11 Ekim-17 Ekim haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

11 Ekim-17 Ekim haftası burç yorumları...


Haftaya Ay, Yay burcu enerjileriyle başlıyoruz. İyimser ama abartılı duygular, özgür olmak ihtiyacı içerisinde olabiliriz.

Aşkın, sevginin, güzelliğin, mutluluğun, değer algımızın, sanatın ve paranın gezegeni Venüs, Yay burcuna geçti. 5 kasıma kadar da yay burcundaki seyahatini devam ettirecek. Akrep burcu seyahatindeki zorlayıcı ve sarsıcı enerjisinin ardından Venüs, yay burcuna geçişiyle aşk, sevgi, mutluluk, sanat, para, değer algısı konularında bizi ortalama bir ay boyunca ilişkilerimize daha iyimser bir bakış açısıyla yaklaşmamıza vesile olurken, mutluluğu seyahatlerde, yeni yerler görmekte, farklı kültürlerle kaynaşmakta, eğitim öğrenim ile ilgilenmek, ya da belki yüksek eğitim için girişimlerde bulunmak isteyebiliriz. Yurt dışında yada uzaklarda olan sevdiklerimizle iletişime geçebilir, birlikte hoşça vakit geçirebilir, gezmek, seyahatler yapmak isteyebiliriz. Ayrıca güney ay düğümü ile olan kavuşumu ile her türlü ilişki ve ortaklıklarda eski mevzuları ön plana alarak hak hukuk adalet konularını, haklıydım, haksızdın gibi önyargılı bir bakış açısıyla değerlendirmeye giderek bir bakmışız ki ok yaydan çıkmış… Aşırıya kaçmamaya, fanatizim geliştirmemeye, önyargılı olmamaya özen göstermekte fayda olacaktır.

Pazartesi günü yay burcundaki ay ile duygularımızı coşkulu yaşarken Uranüs ile olan 135’lik açı bağlantısı psikolojik olarak ilişkilerimiz ve parasal konularda isyan duygularımıza abartı bir şekilde isyan katabilir. Uranüs’ün Satürn ile kare açısı bunu bir baskı unsuru algılayıp ilişkilerden özgürleşmek isteğine sebep olabilir. Plüto’un düz harekete geçmesiyle retrodaki Merkür ile olan karesi ilişkilerde önümüzdeki günlerde eyleme geçmeye hazırlık yapıyor. Zihnimizde kendi kendimize konuşan düşüncelerle evde, işte dolaşır bir vaziyette olabiliriz…

10 Ekim Pazar günü 60’lık açı bağlantısına giren Venüs Satürn, çarşamba günü tam açıya geçecek ve cuma günü dahil  destekleyici etkisini hissedeceğiz. Venüs’e destek veren Satürn genel olarak ilişkiler ve parasal konularda bize şans ve fırsatlar sunacaktır.

7 Ekim’den itibaren üçgen açı bağlantısına giren Güneş Jüpiter 21 Ekim perşembe gününe kadar Jüpiter’in büyük şans ve fırsatlarla bizi destekleyici etkisini hissedeceğiz. Yine çarşamba günü tam açıya geçerek genel olarak toplumsal anlamda iletişim ve sosyal ilişkiler yoluyla büyük şans ve fırsatlarla karşılaşabiliriz.

10 Ekim pazar günü kare açı bağlantısına giren Güneş Plüto, en sert açısını 17 Ekim pazar günü yapacak. Genel olarak ilişkilerde oldukça zorlu bir gün olacağını söylemek mümkün. İlişkilerimizdeki kimliğimizi egomuzu yani kendimizi değiştirmek, ya da yolumuzu değiştirmek zorunda kalmak…

Hafta genelinde gerçekleşecek olan önemli açısal bağlantıları konuştuktan sonra, 11-17 Ekim haftasının yükselen burçlara göre olan genel etkilerine.

Koç ve Yükselen Koç Burçları (11-17 Ekim haftası)

Venüs Satürn desteği ile eğitim öğrenim, seyahatler, yurtdışı bağlantılı ticari faaliyetlerden yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile yine eş, ortak yada ikili ilişkilerinizden göreceğiniz sosyal destekler ile gelecek için güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi ile eş, ortak, ikili ilişkileriniz, kariyer ve meslek hayatınızda zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları (11-17 Ekim haftası)

Venüs Satürn desteği ile ortak değerlerden, o kült bilgilerden, miras ya da başkalarının kaynaklarından meslek ve kariyer hayatınızı yapılandırma adına destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile yine eş, birlikte çalıştığınız kişiler, sağlık ve kariyerde hayatında sınırlarınızı genişletecek güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi ile çalışma hayatınız, çalışma koşulları, günlük rutin yaşamını ve sağlığınızla ilgili konulara olan bakış açınızda değişime gitmek gerekebilir.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları (11-17 Ekim haftası)

Venüs Satürn desteği ile sosyal ilişkilerinizden, eş, ortak ya da ikili ilişkilerden, eğitim öğrenim, seyahatler, yurtdışı bağlantılı ticari faaliyetlerden yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile yine aşk, çocuk, yaratıcılık, yatırımlar, eğitim öğrenim, yurt dışı bağlantılı ticari faaliyetler açısından güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi ile ortak değerler, başkalarının kaynakları, o kült bilgiler, ile ilgili konulara olan yaklaşım tarzınızda değişime gitmek ya da hayatınızın bu alanlarında psikolojik zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları (11-17 Ekim haftası)

Venüs Satürn desteği ile çalışma koşullarınızda, günlük rutin hayatınızda yada sağlık konularınızda ortak değerlerden, okült bilgilerden, başkalarının kaynaklarından destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile yine aile, yuva, ortak değerler, okült bilgiler, miras ya da başkalarının kaynaklarından güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi ile aile, yuva, eş, ortak ya da ikili ilişkilere olan yaklaşım tarzınızı değiştirmek zorunda kalabilirisiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları (11-17 Ekim haftası)

Venüs Satürn desteği ile aşk, çocuk, yaratıcılık, eş ve ortaklardan yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile yine eğitim öğrenim, yakın çevrenin desteği, eş, ortak ve ilişkilerden yana güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi ile eğitim öğrenim, yakın çevre ve çalışma arkadaşlarınız ile olan ilişkilerinizde zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak Burçları (11-17 Ekim haftası)

Venüs Satürn desteği ile ev, aile, yuva, emlak, arsa, arazi, çalışma hayatı, günlük yaşam, ve sağlık konularından yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile yine maddi kaynaklarını, özdeğer duygunuz, yetenekleriniz, günlük hayatınız, çalışma ortamız ve sağlığınızla ilgili konularda güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi ile finans ve yatırımlar, aşk ve çocuklar ile ilgili konularda zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları (11-17 Ekim haftası)

Venüs Satürn desteği ile eğitim ve öğrenim, yakın çevre ilişkileri, aşk, çocuk, yaratıcılık ve yatırım alanlarından yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile yine eğitim öğrenim ya da yakın çevre ilişkileri, yatırımlar, eğlenmek, mutlu olmak hayattan keyif almak için güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi ile aile, yuva, ev hayatınızda zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları (11-17 Ekim haftası)

Venüs Satürn desteği ile maddi kaynaklar, özdeğer duygunuz, yetenekleriniz, ev, aile, yuva, arsa, arazi gibi emlaktan yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile yine babanızdan eşinizden gizi maddi destekler alarak güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi ile parasal ve ilişkiler ile ilgili gizli düşmanlıklar yüzünden hayatınızda zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay Burçları (11-17 Ekim haftası)

Venüs Satürn desteği ile eğitim öğrenim alanlarında yakın çevre ilişkilerinizden sosyal yönden yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile yine eğitim öğrenim, yakın çevrenizden geleceğinize ait umutlarınızı gerçekleştirmek adına güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi ile maddi kaynaklar, özdeğer duygunuz, yetenekleriniz ile kendinizi sosyal gruplar içerisinde ortaya çıkarma konusunda değişime gitmek konusunda zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları (11-17 Ekim haftası)

Venüs Satürn desteği ile hastane hapisane gibi kapalı alanlar, mistik psişik konular, maddi kaynaklar, özdeğer duygunuz ve yetenekleriniz ile ilgili konulardan yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile yine, maddi kaynaklar, özdeğer duygunuz, yetenekleriniz, iş, kariyer ve meslek hayatınızda güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi ile iş, kariyer ve meslek hayatınızda zorlanmalar yaşayabilirisiniz.

Kova ve Yükselen Kova Burçları (11-17 Ekim haftası)

Venüs Satürn desteği ile içinde bulunduğunuz grup, dernek, vakıf gibi kalabalık topluluklardan yana destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile eğitim öğrenim, akademik kariyer, yurtdışı bağlantılı ticari faaliyetler ile ilgili alanlardan yana güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi ile yine yüksek eğitim ve öğrenim akademik kariyer, yurtdışı bağlatılı konular, din, inanç ya da felsefi olarak bilinçaltından gelen bastırılmış belki korkular sebebiyle psikolojik zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık Burçları (11-17 Ekim haftası)

Venüs Satürn desteği ile iş, kariyer ve meslek hayatınızda gizli yada ilahi yönden destekleyici şans ve fırsatlar söz konusu olabilir. Güneş Jüpiter desteği ile ortak değerler, okült bilgiler, miras, başkalarının kaynaklarından gizli yada ilahi yönden güzel fırsatlar yakalayabilirsiniz. Güneş Plüto karesi ile yine ortak değerler, okült bilgiler, miras, başkalarının kaynakları, kredi ve borçlar ile ilgili konulara olan yaklaşım tarzınızı değiştirmek konularında zorlanmalar yaşayabilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle...

Sevgilerimle…

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI