitme Gitme' isimli parçayı müzikseverlerin beğenisine sundu.

Youtube Kanalı VİDEO

VİDEOYU PAYLAŞ!

Malatyalı Udi ve Ses Sanatçısı Nusret Gümüşboğa, yeni single parçası ‘Gitme Gitme’yi Youtube kanalında yayınladı. 

Malatya’nın duayen sanatçılarından merhum Fahri Kayahan imzalı olan “Gitme Gitme” parçasına yeni aranje yapan Gümüşboğa, Malatya yöresel türkülerine verdiği değerle gönüllere kazınmış bir isim olarak biliniyor.

Özellikle Fahri KayahanHakkı CoşkunSami Kasap gibi üstadların adını ve eserlerini yaşatmayı kendine misyon ettiğini belirten Gümüşboğa, “Günümüzde şarkıların ve türkülerin aslından uzaklaştırılarak reyting uğruna kurban edilmesini üzüntüyle takip ediyorum. İnsanlar bu eserleri orijinal haliyle kabullenmişken ve gönüllerine taht kurmuşken asimile edilmesini üzüntüyle takip ediyorum“ dedi.

Fahri Kayahan için özel istek geldiği için bu eseri yapmaya karar verdiğini açıklayan Gümüşboğa, “Malatyalı dostlarım bu güzel eseri yorumlamamı rica etmişti. Bende zaten yöremizin değerli üstadlarını hem çok severim hem de eserlerini okumaktan büyük keyif alırım. Gitme Gitme isimli eseri Fikret Gül ağabeyimin yorumuyla dinledim. Kendisi de çok kıymetli bir yorumcudur. Gayet güzel okumuştu etkilendim ve okumaya karar verdim. Umarım hemşehrilerimiz beğenir” dedi. 

Pandemi günlerinde insanlara bir nebzede olsa moral vermek amacıyla elinden geldikçe stüdyo’ya girdiğini belirten Gümüşboğa, “Hemşehrilerimize güzel hareketli bir parça müjdesi vermek istiyorum. Çok yakın zamanda inşallah o parçamızla karşılarında olacağız” dedi.