İşte 14 Şubat-20 Şubat Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

İşte 14 Şubat-20 Şubat Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Yengeç burcu enerjileriyle başlıyoruz. Gün genelinde duygusal ve zihinsel anlamda üzerimizde olan sorumlulukların ağırlığı bizi zorlayabilir. Ay fazının Dolunay evresine doğru ilerlediği bu günlerde içsel motivasyon enerjimizde gerilim, zıtlaşma ve kendimizi baskı altında hissetmemize sebep olabilir. Öğleden sonra Ay Aslan burcuna geçerek daha çok ilgiye ve sevgiye olan ihtiyacımız artabilir.

İlişki gezegenlerimiz Venüs ve Mars kavuşumu hafta genelinde hemen hemen her gün aktif olurken, aşk ve ilişkilerde hareketlenmeler ön planda olacaktır.

Plüto Kuzey Ay Düğümü ile üçgen açı bağlantısıyla, yeni atılacak adımlar için hayat enerjimizi dönüştürmek adına yeni başlangıçlar ile iş ve aşk hayatlarımızın ve ilişkilerimizin yapılandırılması adına destekleyici rol oynayacaktır.

4 büyük asteroidden biri olan Pallas Koç burcuna geçiş yaparak 30 Nisan'a kadar Koç burcu seyahatine devam ediyor olacak. Pallas/Athene bilgelik ve adalet tanrıçası olup problem çözme yeteneğimizin tarzı hakkında bize bilgi veren 4 büyük asteroidden biridir. Hava elementi ile ilişkilendirilen Pallas/Athene Koç burcunda olduğunda problemleri çözerken cesaret ve girişimcilik ruhu ile hareket ederek strateji uygulamak isteyeceğimizi. Aklımızı, zekamızı risk alarak kendimizi var etmek ve göstermek isteyeceğimizi, Koç burcunda olduğu süre içerisinde aklımıza gelen dahiyane fikirleri hayata geçirmek için harekete geçme isteğinde olabiliriz.

15 Şubat-10 Mart arası Merkür tekrar Kova burcu geçişiyle zihinsel olarak algımız topluma, toplumun yararına, toplumsal yeniliklere, gruplara, topluluklara yönelik olacak. Fikir ve düşüncelerimizi çok daha rahat bir şekilde ve özgürce dile getirmek isteyebiliriz. Geleneksel olanın dışına çıkmak ve sıra dışı yenilikleri hayata geçirmek, belki teknolojik yöntemlerle, artık fikir ve düşüncelerimizi hayata geçirmek için yenilikler peşinde olabiliriz.

16 Şubat çarşamba günü Aslan burcunun 27 derecesinde bir Dolunay gerçekleşecek. Anın haritasına baktığımızda 12.evde gerçekleşen Aslan Dolunayı, 19 Kasım tutulmasını önemli ölçüde tetikleyici görevi göreceğini, Ay Düğümlerine yapmış olduğu kare ile kadersel bir şekilde hayatımıza girecek ve çıkacak insanlar olacağını öngörebiliriz. Tüm sabitlerin karelendiği bu Dolunay aslında, haritanın geneline baktığımızda gezegen yoğunluğunun diğer insanları ifade eden batı kısmında ve kadersel etkilere açık olduğumuz alanlarda olması sebebiyle, bu hayatta istek ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için ruhumuzdaki kalıplaşan ve üzerimizden atılması gereken ölü toprağın atılarak, silkelenip tekrar ayağa kalkmamıza sebep olacak kadersel yol ayrımlarını ve yeniliklerin hayatımıza sirayet edeceğini göstermektedir.

18 Şubat-20 Mart arası Güneş Balık burcu geçişiyle, ruhsal ve manevi konular yaşam enerjimizi belirliyor olacak. Hassasiyetin arttığı, kırılgan ve kurban olma psikolojisine yatkın olmaya müsait bir kimlik bilincinde olurken, teslimiyet bilincimizin, şefkat ve merhamet duygularımızın da arttığı bir süreç olacak. Empati yeteneğimizin yüksek olduğu, daha kolay affetme enerjisinde olduğumuz, sezgilerimizin de en güçlü seviyelerde olduğu manevi yönden güçleneceğiz.

Bu haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra, şimdi gelelim yükselen burçlarımız üzerindeki etkilerine...

Koç ve Yükselen Koç Burçları (14-20 Şubat Haftası)

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 5.evinde aşk, çocuklar, yatırımlar, yaratıcılığınızla ilgili alanlarda kadersel etkilere açık olacağınız, hayallerinizi, sosyal çevrenizi, arkadaş ve dostlarınızı yeniden değerlendirmeye almak isteyeceğiniz bir zaman diliminden geçerken, yeniden ayaklanıp hayattan keyif almak için yepyeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa Burçları (14-20 Şubat Haftası)

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 4.evinde ev, aile, ev hayatınız, yaşadığınız yer, emlak arsa gibi gayrimenkuller, belki yer değişimi konularına yeniden yönelmek isteyeceğiniz bir zaman diliminden geçerken, yeniden ayaklanıp aile, yuva, ev hayatınız ile ilgili konularda yepyeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler Burçları (14-20 Şubat Haftası)

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 3.evinde kendinizi ifade ettiğiniz alanlar, eğitim öğrenim, yakın çevre ilişkilerinizi yeniden yönelmek isteyeceğiniz bir zaman diliminden geçerken, iletişimde olduğunuz ve kendinizi ifade ettiğiniz her türlü alanlarda yepyeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Burçları Yengeç (14-20 Şubat Haftası)

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 2.evinde maddi kaynaklarınız, yetenek ve becerileriniz, bedeniniz ve öz değeriniz ile ilgili konuları yeniden yönelmek isteyeceğiniz bir zaman diliminden geçerken, kendinize maddi kaynaklar yaratmak için yepyeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan Burçları (14-20 Şubat Haftası)

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 1.evinde kişiliğinizi, karakterinizi, dış görünüşünüzü, etrafınızda bulunan insanları, dünyaya olan bakış açınızı yeniden yönelmek isteyeceğiniz bir zaman diliminden geçerken, dış dünyaya kendinizi ifade etme tarzınızda yepyeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak Burçları (14-20 Şubat Haftası)

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 12.evinde kontrolünüz dışında gelişen olaylar, hastane hapishane gibi kapalı alanlar, bilinçaltı dünyanız, mistik psişik ruhsal konular, kolektifi ilgilendiren konuları yeniden yönelmek isteyeceğiniz bir zaman diliminden geçerken, ruhunuzu yoran bu alanlarda farklı bakış açılarıyla yaklaşarak yepyeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi Burçları (14-20 Şubat Haftası)

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 11.evinde sosyal çevrenizde olan arkadaş ve dostlarınızı, aynı amaç için bir arada olduğunuz grupları, gelecek hayallerinizi yeniden yönelmek isteyeceğiniz bir zaman diliminden geçerken, hayallerinizi gerçekleştirmek istediğiniz alanlarda yepyeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep Burçları (14-20 Şubat Haftası)

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 10.evinde iş, kariyer ve meslek hayatınızı, toplumsal statünüzü yeniden yönelmek isteyeceğiniz bir zaman diliminden geçerken, toplumda kendinizi ortaya koymak için yepyeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay Burçları (14-20 Şubat Haftası)

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 9.evinde din, inanç, felsefi konular, yüksek eğitim ve akademik kariyer, ufkunuzu gelişimi, yurt dışı eğitim ve seyahatler, hukuksal konuları yeniden yönelmek isteyeceğiniz bir zaman diliminden geçerken, hayata bakış açınızı, bakış açınızı değiştirecek adımlar atmak yaklaşmak isteyebilirsiniz.

Oğlak ve Oğlak İkizler Burçları (14-20 Şubat Haftası)

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 8.evinde ortak değerler, cinsellik, okült bilgiler, kredi ve borçlar ile ilgili konuları yeniden yönelmek isteyeceğiniz bir zaman diliminden geçerken, kişiliğinizi kimliğinizi ve egonuzu ortaya koymak için yine bu alanlarda yepyeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova Burçları (14-20 Şubat Haftası)

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 7.evinde eş, ortak, ortaklı işler yapılan ilişkiler, ikili kurulan her türlü ilişkilerinizi yeniden yönelmek isteyeceğiniz bir zaman diliminden geçerken, ilişkilerinizde kişiliğinizi ve karakterinizi ortaya koyarken yepyeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık Burçları (14-20 Şubat Haftası)

Aslan burcunda gerçekleşecek olan Dolunay haritanızın 6.evinde günlük rutin hayatınızı, beden sağlığınızı, çalışma koşullarınızı, birlikte çalıştığınız insanları, evcil hayvanlarınızı ilgilendiren konuları yeniden yönelmek isteyeceğiniz bir zaman diliminden geçerken, 2.planda ya da arka planda kaldığınız durumlara yepyeni adımlar atmak isteyebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle...

Sevgilerimle…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI