15-21 Kasım Haftası burç yorumları - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

15-21 Kasım Haftası burç yorumları


Haftaya Ay Koç enerjileriyle başlıyoruz. Doğal olarak duygularımız Ay Koç burcunda olduğu sürece dürtüsel olacaktır. İhtiyaçlarımıza tepki verirken ani ve fevri olabiliriz. Gün genelinde Ay rahat etmediği Koç burcunda olacağı için duygusal anlamda çok rahat bir gün enerjisinde olmayabiliriz. Öğlene doğru saat 10:40 civarlarında chiron kavuşum Ay, Venüs’le kare, Mars, Merkür ile 150’liliğiyle  iş, kariyer ve meslek hayatımızda kendimizi yakın çevre ilişkilerimizde ifade etmek ve ortaya koymakta yara aldığımızı, belki sistemin bize anlatmak istediği şeyi göremediğimizi, ya da bunu nasıl başaracağımızın farkında olmadığımızı ifade edebilir. Jüpiter Güneş karesi ile bu durumun egomuzu zedelediğini, bir taraftan da Güneş’in Plüton ile sekstil açısıyla bu durumun da kişiliğimizi ve karakterimizi aslında dönüştürdüğünü ifade edebilir.

19 Kasım Perşembe günü Boğa burcunda gerçekleşecek olan Ay Tutulması Algol sabit yıldızıyla kavuşumda olacak.

Öncelikle kısaca Algol sabit yıldızından bahsetmek gerekirse; en şanssız ve en tehlikeli yıldız olarak bilinen,  şiddet, öldürülme, idam edilme, linç girişiminde bulunma, şiddet eğiliminde bulunarak kendisine ve etrafındakilere zarar vermekle beraber, mitolojide kıskançlık yüzünden şeytana çevrilen güzelliğiyle dillere destan medusanın kesik başı ile tasfir edilen, metaforik olarak da taşa çevrilmiş olan medusa, baktığı gördüğü herkesi taşa çevirdiği gibi bir mite dayanan, boyun, boğaz, başa gelebilecek tehlikeleri, boğulma, boyun felci, boğaz ameliyatı, tiroid gibi sorunların habercisi olabileceğini öngörebiliriz. Diğer taraftan negatif ve pozitif olmak üzere bir tarafıyla kötücül, bir tarafıyla iyicil çalışan çift yönlü bir enerjiyi çalıştıran, kadını, dişil enerjiyi içeren, hırs, kıskançlık, öç almaya yönelmek, ya da kişinin kendi içindeki pozitif gücün farkına varması ve pozitif bir şekilde bu gücü iyicil yönde kullanması söz konusu olabilir.

Boğa burcunun 27 derecesinin 3.dekanında gerçekleşen ay tutulmaları için eski astroloji alimleri; Satürn etkisinin hissedileceğini, hayvanlarda görülebilecek salgın hastalıkları, en çok da yılanları ve sürüngenleri işaret etmişler (aslında burdada medusanın yılan figürü ile tasvirlenmesi yine eşgüdümlü çalışmaktadır) ve bunlarında da ekinlere toprağa zarar verebileceğini doğal olarak da tarım ve gıdada kıtlık, yokluk yaşanabileceğini öngörebiliriz.

Boğa ve Akrep; sahiplendiğimiz, koruduğumuz, güvence altında tutmak istediklerimiz, değiştirmek istemediğimiz, yapışıp inatla bırakmak istemediğimiz konforlu alanımızdan bizi çıkartmak ve değiştirmek isteyecektir bu tutulma.

Boğa Akrep aksına geçecek olan Ay Düğümleri hatının ilk sesi diyebiliriz. Doğal olarak önümüzdeki 2 senenin ilk enerjilerinin aktifleşmesi gibi düşünebiliriz.

Toprak elementi tutulmaları tarım ve hasat ile ilgili sorunları gündeme getirebilir. (Toprağın zarar görmesi)

Gıda, tarım, hasat ve ekonomik krizleri işaret eder. İlerleyen yıllarda gıda temin etmekte kıtlıkla baş başa kalabiliriz.

16-17-18-19 Kasım tarihlerinde özellikle Mars Uranüs karşıtlığının aktifleşeceği günlerde toprak ve yeraltında meydana gelebilecek patlamalara sebebiyet verebilir.

Koç ve Yükselen Koç Burçları (15-21 Kasım Haftası)

19 Kasımda gerçekleşecek olan ay tutulması 2/8 aksınızı harekete geçirerek önümüzdeki neredeyse 2 yıllık süreçte genel hayatınız üzerinde etkili olacak. Çünkü ay düğümleri 2/8 aksınızı 18 ay boyunca çalıştırmaya başlayacak. Maddi kaynaklarınız, öz değer duygunuz, yetenekleriniz ve bedeniniz ile ilgili konularda legal yada illegal yollara başvurabilirsiniz. İş, meslek, kariyer ve gelir elde etme yöntemlerinizde farklı yollara başvurmak isteyebilirsiniz. Plüton’un Ay’a olan 120’lik açısı iş ve meslek hayatınızda sözü geçen kişiler tarafından desteklenerek yeniden ayağa kalkmanıza olanak sağlayabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları (15-21 Kasım Haftası)

19 Kasımda gerçekleşecek olan ay tutulması 1/7 aksınızı harekete geçirerek önümüzdeki neredeyse 2 yıllık süreçte genel hayatınız üzerinde etkili olacak. Çünkü ay düğümleri 1/7 aksınızı 18 ay boyunca çalıştırmaya başlayacak. Kişiliğiniz, karakteriniz ve etrafınızdaki insanlarla karşı aksınızda bulunan ikili ilişkilerinizde kendinize odaklı olabilir ve içinizdeki gücü hangi yönde kullanacağınızın çok önemli olacağı zamanlardan geçiyorsunuz. Plüton’un Ay’a olan 120’lik açısı dünya görüşünüzü, ufkunuzu bakış açınızı değiştirerek yepyeni bir bakış açısı kazanabilmenize olanak sağlayabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları (15-21 Kasım Haftası)

19 Kasımda gerçekleşecek olan ay tutulması 6/12 aksınızı harekete geçirerek önümüzdeki neredeyse 2 yıllık süreçte genel hayatınız üzerinde etkili olacak. Çünkü ay düğümleri 6/12 aksınızı 18 ay boyunca çalıştırmaya başlayacak. Kontrolünüzün dışında olan, bilinç altınızda kalan gizli gerçeklerle yüzleşebilirsiniz. Kendinizi inceleme altına alarak düşünce ve fikirlerinizle kendinizdeki negatif enerjilerin farkına varabilirsiniz. Gizli düşmanlarınız olabileceğini, yada sizden gizlenen, ya da aslında sadece sizinle maddi kazanç gözeterek hayatınızda olan insanların olduğunu fark edebilirsiniz. Yüksek eğitim, yurtdışı konuların gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Plüton’un Ay’a olan 120’lik açısı kendi içinizdeki manevi gücün farkına varabilir, eş ya yada ortağınızdan maddi manevi desteklendiğinizi görebilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları (15-21 Kasım Haftası)

19 Kasımda gerçekleşecek olan ay tutulması 5/11 aksınızı harekete geçirerek önümüzdeki neredeyse 2 yıllık süreçte genel hayatınız üzerinde etkili olacak. Çünkü ay düğümleri 5/11 aksınızı 18 ay boyunca çalıştırmaya başlayacak. Hayattan beklentilerinizi gerçekleştirmek konusunda yaratıcı yeteneklerinizi ortaya koyarken sosyal çevre ilişkilerinizdeki arkadaşlarınız ve dostlarınızla bir takım sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Plüton’un Ay’a olan 120’lik açısı eş, ortak, ikili ilişkilerinizden desteklendiğinizi görebilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları (15-21 Kasım Haftası)

19 Kasımda gerçekleşecek olan ay tutulması 4/10 aksınızı harekete geçirerek önümüzdeki neredeyse 2 yıllık süreçte genel hayatınız üzerinde etkili olacak. Çünkü ay düğümleri 4/10 aksınızı 18 ay boyunca çalıştırmaya başlayacak. İş, meslek, kariyer ve toplumsal statünüz üzerinde yetkili kişilerle arka planda sorunlar yaşayabilirsiniz. Aile, yuva ve ikili ilişkilerde zorlanmalar söz konusu olabilir. Plüton’un Ay’a olan 120’lik açısı fizik/beden sağlığınızı güçlü kılacak ve size yaşadıklarınızı yönetebilme gücü verecektir.

Başak ve Yükselen Başak Burçları (15-21 Kasım Haftası)

19 Kasımda gerçekleşecek olan ay tutulması 3/9 aksınızı harekete geçirerek önümüzdeki neredeyse 2 yıllık süreçte genel hayatınız üzerinde etkili olacak. Çünkü ay düğümleri 3/9 aksınızı 18 ay boyunca çalıştırmaya başlayacak. Uzak yerler, yurtdışı, farklı kültürden insanlar ile yeni girişimlerde bulunmak isterken dikkatli olmanız gerekli olabilir. Yakın çevre ilişkilerinizde zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Fizik/beden sağlığınızı ve çalışma koşullarınızı ilgilendiren konularda zorlanabilirsiniz.  Plüton’un Ay’a olan 120’lik açısı aşk, çocuklar, yatırımlar yönünden sizi destekliyor olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları (15-21 Kasım Haftası)

19 Kasımda gerçekleşecek olan ay tutulması 2/8 aksınızı harekete geçirerek önümüzdeki neredeyse 2 yıllık süreçte genel hayatınız üzerinde etkili olacak. Çünkü ay düğümleri 2/8 aksınızı 18 ay boyunca çalıştırmaya başlayacak. Mana arayışı, derinleşmek, okült konular, duygusal ve finansal krizli durumlar, değer algınız, belki yeni yollar deneyerek para kazanma yöntemleri geliştirmek istiyor olabilirsiniz. Bir ameliyat ya da operasyon gündeme gelebilir. Plüton’un Ay’a olan 120’lik açısı aileniz tarafından destekleniyor, ya da ile ruhsal ve spiritüel konularla ruhunuzu güçlendirmek isteyebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları (15-21 Kasım Haftası)

19 Kasımda gerçekleşecek olan ay tutulması 1/7 aksınızı harekete geçirerek önümüzdeki neredeyse 2 yıllık süreçte genel hayatınız üzerinde etkili olacak. Çünkü ay düğümleri 1/7 aksınızı 18 ay boyunca çalıştırmaya başlayacak. Eş, ortak, ortaklı yapılan işler, ikili ilişkilerde arka planda bilmediğiniz durumlara karşı dikkatli olmak gerekli olabilir. Aile ve ev hayatınızda zorlandığınız bir zaman diliminde olabilirsiniz. Plüton’un Ay’a olan 120’lik açısı yakın çevre ya da eğitim, iletişim desteği ile ikili ilişkilerinize olan bakış açınızı değerlendirme yaparken yeni bir düşünce tarzınızı benimseyerek kendinizi ve fikirlerinizi en doğru şekilde ifade edebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay Burçları (15-21 Kasım Haftası)

19 Kasımda gerçekleşecek olan ay tutulması 6/12 aksınızı harekete geçirerek önümüzdeki neredeyse 2 yıllık süreçte genel hayatınız üzerinde etkili olacak. Çünkü ay düğümleri 6/12 aksınızı 18 ay boyunca çalıştırmaya başlayacak. Fizik/beden sağlığınız, günlük rutin hayatınız, birlikte çalıştığınız kişiler ve evcil hayvanlar ile ilgili konulara dikkat etmek gerekebilir. Zihinsel olarak fazla yorgun olmaktan, özellikle beden sağlığınıza daha fazla dikkat etmeniz gerekebilir. İş hayatından gelebilecek gizli düşmanlıklara dikkat etmek gerekli olabilir. Plüton’un Ay’a olan 120’lik açısı ruhsal ve manevi konularda, yeteneklerinizden ve belkide yeni yöntemlerle para kazanabileceğiniz yeni alanlar söz konusu olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları (15-21 Kasım Haftası)

19 Kasımda gerçekleşecek olan ay tutulması 5/11 aksınızı harekete geçirerek önümüzdeki neredeyse 2 yıllık süreçte genel hayatınız üzerinde etkili olacak. Çünkü ay düğümleri 5/11 aksınızı 18 ay boyunca çalıştırmaya başlayacak. Aşk hayatınız, çocuklar, yaratıcı yetenekleriniz, yatırımlar ile ilgili konularda sosyal çevre ilişkilerinizle yaşanabilecek sorunları işaret ediyor edebilir. Maddi ve öz değer duygunuz ile ilgili konularda zorlanabilirsiniz. Plüton’un Ay’a olan 120’lik açısı kendi içinizdeki yaşam gücü enerjinizle yaşadıklarınızı yönetebilme dirayeti gösterebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova Burçları (15-21 Kasım Haftası)

19 Kasımda gerçekleşecek olan ay tutulması 4/10 aksınızı harekete geçirerek önümüzdeki neredeyse 2 yıllık süreçte genel hayatınız üzerinde etkili olacak. Çünkü ay düğümleri 4/10 aksınızı 18 ay boyunca çalıştırmaya başlayacak. Aile, yuva, ev hayatı, arsa, arazi, emlak konularına karşı abartılı tepkiler verebilir ve aile hayatınızda zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Plüton’un Ay’a olan 120’lik açısı ile her ne olursa olsun kendinizi bırakmadan, hatta içinizdeki gücün desteği ile yaşadığınız sorunların üstesinden gelebilme potansiyelinizin olduğunu öngörebiliriz.

Balık ve Yükselen Balık Burçları (15-21 Kasım Haftası)

19 Kasımda gerçekleşecek olan ay tutulması 3/9 aksınızı harekete geçirerek önümüzdeki neredeyse 2 yıllık süreçte genel hayatınız üzerinde etkili olacak. Çünkü ay düğümleri 3/9 aksınızı 18 ay boyunca çalıştırmaya başlayacak. Eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileri, bir çok yakın yerlere yaptığınız seyahatler, ticari faaliyetler ile ilgili konularda yoğun tempolu günler yaşayabilirsiniz. Size gelen haberler, konuşmalar canınızı sıksa da ilahi gücün desteğinin sizinle olduğunu bilmelisiniz. Plüton’un Ay’a olan 120’lik açısı ile kariyerinizde büyük kazançlar elde edebilir, sosyal çevrenizin desteğini alabilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle...

Sevgilerimle.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI