WhatsApp, beklenen özelliği Türkiye'de kullanıma sundu

WhatsApp'ın uzun süredir beklenen çoklu cihaz desteği, son güncellemeyle birlikte artık Türkiye'deki kullanıcıların da kullanımına sunuldu.

PAYLAŞ
WhatsApp, beklenen özelliği Türkiye'de kullanıma sundu
WhatsApp'ın uzun süredir beklenen çoklu cihaz desteği, son güncellemeyle birlikte artık Türkiye'deki kullanıcıların da kullanımına sunuldu.
Magazin Mahallesi - Mehmet Şahincileroğlu

Çevrimiçi mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bir süre önce çoklu cihaz desteğini kullanıma sunmuştu. Henüz beta sürecinde olan özellik çoğu kullanıcıya dağıtılmaya başlamıştı.

Bugün itibarıyla Türkiye'de de bu özellik kullanıma sunuldu. Böylece kullanıcılar artık telefonda internet bağlantısı gerekmeden WhatsApp’ı kullanmaya devam edebilecek.

WhatsApp üzerinden birisiyle konuşmanız için web tarayıcısından da yararlanabiliyorsunuz. Bu noktada kullanıcıya yerine göre daha fazla kolaylık sunuyor. Ancak önceden telefonunuzun interneti kapalı olduğunda bilgisayarınız üzerinden anlık mesajlaşma uygulamasına erişim sağlanmıyordu.

Beta süreci devam ediyor

Shiftdelete'te yer alan habere göre WhatsApp, beta süreciyle getirdiği çoklu cihaz desteği sayesinde eşleştirme imkanı tanıdı. Böylece kullanıcılar telefonlarını bilgisayarlarıyla eşleştirerek bağlantıda kalmaya devam etti. Bunun yanı sıra uygulama artık mesajları direkt bilgisayara indirerek yine bağlantı kesilmesi gibi durumlara imkan vermiyor.

Whatsapp çoklu cihaz desteği nasıl kullanılır?

WhatsApp‘ın beta olarak kullanıma sunduğu çoklu cihaz desteği çeşitli durumları içeriyor:

WhatsApp uygulamasını aynı anda en fazla 4 ikincil cihaza kadar kullanabiliyorsunuz.

WhatsApp hesabınıza tek seferde sadece bir tane telefon bağlayabilirsiniz.

WhatsApp hesabınızı kaydetmeniz ve kullanacağınız yeni cihazlarınızı telefonunuza bağlamanız gerekiyor.

Akıllı telefonunuzu 14 günden fazla kullanmazsanız bağlı cihazların bağlantısı etkisiz hale geliyor.

HABERİ PAYLAŞ:
BUNLARA DA BAKIN