2 Mayıs-8 Mayıs Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

2 Mayıs-8 Mayıs Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Boğa burcunun son dereceleriyle başlayıp, öğleden sonra İkizler burcu enerjileriyle devam ediyor olacağız. Gün genelinde oldukça enerjik, hareketli ve dinamik olacağız. Merkür’ün İkizler burcuna geçişiyle birlikte hareket eden Ay ile aile üyeleriyle yoğun iletişim ve haberleşme içerisinde olacağımızı gösterir.

3 Mayıs Salı günü Venüs Koç burcu seyahatiyle Zodyak’ta yeni turuna başlıyor. 28 Mayıs’a kadar zararda olduğu Venüs Koç burcu seyahati boyunca; aşk, sevgi, ilişkiler, nefs, para ve değer verme ile ilgili konularda yeni davranış modellerine, yeni kararlara, yeni başlangıçlara doğru adım atacağımızı gösterir. Tüm değer verme algısı, alma vermedeki ölçütü, kriterleri, eşitlik ve denge arayışıyla yaşamış olduklarıyla ruhun kazanmış olduğu tecrübe ve deneyimlerden sonra bir döngüyü bitirip yeni bir döngüye başlayacağımızı, bunun için de, ruhsal olarak hazmedip öğrenmiş olduğu sevme biçimi ve değer verme algısı sil baştan başlayacak ve hepimizi yeni başlangıçlara doğru harekete geçirecektir. Kimimiz için bir ilişkiyi bitirip yeni bir ilişkiye başlamak, kimimiz için ilişkilerde yeni davranış modelleriyle hareket etmek, belki yeni para kazanma yöntemlerine yönelmek, ya da olumsuz haliyle haddini aşan cüretkarlığıyla her türlü ilişki içerisinde önce kendini düşünmek, kendi isteklerine ve almaya, kazanmaya odaklı davranış modellerine yönelimde olunacağını göstermektedir.

4 Mayıs Çarşamba günü Güneş Uranüs kavuşum açısıyla, maddi kaynak yaratmak konusunda kendi bireysel özgünlüğümüzü sıra dışı ve farklı yollarla göstermek isteyebilir, yöneticisi Venüs’ün taze Koç burcuna geçmiş olması sebebiyle, mevcut para kazanma yöntemlerinin yerine yeni para kazanma yöntemleri geliştirmek, ya da yeni bir ilişkiye, ortaklığa adım atmak isteyebiliriz.

4 Mayıs Çarşamba günü Balık burcunun 14 derecesindeki Mars ile Boğa burcunun 14 derecesindeki Uranüs arasındaki sekstil açısıyla, hayallerimizi gerçekleştirmek için somut adımlar atabileceğimiz şans ve fırsatlarla karşılaşabilir, yeni ilişkilere adım atabilir, ya da ilişkileri geliştirme şeklimizi değiştirmek ve artık yeni davranış modelleriyle karşılık vermek isteyebiliriz.

5 Mayıs Perşembe günü İkizler burcunun 3 derecesindeki Merkür’le Koç burcunun 3 derecesindeki Venüs arasındaki sekstil açısıyla, (hala devam eden Güneş Uranüs kavuşumunun da etkisiyle)sosyal ve ikili ilişkilerde fikir ve düşüncelerimizi yeni ve farklı yollar deneyerek ifade etmek isteyebilir, görüş bildirirken yeni ve sıra dışı gelen fikirleri gerçekleştirmek adına yeni girişimlerde bulunmak isteyebiliriz. Yeni bir iş, yeni bir ilişki, yeni bir ortaklık, ya da yeni ve farklı yollardan para kazanmak için girişimlerde bulunmak isteyebiliriz.

6 Mayıs Cuma günü Yengeç burcunun 16 derecesindeki Ay ile, Balık burcunun 16 derecesindeki Mars arasındaki üçgen açı ruhsal ve manevi değerleri ilgilendiren alanlarda, hayalini kurduğumuz yeni bir eğitim, seyahat, ticari faaliyet konularında harekete geçebileceğimizi gösterebilir. Keza duygusal anlamda da duygu ve düşüncelerimizi de rahatlıkla eyleme dökebileceğimiz anlamına gelmektedir.

8 Mayıs Pazar günü Boğa burcunun 17 derecesindeki Güneş’le Balık burcunun 17 derecesindeki Mars arasındaki sekstil açısıyla, yeni bir iş, kariyer, meslek, ortaklık ya da yeni bir ilişki için adım atabilir, ve ya atmış olduğumuz adımları sağlamlaştırmak isteyebiliriz.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (2-8 Mayıs Haftası)

1.evinizden geçecek olan Venüs’le geçmişte kalan her türlü ilişkiyi şifalandırıp yeni başlangıçlar yapmaya, yeni yollara düşmek isteyebilirsiniz. Bitmesi gerek bir ilişkiyse sonlandırmaya, ortaya çıkarmak istediğiniz bir ilişkiyse, evet artık ilişkimizi bir üst merdivene taşımalıyız mantığıyla hareket etmek isteyebilir, ya da sizin için ruhsal yönden anlam ve mana taşıyan, hayalini kurduğunuz mistik, psişik konularda artık kendinizi göstermek için yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (2-8 Mayıs Haftası)

12.evinizden geçecek olan Venüs’le sosyal çevrenizde, aynı amaç için bir arada bulunduğunuz insan toplulukları içerisinde, spirütüel alanlarda, ya da kollektif adına gerçekleştirmek istediğiniz projeleri hayata geçirmek isteyebilirsiniz. Fakat ortaya çıkarmak için bir süre daha beklemeniz gerekebilir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (2-8 Mayıs Haftası)

11.evinizden geçecek olan Venüs’le iş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelikiş ve ortaklık ilişkileriyle olan bağlarınızı sonlandırmak ve yeni başlangıçlar yapmak için yeni sosyal çevrelere, ya da yeni ilişkiler geliştirmeye eğilim gösterebilirsiniz.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (2-8 Mayıs Haftası)

10.evinizden geçecek olan Venüs’le din, inanç, felsefi konularda, ruhsal ve maneviyat, yüksek eğitim, yurt dışı seyahatleri ve ticari faaliyetler ile ilgili alanlarda tamamlanan, geliştirilen ve artık kariyere doğru yeni bir adım atmaya doğru ilerlemek isteyebilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (2-8 Mayıs Haftası)

9.evinizden geçecek olan Venüs’le hayatı daha derinden anlamanın verdiği idrak gelişimiyle algılayacak, görüneni çok daha farklı bir öte yüzü olduğu bilinci ile hayata çok daha ruhsal ve manevi yönden büyüyerek bakabilir düzeye gelmiş olabilirsiniz. Ufkunuzu geliştirecek, ruhunuzu büyütecekkonularla ilgilenmek, yurtdışı eğitim seyahatleri ya da ticari faaliyetlerde bulunmak için adım atmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (2-8 Mayıs Haftası)

8.evinizden geçecek olan Venüs’le, eş, ortak, ortaklı yaptığın işler ve ikili ilişkilerle olan bağlarınızı sonlandırmak ve yeni başlangıçlar yapmak için yaşadıklarınıza daha derinden bakmak, arka planını anlamak için kendi içinize doğru çekilmek ya da okült konularla ilgilenmek isteyebilirsiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (2-8 Mayıs Haftası)

7.evinizden geçecek olan Venüs’le, günlük rutin hayatınız, çalışma koşullarınız, birlikte çalıştığınız insanlar ile olan bağlarınızı sonlandırmak ve kendinize yeni çalışma koşulları yaratmak, yeni bir günlük düzen yaratmak için başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (2-8 Mayıs Haftası)

6.evinizden geçecek olan Venüs’le bir aşk ilişkisini birlikte bir yaşam kurmaya doğru ilerletmek isteyebilir, çocuk sahibi olmak için adım atabilir ya da çocuğunuzun eğitimi için yeni bir başlangıç yapmak isteyebilir, yeni yatırım yollarına adım atmak isteyebilir, yaratıcılığınızı çalışma ortamına taşımak için adım atmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (2-8 Mayıs Haftası)

5.evinizden geçecek olan Venüs’le, aile, yuva, vatan, kökler, yaşadığınız yer ile olan bağlarınızı sonlandırarak, aşk, çocuklar, yaratıcılık, yatırımlar, hayatın keyif veren yönleri ile ilgili alanlarda yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (2-8 Mayıs Haftası)

4.evinizden geçecek olan Venüs’le, yakın çevre ilişkileriniz, kardeş, kuzen, yakın arkadaş ve yakın akrabalar ile olan bağlarınızı sonlandırarak aile hayatınızda, yaşadığınız yerle ya da köklerinizle olan bağlarınızda yeni başlangıçlar yapmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (2-8 Mayıs Haftası)

3.evinizden geçecek olan Venüs’le, öz değer duygunuz, bedeniniz, yetenek ve becerileriniz, maddi kaynaklarınız, para kazanma yöntemlerinizle olan bağlarınızı sonlandırmak ve yeni bir bakış açısı geliştirmek için eğitim alanlarına, kendinizi zihinsel ve eğitsel yönden geliştirmek için yeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (2-8 Mayıs Haftası)

2.evinizden geçecek olan Venüs’le, kişiliğiniz, karakteriniz, kendinizi ortaya koyma şekliniz, bilinç seviyeniz, yani kendinizle olan bağ kurma şekliniz ve etrafınızdaki insanlarla olan bağlarınızı(negatif)sonlandırmak ve yeni başlangıçlar yapmak için yeteneklerinize, öz değer duygunuza yönelik özgüven tazeleyici adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimler…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI