1 Kasım-7 Kasım Haftası burç yorumları - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

1 Kasım-7 Kasım Haftası burç yorumları


Uranüsyen bir yeniay ile gelen değişim haftası.

Bugün size 30 Ekim cumartesi günü Akrep burcuna giriş yaparak 12 Aralık’a kadar da akrep burcundaki seyahatini devam ettirecek olan Mars’tan biraz bahsetmek istiyorum.

Mars astrolojide bizim günlük hayatımızda enerji ve eforumuzu nereye yönelttiğimizi, hayatta kalmak için nasıl savaşıp mücadele ettiğimizi, cinsellik ve iradi gücümüzü nasıl ortaya koyduğumuz gösteren gezegendir.

Akrep burcu kaynaştıran, birleştiren, temizleyen, arındıran, yüzleştiren, dönüştüren, tortulaşmış, ölmüş, çürümüş tüm pisliklerden arındırıp temizler, en derine nüfuz ederek birleştirici ve kaynaştırıcı özelliği ile iyileştirir ve şifalandırır, zehiride panzehiri de kendindedir. İdrak etmede, ya da idrak geliştirmede su elementi en üst katmandadır. İdrak, uyanmaktır, aydınlanmaktır. Aydınlığa kavuşmak için önce karanlıkta kalmak gerekir. Akrep burcu zodyakta ölümün, karanlığın ev sahipliğini yapar. Bu yüzden de karanlıktan aydınlığa ulaşması için önce ölmesi, sonra yeniden doğması gereklidir. Tabi bu fiziksel bir ölüm değildir. Mağarada geçen bir filmin en korkutucu, en karanlık, en öldürücü sahneleri şüphesiz ki, mağaranın girişi ile çıkışı arasındaki zaman diliminde geçen süredir. Ama çıkışta sizi neyin beklediğini bilirsiniz. Tabi bunun için bırakmamak ve sonuna kadar devam edebilmek ve o devam edebilme gücüne, kararlığına, dayanıklılığına sahip olmanız gerekmektedir. O vakit artık krizli bir yolculuğun sonunda aydınlığa kavuşmuşsunuzdur. İşte bu zaman içerisinde geliştirmiş olduğunuz ayma, ayıkma idraktır.

Akrep burcu hedefe odaklanıp konsantre olduğunda asla kararından dönmeyecektir. Ya hep ya hiç, beyazdan ya da siyahtan başka renk yoktur, ortası ya da arası da yoktur. Takıntı, saplantı haline getirip bile bile ölümüne dek sonuna kadar gidebilir. Çünkü zaten kendisi ölümü sembolize eder. Ama bu ölüm fiziksel bir ölüm değil, onu maddeden manaya ulaştıracak olan ve yeniden doğuşu simgeleyen bir ölümdür.

Şimdi Güneş’in ve Mars’ın akrep burcu evlerimizden geçişiyle bize idrak ettirmek istediği şey, asla bırakmak istemediğimiz, sabit bir şekilde inatla devam ettiğimiz, ölmüş, çürümüş olan şeyleri özellikle Uranüs ile 5 kasımda karşıtlık enerjisiyle bırakmamıza vesile olacak ani gelişmeler yaşatacaktır.

Ayrıca kişiliğimizi, karakterimizi, egomuzu, kadın haritalarında baba ve koca enerjisini, dünya astrolojisinde devleti ifade eden Güneş’in Akrep burcundaki seyahatine Mars’ın da eşlik etmesiyle karakterimizde gerçekleşecek olan idrak, özellikle 5 kasım cuma günü Uranüs’ün karşıtlığı ile gerçekleşeceğini öngörebiliriz. Bu bir ayma, ayıkma, uyanma şeklinde yaşayabileceğimiz ruhsal bir uyanış olabileceği gibi, ekonomi, finans, gıda, tarım, devlet, patron, baba, koca enerjilerine karşı isyan etme, belki bir uyanışla gelen isyan, belki de artık bu iş böyle gitmez dedirten bir üst bilince ulaşma ile gelen ani değişimler söz konusu olabilir. Uranüs işin içinde olduğunda bir anda olup biten bir enerjiyi çalıştırabilir.

Şimdi gelelim 5 Kasım’da Akrep burcunun 12 derecesinde gerçekleşecek olan Akrep Yeniayına.

Sabit akslarda gerçekleşecek olan bir yeniayımız var. Boğa ve Akrep. Madde ve mana, sahip olmak ve bırakmak, paranın girişi ve çıkışı, gırtlak ve anüs, yemek ve çıkarmak, sindirmek, hazmetmek…

Yeniaya Uranüs karşıtlık yaparak sahip olduklarımız, değer verdiklerimiz, güvendiğimiz, koruma altında tuttuğumuz, değişmesini istemediğimiz, asla bırakmak istemediğimiz, sıkı sıkı tutunduğumuz ama aslında ölmüş çürümüş her ne varsa bırakarak yolumuza devam etmemize vesile olacak yeni gelişmelerin, yeni kararların alınacağını öngörebiliriz.

Ekonomi, para, altın, sanal para, gıda, tarım, yeme içme alanlarında beklenmedik bir şekilde ani iniş çıkıların ve devlet tarafından alınacak değişik kararların olabileceğini öngörebiliriz.

4/10 akslarında olması sebebiyle aile ve iş hayatımız üzerinde etkili olacağını öngörebiliriz.

Yeniaya T-kare yapan Satürn, Uranüs’ü ve yeniayı kareleyerek, sosyal ve toplumsal anlamda bize önemli değişimlerin gerçekleşeceğini işaret ediyor.

Koç ve Yükselen Koç Burçları (1-7 Kasım Haftası)

2/8 aksınızda etkili olacak olan Akrep yeniayı madde ve mana arayışınızda derinleşmek isteyebileceğinizi, ilişkilerinizde ya da para kazanma yöntemlerinizde değişikliğe gidebileceğinizi ifade edebilir. Özellikle ruhsal yönden zenginleşmeniz, ruhsal ve manevi yönden farkındalığınızın yükselmesi söz konusu olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları (1-7 Kasım Haftası)

1/7 aksınızda etkili olacak olan Akrep yeniayı eş, ortak, ortaklı yapılan işler, sözleşme ya da anlaşmalı yapılan işlerle ilgili aniden gelişen olaylarla yeni kararlar alarak yeni düzenlemelere gidebileceğinizi ifade edebilir. Özellikle vakıf dernek gibi kalabalık topluluklar, gelecek için hayal ettiğiniz isteklerinizdeki belirsizlikler yerini ne istediğinizi size fark ettirecek güzel gelişmeler de sunabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları (1-7 Kasım Haftası)

6/12 aksınızda etkili olacak olan Akrep yeniayı günlük rutin hayatınız, sağlığınız, çalışma koşullarınız ile ilgili aniden gelişen olaylarla yeni kararlar alarak yeni düzenlemelere gidebileceğinizi ifade edebilir. Özellikle iş ve kariyer hayatınızdaki belirsizlikler yerini ne istediğinizi size fark ettirecek güzel gelişmeler de sunabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları (1-7 Kasım Haftası)

5/11 aksınızda etkili olacak olan Akrep yeniayı aşk, çocuklar, yatırımlar, yaratıcı yetenekleriniz, hobileriniz ile ilgili aniden gelişen olaylarla yeni kararlar alarak yeni düzenlemelere gidebileceğinizi gidebileceğinizi ifade edebilir. Özellikle inançlarınız, felsefeniz, akademik kariyer, yüksek eğitim, yurtdışı seyahatleri ile ilgili alanlardaki net olmayan belirsizlikler netleşmeye kendini göstermeye başlayabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları (1-7 Kasım Haftası)

4/10 aksınızda etkili olacak olan Akrep yeniayı aile, yuva, ev hayatınız, ile ilgili aniden gelişen olaylarla yeni kararlar alarak yeni düzenlemelere gidebileceğinizi ifade edebilir. Özellikle ortak değerlerden yana, ya da bir miras konusunda destekleyici enerjiler söz konusu olabilir.

Başak ve Yükselen Başak Burçları (1-7 Kasım Haftası)

3/9 aksınızda etkili olacak olan Akrep yeniayı eğitim öğrenim, iletişimde olduğunuz yakın çevre ilişkileriniz, kardeş, kuzen, komşularınız ve yakın yerlere yapılacak olan kısa yolculuklar ile ilgili aniden gelişen olaylarla yeni kararlar alarak sağlığınız ile ilgili ya da çalışma koşullarınızla ilgili yeni düzenlemelere gidebileceğinizi ifade edebilir. Özellikle eş, ortak ya da ikili ilişkilerinizden yana destekleyici enerjiler söz konusu olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları (1-7 Kasım Haftası)

2/8 aksınızda etkili olacak olan Akrep yeniayı maddi kaynaklarınız ya da yetenekleriniz ile ilgili aniden gelişen olaylarla yeni kararlar alarak ile yeni düzenlemelere gidebileceğinizi ifade edebilir. Aşk ya da çocukları ilgilendiren alanlarda da ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle günlük hayatınızdaki yada çalışma ortamınızdaki kişilerden destekleyici enerjiler söz konusu olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları (1-7 Kasım Haftası)

1/7 aksınızda etkili olacak olan Akrep yeniayı kişiliğiniz ve karakteriniz, dünyaya bakış açınız, etrafınızdaki insanlar, eş, yada ortaklarınız ile ile ilgili aniden gelişen olaylarla yeni kararlar alarak ile yeni düzenlemelere gidebileceğinizi ifade edebilir. Aile, yuva ve ev hayatınızı ilgilendiren, taşınma, yer değiştirme, aile büyükleri ile ilgili önemli kararlar gündeminizde olabilir. Özellikle aşk ya da çocuklardan yana destekleyici enerjiler söz konusu olabilir.

Yay ve Yükselen Yay Burçları (1-7 Kasım Haftası)

6/12 aksınızda etkili olacak olan Akrep yeniayı kontrolünüz dışında gelişen, kapalı alanlar, hastane ve hapisane gibi kapalı alanlar, ruh ve beden sağlığınız ile ilgili aniden gelişen olaylarla yeni kararlar alarak ile yeni düzenlemelere gidebileceğinizi ifade edebilir. Eğitim öğrenim ya da akın çevre ilişkilerinizde zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Özellikle ailenizden destekleyici enerjiler söz konusu olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları (1-7 Kasım Haftası)

5/11 aksınızda etkili olacak olan Akrep yeniayı sosyal çevreniz, gelecek için umutlarınız, dernek, vakıf gibi kalabalık topluluklar ile ilgili alanlarda aniden gelişen olaylarla yeni kararlar alarak ile yeni düzenlemelere gidebileceğinizi ifade edebilir. Maddi konularda ani gelişmeler yaşayabilirsiniz. Özellikle hayallerinizi gerçekleştirme konusunda yakın çevrenizden destekleyici enerjiler söz konusu olabilir.

Kova ve Yükselen Kova Burçları (1-7 Kasım Haftası)

4/10 aksınızda etkili olacak olan Akrep yeniayı iş, kariyer ve meslek hayatınız, toplumdaki konumunuz, duruşunuz ile ilgili aniden gelişen olaylarla yeni kararlar alarak ile yeni düzenlemelere gidebileceğinizi ifade edebilir. Aile hayatında önemli değişimler, taşınmak ya da yer değişikliği söz konusu olabilir. Özellikle maddi konularda öz değerinizi yükselten enerjiler de söz konusu olabilir.

Balık ve Yükselen Balık Burçları (1-7 Kasım Haftası)

3/9 aksınızda etkili olacak olan Akrep yeniayı din, inanç ve yaşam felsefeniz, yüksek eğitim ve akademik kariyer, yurtdışı seyahatler, ufkun gelişimi, kutsal ve ulvi değerler, hukuksal konular ile ilgili aniden gelişen olaylarla yeni kararlar alarak ile yeni düzenlemelere gidebileceğinizi ifade edebilir. Yakın çevrenizdeki kişilerle olan ilişkilerinizde ani değişimler ortaya çıkabilir. Kontrolünüzün dışında gelişen olaylar söz konusu olabilir. Kendinize yeni bir yol çizmek isteyebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle...

Sevgilerimle…

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI