28 Şubat-6 Mart Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

28 Şubat-6 Mart Haftası burç yorumları...


Hafta Ay Balık burcu enerjileriyle başlıyoruz. Ay’ın gün genelinde Merkür ve Satürn’le kavuşum enerjisinde olacağı için özgürlüğümüzün, kendimizi ifade etmekte, eğitim öğrenim alanlarında duygusal olarak kısıtlandığımız, ya da kendimiz baskı altında hissettiğimiz bir günün enerjisindeyiz. Ay fazı balsamik evresindeyken bizden bitirilmesi ve fedakarlık gerektiren işlerin peşinde koşuşturabileceğimizi ifade edebilir.

2 Mart Salı günü Balık burcunun 12 derecesinde klasik astrolojide yöneticisi Jüpiter’le, modern astrolojide Neptün’le de kavuşumda olduğu bir yeniay gerçekleşecek. 6.evde gerçekleşecek olan Balık yeniayının ana konuları, sağlık, çalışma koşulları, birlikte çalıştığımız insanlar, günlük rutin hayat düzenimiz ve evcil hayvanlar olacaktır. Jüpiter bu konuları büyüterek, Neptün’de belirsizlikler getirebilir.

Anın haritasında yükselende Terazi’nin olduğu yöneticisi Venüs’ün düşüşte olduğu Oğlak burcunda, Mars Plüton ile kavuşumuyla 4.evde sıkılmış kalmış durumda ciddi bir şekilde aile hayatımızda ve vatan konularında sınıra ulaşan maddi manevi yetersizlikleri göstermektedir. Oğlak burcunun son derecelerindeki Plüton Mars Venüs’ün yeniaya 45’lik, 8.evdeki kuzey ay düğümüne üçgen, güney ay düğümüne 60’lık yaptığını görüyoruz.

2.evdeki Güney ay düğümü ile olan 60’lık açısı konuların çok eskilere dayanan parasal ya da bedensel sorunları çözmek için önümüze gelebilecek şans ve fırsatları değerlendirerek çözüme ulaştırma şansımızın olduğunu gösterirken, Plüton Mars ve Venüs’ün yeniaya, yani iki ışık göstergesi olan Güneş ve Ay’a 6.eve yapmış olduğu 45’lik açı ruh ve beden sağlığımız ilgilendiren bir karar aşamasında gelen bir sağlık konusunu, ya da günlük hayat düzenini ilgilendiren ve ya çalışma koşullarını ilgilendiren bir karar aşamasında artık sınıra ulaşan bir karar verme zamanına gelmiş olduğumuzu gösterebilir.

Ayrıca Uranüs’ün de yeniaya yapmış olduğu 60’lık açıyla aniden gelişen olaylarla fırsatlar da yakalayabileceğimizi gösterirken, diğer taraftan 8.evdeki kuzey ay düğümüne üçgen açısıyla da aslında destek verdiğini ama bunun için maddi manevi bizi biraz sarsacağını ve krizli bir evreden geçeceğimizi, fakat üçgen açının da akışıyla sistemin de bir şekilde desteğini hissedeceğimizi göstermektedir.

Bu yeniay yaşanan olayların Jüpiter’den sebep büyüyebileceğini, Neptün’le de belirsizlikler yaşatabileceğini, diğer taraftan da yeniayın gitmemiz gereken yer olan kuzey ay düğümüne yaptığı 60’lık açıyla da krizlerden büyüyerek olgunlaşarak altından da kalkabilecek şansımızın olduğunu ama bunun için çaba göstermemiz gerektiğini ifade ediyor.

Yeniayın bizi bir taraftan zorlarken diğer taraftan da üzerimizden destek elini bırakmadığını söyleyebiliriz. Jüpiter Balık burcuyla sistemin şifa enerjisinin de akışta olacağına niyet alarak  biraz da yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine bakalım.

Yükselen Koç ve Koç Burçları (28 Şubat-6 Mart Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan Balık yeniayı kontrolünüzün dışında gelişen, bilinçaltı dünyanıza yönelik, mistik psişik alanları gündeme getirebilir. İş, kariyer ve meslek hayatınıza yönelik limitlerinizi zorlayan aşamalara gelmiş ve artık karar verme noktasında olabilirsiniz. Maddi kaynaklarınız, yetenekleriniz, bedeniniz, öz değerinizi ilgilendiren konularda aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (28 Şubat-6 Mart Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan Balık yeniayı arkadaş ve dostlarınız, aynı amaç için içinde bulunduğunuz topluluklar, gelecek umutlarınıza yönelik büyük düşünmek, ciddi ve önemli kararlar aşamasına gelmiş olabilirsiniz. Sizi ve etrafınızdaki insanları ilgilendiren alanlarda aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (28 Şubat-6 Mart Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan Balık yeniayı iş, kariyer ve meslek hayatınızı, sosyal statünüzü ilgilendiren, eşinizi ya da ortağınızla ortak değerleri ilgilendiren alanlarda ciddi kararlar alma aşamasına gelmiş olabilesiniz. Hastane ve hapishane gibi kapalı alanlarda, kontrolünüz dışında gelişen olaylarla, bilinçaltı dünyanıza, mistik psişik alanlara yönelik konularda aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (28 Şubat-6 Mart Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan Balık yeniayı din, inanç, felsefi alanlarda, yüksek eğitim ve akademik kariyer, yurtdışı eğitim, seyahat ve ticari konuları gündeme getirerek, eş, ortak ya da ilişkide olduğunuz kişilerle artık aynı dünya görüşüne sahip olmayabilir, ya da ilişkilerinize yönelik kararlar almak noktasına gelmiş olabilirsiniz. Aynı amaç için bir arada bulunduğunuz arkadaşlarınız, gelecek hayallerinizi ilgilendiren konularda aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (28 Şubat-6 Mart Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan Balık yeniayı ortak değerler, okült bilgiler, cinsellik, kredi ve borçlar ile ilgili konuları gündeme getirebilir. Günlük yaşam düzeninde, sağlık ya da çalışma koşullarınızı ilgilendiren alanlarda almak istediğiniz kararlar olabilir. İş, kariyer ve hayatınıza yönelik aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (28 Şubat-6 Mart Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan Balık yeniayı eş, ortak, ortaklı yapılan işler ve ikili ilişkilerinizle ilgili konuları gündeme getirebilir. Aşk, çocuklar, yaratıcılığınızı hobilerinizi ilgilendiren konular, yatırım konuları, hayatın size keyif verdikleri ile ilgili konularda artık alınması gereken ciddi kararlar olabilir. Din, inanç ve felsefi konular, yüksek eğitim ve akademik kariyer, yurtdışı eğitim seyahat ve ticari konularda aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (28 Şubat-6 Mart Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan Balık yeniayı günlük yaşam düzeniniz, sağlık ya da çalışma koşullarınızı ilgilendiren ile ilgili konuları gündeme getirebilir. Aile, yuva, vatan, ev, arsa, arazi konularını ilgilendiren alanlarda ciddi kararlar almak gerekebilir. Ortak değerler, cinsellik, kredi borçlar, okült bilgilere yönelik konularda aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (28 Şubat-6 Mart Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan Balık yeniayı aşk, çocuklar, yaratıcılığınızı hobilerinizi ilgilendiren konular, yatırım konuları, hayatın size keyif verdikleri ile ilgili konuları gündeme getirebilir. Yakın çevre ilişkileriniz, eğitim öğrenim ve kendinizi ifade ettiğiniz yazılı ve sözlü alanları ilgilendiren konularda ciddi kararlar almak gerekebilir. Eş, ortak, ortaklı yapılan işler ve İkili ilişkilerinde aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (28 Şubat-6 Mart Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan Balık yeniayı aile büyüklerinin sağlığını etkileyen, emlak, arsa, arazi gibi konulardaki maddi manevi konuların gündeme gelmesi, maddi kaynaklarınız, yetenekleriniz ve bedeniniz ile ilgili alanlarda ciddi kararlar almak isteyebilirsiniz. Günlük yaşam düzeninde, sağlık ya da çalışma koşullarında aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (28 Şubat-6 Mart Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan Balık yeniayı aile yakın çevre ilişkilerinizi, eğitim ve öğrenim hayatınızı, kendinizi ifade ettiğiniz yazılı ya da sözlü alanlarda sizi şahsi olarak etkileyen konuların gündeme gelmesiyle kişisel anlamda kendinizi ve etrafınızdaki insanları ilgilendiren ciddi kararlar almak isteyebilirsiniz. Aşk, çocuklar, yaratıcılığınız, yatırımlarınız, hayattan keyif alma enerjinizi etkileyecek aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (28 Şubat-6 Mart Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan Balık yeniayı maddi kaynaklarınız, yetenekleriniz, bedeniniz, öz değer duygunuzu etkileyerek kontrolünüz dışında gelişen durumları gündeme getirebilir. Ailenizi, yuvanızı, vatanınızı, köklerinizi ifade eden alanlarda kontrolünüzün dışında gelişen olaylarla ciddi kararlar almak isteyebilirsiniz. Yine aile, yuva, yaşadığınız yer, ev, arsa, emlak gibi konularda aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (28 Şubat-6 Mart Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan Balık yeniayı aile büyüklerinin bizatihi sizi şahsi olarak direk etkileyecek olup, içinde bulunduğunuz toplulukları, gelecek hayallerinizi gerçekleştirmek için alınması gerekli olan kararları gündeme getirebilir. Yakın çevre ilişkilerinizde, eğitim öğrenim alanlarında, kendinizi ifade ettiğiniz yazı sözlü alanlarda aniden gelişen durumlar söz konusu olabilir.

Işıkta ve aydınlıkta olmanız dileğiyle...

Sevgilerimle...

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI