4 Ekim-10 Ekim haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

4 Ekim-10 Ekim haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Başak burcu enerjileriyle başlıyoruz. Duygusal olarak endişeli, huzursuz ve kaygılı olabiliriz. Retro enerjisindeki Merkür tarafından yönetilen Ay, ilişki ve ortaklıklarımızda yaşanan eski sorunlar üzerinde düşünmeye, mantık yürütmeye odaklı çalışacaktır.

Öğle saatlerinden itibaren Ay, Uranüs ile uyumlu açı bağlantısı ilişkisine girdiğinde orjinal fikirlerle farklı bir bakış açısı ile ilişikileri ele alarak akılcı ve faydalı çözümler yaratmak mümkün.

Hemen hemen aynı zamanlarda Merkür’de Jüpiter ile uyumlu açı bağlantısına girmiş olduğu için, ilişki ve ortaklıklarda alınacak kararlarda özellikle eski konulara dayalı yenilikler, yeni olanaklar için görüşmeler sağlanabilir.

Salı günü Mekür Neptün 150’lik açısı ilişkide olduğunuz yada ortağınızla hayalini kurduğunuz, fakat henüz gerçekleştiremediğiniz plan yada projeler için yeniden bir araya gelmek, neyi nasıl yapacağınız konusunda bir türlü nasıl bir yol alacağını kestirememe şeklinde görüşmeler yaşanabilir.

Yine Mars Uranüs 150’lik açısı ile ilişkide olduğunuz yada ortağınızla birlikte para kazanmak için geliştirmek istediğiniz farklı ve orjinal bir çok plan yada proje için ne gibi değişik yöntemler geliştireceğiniz yönünde ne şekilde eyleme geçeceğini bilemediğiniz dengesiz durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Perşembe günü Venüs Yay burcu seyahatine geçiyor. Aşk, ilişkiler ve parasal konularda daha iyimser daha esnek olurken, Güney Ay Düğümü ilişkisine de giriyor olması, ilişkilerde yaşanabilecek doğru/yanlış duyumlar sebebiyle önyargı geliştirmemeye özen göstermekte fayda var.

Cuma günü Ay, Uranüs karşıtlık açısı ile aniden gelişen olaylarla aile içi ilişkilerde ölçüsüz duygusal patlamar, kıskançlık, duygusal kopuşlar, ekonomide aniden gelişen iniş çıkışlar söz konusu olabilir.

Cumartesi günü Güneş, Merkür kavuşumu ile ilişkilerde önyargılı konuşmalar, hak savaşı vermek için sözlü tartışmalara kavgalara dikkat etmekte fayda var.

Ertesi gün Merkür, Mars ve Güneş kavuşumu önceki günlerin devamı niteliğiyle konuşmaların haşinleşmesi söz konusu olabilir. Kendimizi iletişim esnasında kontrol altında tutmamız gereken zamanlarda olduğumuzu bilmeliyiz.

Hafta genelinde gerçekleşecek olan önemli açısal bağlantıları konuştuktan sonra, gelelim 6 ekim çarşamba günü gerçekleşecek olan Yeniayın ana teması ve yükselen burçlara göre olan etkilerine.

Önümüzde gerçeleşecek olan çok ciddi bir Marsiyen Terazi Yeniayımız var.

Terazi burcunun 13 derecesinde Güneş, Ay, Mars ve Algorab sabit yıldızı kavuşum yerleşimiyle sert ve soğuk rüzgarlar estirecek olan bir yeniay olacağını göstermektedir.

Terazi burcunda gerçekleşen bir yeniay ilişkiler ve ortaklıklarda atılacak yeni adımları gösterir.

Yeniayın yöneticisi Venüs maalesef zararda.

Venüs’ü yöneten Mars’ta zararda. Karşılıklı birbirlerini ağırlamakta olsalar da ikisi de zararda. Aslından bunun anlamı şu anda ilişki ve ortaklıklardan almış olduğumuz zararları da gözler önüne sermek gibi de düşünebilirsiniz.

Yeniay haritasında oğlak yükseliyor. Demek ki ilişki ve ortaklıklarda alınması gereken sorumluluklarımız olacak. Ve yöneticisi 1.evde olduğuna göre, bu sorumluluklar bizzat bizim kendimizin alması gereken sosyal ve toplumsal duruşumuzu da ilgilendiren sorumluluklar. Yani öyle kaçamazsın diyor bize gökyüzü.

Güzel olan şu ki, yeniayın yükselen yöneticisi Satürn Kuzey Ay Düğümüne ve Yeniay’a üçgen açı desteği veriyor. 5. ve 9. eve hava üçgeni ile aşk, ilişkiler, yaratıcılık, yatırımlar, hak hukuk davalar, yüksek eğitim ve akademik kariyer, yurt dışı bağlantılı konular, uluslararası ticaret, din ve inanç konularında eski yeni ne kadar mevzuu varsa kendini en doğru şekilde ifade ederek, eşitlik ve adalet gözeterek ilişki ve ortaklıklarda dengeye ve uyuma gelin diyor.

Tabi ki, terazideki Mars’ın dengesizliği, Akrepteki Venüs’ün takıntılı halleri, güç mücadelesi vereceğimizi, altında üstünde arkasında önünde neresinde ne varsa anlayıp ona göre hareket etmek isterken dengede kalmak hiç kolay olmayacak.

Çünkü yeniay Ay, Güneş, Mars, Merkür stelyumuna 150’lik Yapan Uranüs bizden ilişki ve ortaklıklara olan yaklaşım tarzımızı değiştirmemizi istiyor ama biz bunu göremiyoruz.

Fakat Uranüs Asc’yen üçgen yaptığı için sorumluluk almayı üstlenirsen aslında nasıl değişebileceğini de görebileceksin diyor. Aksi halde kopan ilişki ve ortaklıklar şekilde deneyimlenecek zamanlarda olduğumuzu ifade ediyor.

Genel olarak Marsiyen bir yeniay olması sebebiyle tartışma, kavga, sözlü şiddet, rüzgar, hortum, asker, ordu, isyan çıkarmak, bel ve böbrek hastalıkları yada ateşlenmek söz konusu olabilir. (Sözlü tartışmalar esnasında da aşırı hararetlenerek de ateşlenmek söz konusu olabilir.)

Son olarak yavaş yavaş retrolardan çıkmaya hazırlanan gezegenler bir kaç hafta içinde direkt harekete geçecekleri zamana kadar dengesizlik söz konusu olabilir. Bir öyle bir böyle. Bir karar ver sende allasen dedirten zamanlardayız bunu da unutmayalım. Genel olarak alınacak kararları retrolar sonrasına bırakmakta fayda var.

Koç ve Yükselen Koç Burçları (4 Ekim-10 Ekim)

7. Evinizde gerçekleşecek olan Terazi burcundaki Yeniay, eş ve ortaklık ilişkilerinizde önemli gelişmeler yaşanabileceği, mücadele edilmesi gereken ve inişli çıkışlı bir ileri bir geri hareketli zamanları işaret ediyor olabilir.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları (4 Ekim-10 Ekim)

6. Evinizde gerçekleşecek olan Terazi burcundaki Yeniay, günlük yaşam, çalışma ortamı, birlikte çalıştığınız kişiler, evcil hayvanlar, fizik/beden sağlığınız ile ilgili yeni düzenlemelerin yapılacağı, mücadele edeceğiniz, ne ileri ne geri denilebilecek hareketlenmeleri işaret ediyor olabilir.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları (4 Ekim-10 Ekim)

5. Evinizde gerçekleşecek olan Terazi burcundaki Yeniay, aşk, çocuklar, yaratıcı yetenekleriniz, eğlence, kumar ve yatırımlar ile ilgili konularda yeni gelişmelerin yaşanacağı, mücadele gerektiren, bir ileri bir geri dengesizlikler ve hareketlenmeleri işaret ediyor olabilir.

Yengeç ve Yükselen Yengeç Burçları (4 Ekim-10 Ekim)

4. Evinizde gerçekleşecek olan Terazi burcundaki Yeniay, ailevi konuları ve ailenizdeki kişilerle olan ilişkilerinizde yeni gelişmeler için mücadele edilecek hareketlenmeleri işaret ediyor olabilir.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları (4 Ekim-10 Ekim)

3. Evinizde gerçekleşecek olan Terazi burcundaki Yeniay, eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkileriniz, yakın yerlere yapılacak seyahatler ile ilgi yeni gelişmeleri ve konulardaki hareketlenmeleri işaret ediyor olabilir.

Başak ve Yükselen Başak Burçları (4 Ekim-10 Ekim)

2. Evinizde gerçekleşecek olan Terazi burcundaki Yeniay, maddi kaynaklarınız, öz değer duygunuz, yetenekleriniz ve bedeniniz ile ilgili konularda ve özellikle parasal kaynaklarınızda yaşanabilecek yeni gelişmeler için mücadele edilmesi gereken hareketlenmeleri işaret ediyor olabilir.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları (4 Ekim-10 Ekim)

1. Evinizde gerçekleşecek olan Terazi burcundaki Yeniay, kişiliğiniz, karakteriniz, dış görünüşünüz, etrafınızda olan kişilerle kurmuş olduğunuz iletişim şekliniz, kendinizi ifade etme şekliniz ile ilgili konularda yeni gelişmeleri ve bu konularda verilmesi gereken mücadelelerdeki hareketlenmeleri işaret ediyor olabilir.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları (4 Ekim-10 Ekim)

12. Evinizde gerçekleşecek olan Terazi burcundaki Yeniay, bilinçaltınız, ruhsal sağlığınız, gizli düşmanlar, perde arkasından yapılan işler, hastane hapisane gibi kapalı alanlarla ilgili konularda yeni gelişmeleri ve bu alanlardaki mücadele gerektiren hareketlenmeleri işaret ediyor olabilir.

Yay ve Yükselen Yay Burçları (4 Ekim-10 Ekim)

11. Evinizde gerçekleşecek olan Terazi burcundaki Yeniay, sosyal çevrenizdeki arkadaşlarınız ve dostlarınızla olan ilişkilerinize, vakıf, dernek, kulüp gibi kalabalık topluluklardaki arkadaşlarınız ve dostlarınızla olan ilişkilerinizde yaşanacak yeni gelişmeleri ve bu konulardaki mücadele edilmesi gereken hareketlenmeleri işaret ediyor olabilir.

Oğlak ve Yükselen Oğlak Burçları (4 Ekim-10 Ekim)

10. Evinizde gerçekleşecek olan Terazi burcundaki Yeniay, iş, kariyer ve meslek hayatınız, anneniz ile olan ilişkileriniz ile ilgili konularda yeni gelişmeleri ve bu alanlarda mücadele edilmesi gereken hareketlenmeleri işaret ediyor olabilir.

Kova ve Yükselen Kova Burçları (4 Ekim-10 Ekim)

9. Evinizde gerçekleşecek olan Terazi burcundaki Yeniay, din, inanç, felsefi konular, yüksek eğitim ve kariyer, yurt dışı, uzak akrabalar, hak hukuk konularında yeni gelişmeleri, bu alanlardaki mücadele gerektiren hareketlenmeleri işaret ediyor olabilir.

Balık ve Yükselen Balık Burçları (4 Ekim-10 Ekim)

8. Evinizde gerçekleşecek olan Terazi burcundaki Yeniay, miras, vergi, sigorta, kredi ve borçlar, ortak değerler, cinselliği içeren, ya da, okült konularda yeni gelişmeleri, bu alanlardaki mücadele gerektiren hareketlenmeleri işaret ediyor olabilir.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle...

Sevgilerimle…

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI