27 Eylül-3 Ekim haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

27 Eylül-3 Ekim haftası burç yorumları...


Haftaya Ay İkizler burcu enerjileriyle başlıyoruz. Oldukça meraklı, bir şeyler öğrenmek, sürekli ilişkide olduğumuz kişilerle iletişim halinde, konuşma halinde olma enerjimizin yüksek olduğu bir gün diyebiliriz.

Ay, Ceres, karaay lilith ile birlikte hareket enerjisindeyken dedikodudan beslenmekten uzak durmaya dikkat edelim. Desemde bu çok mümkün olmayabilir.

Zira Merkür Terazi burcunda iki gün önce durağan (S) hareketine başladı. S haraketine geçen bir gezegen durakta otobüs beklemek gibidir. Ya da, arabayı park etmek gibidir. Terazi burcunda durmasının anlamı ilişkilerimiz üzerinde durup düşünmemiz gerekeceğini ifade etmektedir. Fakat Ay, ceres ve karay lilith’in ikizler enerjisiyle, ilişkide olduğumuz kişilerle olan konular üzerinde düşünmemiz gerekirken, gölge yönüyle aynı konuya takılıp dedikodu üretmeye dönebilir.

Birkaç gün önce Terazi burcuna geçen Güneş, bir ay boyunca haritalarımızda Terazi evimizin konularında bizi aydınlatacak, daha fazla sosyalleşme isteği, evlilik, ilişkiler ve ortaklık konuları bizim için ön planda olacaktır. Astrolojide Koç burcu ben,  Terazi burcu sen ve biz kavramlarının öğrenildiği aşamalardır. Doğal olarak Güneş’in Terazi burcu geçişiyle karşı tarafı anlamak, onun yerine kendini koyarak empati yapabilmeyi geliştirmek, karşımızdaki kişiyi anlayarak birlikte hareket etmeyi, birlikte yürümeyi öğrenmek, ne önünden gitmek, ne de arkasında kalmak, aynı hizada eşit ve adaletli bir şekilde eş yada ortakla dengede olmayı öğrenmektir. Bir ay boyunca eş, ortak, ortaklı işler yaptığımız ve ikili ilişkide olduğumuz tüm kişilerle olan ilişkilerimiz içerisinde dengede şaşan unsurları masaya yatırma zamanlarındayız.

Güneş’in Terazi burcuna geçişiyle 29 Eylül çarşamba akşamı saat 19:44’te Merkür’ün de retro hareketine başlayacak ve 17 Ekime kadar retroda kalacak olması, haritalarımızda Terazi burcu evimizin konularında özellikle ilişkilerimizde uyum, denge, eşitlik ve adalet ilkelerini gözeterek uyum sağlamak ve dengede olmak için üstünden atladığımız, fazla üzerinde durmadığımız konuları önümüze getirecektir. Merkür retrosu eski sevgilinin gelmesinden ziyade, dön hayatına bir bak yapman gereken her şeyi yaptın mı? Üstünden atladığın bir şey var mı? Demektir aslında. Gezegenler ileri hareketteyken durmak bilmeksizin arkamıza bile dönüp bakmadan motor gibi koşturarak bir yerlere, bir şeylere yetişmemiz gerekiyor gibi arkamıza bakmadan yaşar gideriz dünya hayatı içerisinde. Bir gezegenin durağan harekete geçmesi madde alemde yaşayan biz beşer sıfatlı insanlar için çok hızlı yaşıyorsun biraz, yavaşla der ve sanki her şey dururmuş gibi olur ve bizi düşünmeye sevk eder. Sonra retroya geçer. Evet şimdi dur, yapman gerekenleri tamamla der.

Merkür hangi burçta retro harekete geçiyor ise, o burcu temsil eden konulara geri dönüp üzerinden tekrar geçmemiz gereklidir. Terazi burcu, ilişkileri ifade ettiği için ilişkilerimiz içerisinde yaşanan sorunlara geri dönüş yaptırarak uyum ve dengeyi yakalamamızı, eğer bunu başaramıyorsak, bitmesi gereken tamamlanmış bir konu ise ilişkimizi sonlandırarak yolumuza devam etmemiz gerektiğini ifade ediyordur.

29 Eylül’de Venüs ile Retrodaki Neptün ile tam açıda olacak. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’e ait olan hadislerinden birinde “Sağ elin verdiğini, sol el bilmeyecek.” Sözünden de anlaşıldığı gibi Venüs Neptün açısıyla belki ihtiyaç sahibi olanlara gizli el yardımında bulunmak isteyebilirsiniz.

Ayrıca 30 Eylül’de retro Mekür ile rotro Plüto tam kare açı yapacak ve özellikle ilişkilerdeki iletişim ve üslupta lafını, sözünü bilmeden konuşmamak, ölçüp tartmadan konuşmamak, itici, delici rahatsız edici tarzda konuşmalar yapmamaya özen göstermekte fayda var.

Koç ve Yükselen Koç Burçları (27 Eylül-3 Ekim)

7. evinizde gerçekleşecek olan Merkür retrosu, eş, partner ve ortaklık ilişkileriniz ile sizi ilişkilerinizde geçmişte yaşanan sorunları konuşmak, çözmek için iyi bir fırsat olabilir. Öncelikle karşı tarafa empati yaparak bunu yapabileceğinizi, karşınızdaki kişiyi dinleyerek, anlamaya çalışarak çözüme gidebileceğinizi bilmelisiniz. Yeni bir ilişki sözleşme ya da, anlaşma için retro sonrasını değerlendirmek daha faydalı olabilir. Bu süreci daha çok eski varolan, mevcut olan ilişkileri düzenleme, dengeye getirme zamanlarıdır.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları (27 Eylül-3 Ekim)

6. evinizde gerçekleşecek olan Merkür retrosu, günlük yaşam, çalışma ortamı, birlikte çalıştığınız kişiler, ast üst ilişkileri, evcil hayvanlar, fizik/beden sağlığınız üzerinde etkisi altına alabilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle olan ilişkilerinizi gözden geçirmeniz, ast, üst ilişkilerinizi yeniden değerlendirmeye almanız gerekebilir, uzun zamandır fizik/beden sağlığınıza dikkat etmediyseniz ilgilenmeniz gerektiğini size sinyaller göndererek hissettirebilir. Bu sebeple fizik/beden sağlığınıza dikkat etmeniz gerektiğini size hatırlatmak isteyebilir. Ya da, evinizde beslediğiniz evcil bir hayvan varsa onunla ilgilenmeniz gereken konuları gündeme taşıyabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları (27 Eylül-3 Ekim)

5. evinizde gerçekleşecek olan Merkür retrosu, aşk, çocuklar, yaratıcı yetenekleriniz, eğlence, kumar ve yatırımlar ile ilgili konularla ilgilenmeniz gerekeceğini, aşk hayatınızda yanlış anlaşılmalar, kendinizi doğru ifade edemediğiniz konuları gündeme getirebilir, çocuk sahibi olmakla ilgili, çocukların belki eğitim öğrenim konuları ile ilgili alanlarda anlaşmazlıklar çözümlenmesi gereken konular olabilir, yatırımlar için Merkür retro sonrasını değerlendirmek daha iyi bir seçenek olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları (27 Eylül-3 Ekim)

4. evinizde gerçekleşecek olan Merkür retrosu, ailevi konuları ve ailenizdeki kişilerle olan ilişkilerinizi yeniden değerlendirmeye almanız gerektiğini gösterebilir, ev, arsa, arazi, emlak, gayri menkul alamak satmak, taşınmak gibi konular için Merkür retro sonrasını değerlendirmek daha iyi bir seçenek olabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları (27 Eylül-3 Ekim)

3. evinizde gerçekleşecek olan Merkür retrosu, eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, yakın yetlere yapılan seyahatlerde aksalıklar, gecikmeler, anlaşmazlıklar olabilir. Merkür retro sonrasında tekrar bu konuları değerlendirmek daha iyi bir seçenek olabilir.

Başak ve Yükselen Başak Burçları (27 Eylül-3 Ekim)

2. evinizde gerçekleşecek olan Merkür retrosu, maddi kaynaklarınız, öz değer duygunuz, yetenekleriniz ve bedeniniz ile ilgili konularda ve özellikle parasal konularda yaşanabilecek anlaşmazlıklar söz konusu olabileceği için, daha önceki mevcut varolan konularda eksiklerinizi giderip, Merkür retro sonrasınında bir maddi harcama ya da sözleşme yapmaya özen göstermekte fayda olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları (27 Eylül-3 Ekim)

1. evinizde gerçekleşecek olan Merkür retrosu, kişiliğiniz, karakteriniz, dış görünüşünüz, etrafınızda olan kişilerle kurmuş olduğunuz iletişim şekliniz, kendinizi ifa etme şekliniz üzerinde durup düşünmeniz gerekebilir. Özellikle yakın çevre ilişkilerinizdeki iletişim kurma şeklinize özen göstermeniz gerekebilir.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları (27 Eylül-3 Ekim)

12. evinizde gerçekleşecek olan Merkür retrosu, bilinçaltınız, ruhsal sağlığınız, gizli düşmanlar, perde arkasından yapılan işler, hastane hapisane gibi kapalı yerler konularına dikkati çekecek olan Merkür retrosu konuştuğunuz görüştüğünüz işittiğiniz şeylere dikkat etmek gereken, daha çok kendinize içe yönelmek daha iyi bir fikir olabilir bu sıralar olabilir.

Yay ve Yükselen Yay Burçları (27 Eylül-3 Ekim)

11. evinizde gerçekleşecek olan Merkür retrosu, sosyal çevrenizdeki arkadaşlarınız ve dostlarınızla olan ilişkilerinize, vakıf, dernek, kulüp gibi kalabalık topluluklardaki arkadaşlarınız ve dostlarınızla olan ilişkileriniz üzerinde durup düşünmeniz gereken biz zaman dilimi içerisinde olabilirsiniz. Eğer geleceğinize yönelik bir adım atmayı düşünüyorsanız Merkür retro sonrasınında değerlendirmeye almanız belki iyi bir seçenek olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları (27 Eylül-3 Ekim)

10. evinizde gerçekleşecek olan Merkür retrosu, iş, kariyer ve meslek hayatınız, anneniz ile olan ilişkileriniz açısından yeni fikir ve düşünceler geliştirmek yerine mevcut olan durumlar üzerinde durup düşünmeli, varsa eksikler tamamlanmaya gidilmeli ve belki Merkür retro sonrasında yeni bir adım atmayı düşünmeli.

Kova ve Yükselen Kova Burçları (27 Eylül-3 Ekim)

9. evinizde gerçekleşecek olan Merkür retrosu, din, inanç, felsefi konular, yüksek eğitim ve kariyer, yurt dışı, uzak akrabalar, hak hukuk konularında gecikmeler söz konusu olabileceği gibi bu alanlarda varsa eksiklerinizle ilgilenmek, tamamlamak, yoluna gitmeli, belki Merkür retro sonrasınında tekrar yeniden değerlendirmeye almalı.

Balık ve Yükselen Balık Burçları (27 Eylül-3 Ekim)

8. evinizde gerçekleşecek olan Merkür retrosu, miras, vergi, sigorta, kredi ve borçlar, ortak değerler, cinselliği içeren, ya da, okült konularda oluşabilecek muhtemel gecikmeler, aksaklıklar söz konusu olabilir. Belki Merkür retro sonrasınında bu konularda tekrar değerlendirme yapmayı düşünebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle...

Sevgilerimle…

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI