8 Ağustos-14 Ağustos Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

8 Ağustos-14 Ağustos Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Yay burcu enerjileriyle başlıyoruz. Bugünlerde duygularımızı aşırı ve abartılı yaşıyor olabiliriz. Ay Venüs’e 150,Neptün’e de kare yaparken, Neptün’ Venüs’e 120’lik, Venüs’de Plüto’ya karşıtlık yapıyor. Yani tam hayallerimdeki eve kavuşuyordum ki hayallerim yıkıldı, ya da tam hayalimdeki aşka kavuştum sanıyordum ki hayallerim yerle bir oldu ve yahut da tam hayallerimdeki işime, maddi olanaklarıma ulaştım diyordum ki, hepsi yerle bir oldu. İşin özü aslında şuanda her ne yaşıyorsak bizi ruhsal anlamda güçlü bir şekilde dönüştüren olaylar içerisinde olduğumuzu ama bizim bu durumdan pek de hoşnut olmadığımızı söylüyor gökyüzü.

8 Ağustos Pazartesi günü Güneş Satürn karşıtlığı kendisini hissettirmeye başlayacak ve bir hafta boyunca da etkili olacak. Otorite figürleriyle kişilik ve kimlik çatışmalarına girebilir, otorite güçlerine meydan okumak isteyebilir, kendimizi yetersiz ve eksik hissedebiliriz. Kendi karakter ve kişiliğimizi ortaya koymak isterken sanki otorite figürleri, patron, ya da eril güçler tarafından kapana kısılmış gibi, ya da özgürlüğümüzün kısıtlandığını hissettiren durumlar içerisinde kalabiliriz.

10 Ağustos Çarşamba günü Mars Neptün 60’lık açısı hayallerimizi gerçekleştirmek için karşımıza aniden gelişen fırsatlar çıkabilir. Bu fırsatların arkasında aşk, para ve ilişkilerde yaşamış olduğumuz dönüştürücü deneyimler olduğunu ve bu sert dönüşümlerin bizi güvenlik alanlarımızdan çıkartıp sabit davranış kalıplarımızı kırdıracak eylemler yapmaya zorlayacaktır.

11 Ağustos Perşembe günü Venüs Aslan burcuna geçip, 5 Eylül’e kadar Aslan burcu seyahatini devam ettirecek. Aşkın, sevginin, sanatın, paranın, nefsin gezegeni Venüs aslan burcunda peregrin durumdadır. Aşkın gözü üstün nitelikli ve seçkin kişiler üzerine yoğunlaşabilir. Yüksek standartlara sahip olmak ve beğenildiğini sevildiğini değerli şeylerle gösterildiğinde hisseder. Aşk hayatında gurur, kibir ve sadakat ön plana çıkabilir. İlişkilerimizde maddi ve manevi cömert, gösterişli ve dikkat çekme arzusu içerisinde olabiliriz.

12 Ağustos Cuma günü Kova burcunun 19 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Oldukça sert, Satürn’yen ve ani değişimleri içinde barındıran zor bir Dolunay enerjisi içerisinde olacağız. Wholesings ve Plasidus olarak baktığımızda 1/7 ve 2/8 akslarında ilişkilerimiz, ben ve biz, kendi kaynaklarımız ve başkalarının kaynakları, gelir gider harcama dengelerimiz üzerinde etki olacak. Sabitlerde grandgross yapan bir enerjiyle hayatlarımızın en önemli ana temaları olan, ana kapıları olan ev, iş, meslek, evlilik ve ilişkilerle ilgili olan hayat alanlarımızda kadersel olarak güçlü bir şekilde değişimlere doğru götüreceğini göstermektedir.

Dolunaya eşlik eden retro Satürn’ün eğer zamanında gereken sorumluluklarımızı yerine getirdiysek bizi ödüllendireceği, ama bizim şuan bunu anlayacak ya da idrak edecek kapasitede olmadığımızı fakat zaman sonra iyi ki de öyle oldu dedirtecek baskı, kısıtlanmalar, engellenmelere maruz bırakacak, sıkıştırdıkça yerimizi, yurdumuzu, bulunduğumuz alanı, içimizi daraltan bunaltan baskılayan enerjisine maruz kalacağız.

Kuzey Ay Düğümünün Uranüs ve Mars’la birlikte 10.ve 11.evlere bizi kadersel olarak bizi hayallerimizi gerçekleştirmek için kariyerimizde gerçekleşecek devrim niteliğinde değişimler için eyleme geçmemizi, eski bildik davranış kalıplarını bırakıp önümüze gelen değişimlere ayak uydurmamız gerektiğini göstermektedir. Özgürlük isteğimizin arttığı, kendi benimizi mutlu edecek isteklerimizi ön plana çıkaran bir Dolunay yaşayacağız. İlişkilerimizi, ortaklıklarımızı sağlam ve kalıcı bir şekilde devam ettirmek mi, yoksa yol ayrımlarına mı girmek isteyeceğiz…

Dolunayda Ay’ın Castra sabit yıldızıyla etkileşimde olması sebebiyle doruk noktasına ulaşan bir doyum, doygunluk enerjisinin hakim olması,duyguların kontrol edilememesi, öfke kontrolünde zorlanma, patlama noktalarına gelmek, yıkıcı eylemlerde bulunmak söz konusu olabileceği için sakin kalmaya çalışmakta fayda olacaktır.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, şimdi gelelim Kova Dolunayının yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (8-14 Ağustos Haftası)

11.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıyla gelecek umutlarınız, hayallerinizi gerçekleştirmek istediğiniz istek ve dileklerinizle ilgili sorumluluklar sizi zorlayabilir. Kendinize maddi kaynak yaratmak adına ani gelişen değişimler söz konusu olabilir.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (8-14 Ağustos Haftası)

10.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayı iş, meslek ve kariyer hayatınızdaki sorumluluklar sizi zorluyor, daraltıyor olabilir. Kendinizi ortaya koyacak, kendi isteklerinize hizmet edecek kararlar almak için değişime izin vermeniz gerekiyor olabilir.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (8-14 Ağustos Haftası)

9.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayı inançlarınız, yurtdışı bağlantılı konular, babanın, ailenin sorumlulukları sizi zorluyor daraltıyor olabilir. Kontrolünüz dışında gelişen olaylar, bilinçaltı korkularınızı harekete geçiren konular daha çok bilinçaltı dünyanızda değişikliklere yol açabilir.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (8-14 Ağustos Haftası)

8.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayı gelir gider dengeli harcamalar, ortak değerler, miras vergi nafaka gibi konularda zorlanmalar yaşıyor olabilirsiniz. Arkadaşlarınız ve dostlarınızla ilgili zorlu süreçlerden geçiyor olabilir, gelecek için gerçekleştirmeyi umut ettiğiniz konularda ani gelişen değişimlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (8-14 Ağustos Haftası)

7.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayı eşini, ortağınız ve ikili ilişkilerinizle ilgili sorumluluklar, zorlanmalar, ya da benliğiniz üzerinizde baskı yaratan otorite figürleri ile yaşamış olduğunuz özellikle özgürlüğünüzü kısıtlayan, daraltan enerjilerle artık baş etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. İş, kariyer ve meslek hayatınızda sağlam ve kalıcı değişimlerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (8-14 Ağustos Haftası)

6.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayı günlük rutin hayatınız, çalışma koşullarınız ve fizik ve beden sağlığınızla ilgili sizi daraltan bunaltan enerjilerle baş etmekte zorlanıyor olabilirsiniz. Düzeninizi değiştirmek, bakış açınızla bağlantılı gelişecek olan ani değişimlere sebebiyet verebilir.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (8-14 Ağustos Haftası)

5.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayı aşk hayatınız, çocuklarınız, yatırımlar, hobileriniz ve hayatın keyif veren yönlerini ön plana çıkararak, bir aşk konusunun kapanışını vermek ya da aşkın sorumluluğunu üstlenip ilişkiyi bir adım ileriye taşımak isteyebilirsiniz. Ya da çocuklarınızın sorumluluğu ile ilgili konular gündeminizde olabilir. Yatırımlar, para giriş çıkışı, gelir gider harcama dengelerinizde ani değişimler gözlemleyebilirsiniz.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (8-14 Ağustos Haftası)

4.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayı aile hayatı, yuva, vatan, aile büyükleri, ev hayatınızla ilgili sorumluluklar sizi zorluyor olabilir. Eş, ortak ve ikili ilişkilerde ani gelişen değişimler, yer değişimi ev taşıma ya da alma gibi konular gündeminizde olabilir.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (8-14 Ağustos Haftası)

3.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayı iletişim ve haberleşme, yakın çevre ilişkilerinizi ifade eden kardeş kuzen komşular, eğitim öğrenim hayatınız ile ilgili sorumluluklar sizi oldukça zorluyor olabilir. Günlük rutin hayat düzeniniz, çalışma koşullarınız ve genel sağlığınızla ilgili ani gelişen değişimler gündeminizde olabilir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (8-14 Ağustos Haftası)

2.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayı maddi kaynaklarınız, özdeğer duygunuz, yetenek ve becerileriniz, gelir gider harcama dengelerinizle ilgili sorumluluklar, kısıtlanmalar sizi zorluyor olabilir. Aşk hayatınız, çocuklarınız, ya da yaratıcılık yönleriniz ve yahut bir hobiniz, belki bir yatırım konusu ile ilgili ani gelişen değişimler gündeminizin ana konusunu belirleyecek olabilir.

Yükselen Kova ve Kova Burçları (8-14 Ağustos Haftası)

1.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıile 1-4-7-10 evleriniz tetiklenerek, eşinizle, ortağınızla, ikili ilişkilerinizle, işinizle, evinizle, ailenizle, yuvanızla, köklerinizle, yaşadığınız yerle ilgili zorlanmalar, sorumluluklar, kısıtlanmalar sizi artık iyice daraltmış olabilir. Aile hayatınız, köklerinizle ilgili ya da yaşadığınız yerle ilgili taşınma gibi önemli değişimlerle gerçekleşecek kararlar almanız gerekebilir.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (8-14 Ağustos Haftası)

12.evinizde gerçekleşecek olan Kova Dolunayıile bilinçaltı korku ve yetersizlik duygularınızla yüzleşmek ve önemli kararlar almak isteyebilirsiniz. Fizik beden ve psikolojik sağlığınızla ilgili sorunlar belki içsel hesaplaşmalarla tetiklenerek gündeminize taşınabilir. Yakın çevre ilişkileriniz, kardeş kuzen komşular, eğitim öğrenim hayatınız, kendinizi ifade ettiğiniz alanlarda ani gelişen değişimler gözlemleyebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimle…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI