İşte 25 Nisan 1 Mayıs Haftası burç yorumları... - Astrolog Ayşe Meral Ünal Tatlısu

İşte 25 Nisan 1 Mayıs Haftası burç yorumları...


Haftaya Ay Kova burcunun son dereceleriyle başlayıp, öğleden sonra Balık burcu enerjileriyle devam ediyor olacağız. Gün genelinde duygusal olarak kendimizi baskı altında hissedebilir, özgür olmak, yalnız kalmak isteğinde olabiliriz. Ama öğlenden sonra Ay’ın Balık burcuna geçmesiyle yumuşayarak kendimizi duygusal anlamda daha rahat hissedecek, hatta hassaslaşacağız.

27 Nisan Çarşamba günü Balık burcunun 24 derecesinde Venüs Neptün kavuşumu aktif olurken, aşkta ve sevgide aşkın duygularla, onunla tam ve bir olma haline ulaşmış olma potansiyelini açığa çıkarırken, Ay’ın ve Jüpiter’in de Balık burcunda olmasıyla aslında yoğun bir Balık burcu enerjisinin ortaya çıkışını görüyoruz. Burada artık kimisi için aile hayatındaki büyükler ile olan duygusal bağlarının, kimisi içişe duygusal ilişkide olduğu kişilerle arasında kurmuş olduğu sevgi bağının tam olarak tamamlanma aşamasında olduğunu gösterirken, diğer taraftan İkizler burcunda bulunan Ceres ve Karaay Lilith ile kare açı bağlantısı bize sıkı sıkıya inatla sahip çıktığımız, hatta üstüne güvenli bir şekilde bizi beslediğini düşündüğümüz ama hayat planında aslında bize zarar veren kronikleşmiş, sabit ve kalıcı tüm bağları, Plüton’un sekstil açı desteğiyle köklü bir şekilde yerinden sarsacak, koparacak ve dönüşmemize olanak sağlayacaktır.

Boğa burcunun 27 derecesindeki Merkür’ün de Jüpiter sekstil açısıyla aslında tüm bu kalıplardan köklü bir şekilde kurtulup, duyguda ve zihinde hazmettikten sonra çok daha huzurlu ve kendimizi çok daha güvenli bir davranış alanına doğru götürdüğü üst bilincine ulaşmış olacağımızı bize gösterecektir.

30 Nisan Cumartesi günü Pallas Boğa burcuna geçecek ve 5 Temmuz’a kadar da Boğa burcundaki seyahatini devam ettirecek. Asteroid Pallas; mitolojide bilgelik tanrıçası olan Pallas zeka, ilham, sanat ve savaş tanrıçası olarak geçmekte olup astrolojide hava elementi ile ilişkilendirilmiştir. Duygusal zeka ile akıl gücünü birleştirerek eşit şekilde kullanmayı ve stratejik davranabilme potansiyelini çalıştırmamız gerektiğini ifade etmektedir. 30 Nisan-5 Temmuz arasında Boğa burcunda seyahat ettiği sürece olumlu anlamda, fiziksel dünyayla, maddeyle, toprakla olan zihinsel bağlarımızın güçleneceğini, doğaya, tabiata yönelmek isteyeceğimizi, gıda, tarım, yeme içme konularındaki yaşanan krizlere daha somut, gerçekçi ve pratik çözümler getirilebilecekken, olumsuz anlamda yemeye içmeye dünyasal zevklere düşkünlük, istiflemek ya da, kriz çözmek için yiyecek içecek konularında güvenilir olmayan yollara başvurulabileceğini göstermektedir.

30 Nisan saat 20:28’de Boğa Burcunun 10 derecesinde, 6 numaralı kuzey yönünde gerçekleşecek olan Saros Serisine aittir. Hastalık ve sorumluluklarla ilişkilendirilmiştir. Tutulma genel sağlığımızı, çalışma koşullarımızı, günlük rutin hayatımızı ifade eden 6.evi, aşkı, çocukları, hayattan keyif almayı, yatırımlarımızı, yaratıcılığımızı ifade eden 5.ev konularını ve aile hayatımızı, ev yaşantımızı, köklerimizi ve vatanımızı içine alan ev konuları üzerinde etkili olacak Uranüs’yen bir Güneş Tutulmasıdır.

Yay burcunun yükseldiği tutulma haritasında, din, inanç ve hak savaşları mücadelesi olacaktır.

Yükselen yöneticisi Jüpiter kendi asaletinde, Venüs ve Neptün’le kavuşumda olup, 3.ve 4.ev konuları olan kardeş, kuzen, komşu gibi yakın çevre ilişkilerimizi, eğitim öğrenim hayatımızı ve kendimizi ifade etme şeklimizi, 4.ev konuları olan aile hayatımızı, ev yaşantımızı, köklerimizi ve vatanımızla ilgili alanlarda değişikliklere sebep olacaktır.

Yükselen yöneticisi Jüpiter, 27 derecede yücelimde olduğu Venüs ve yine kendi yöneticiliğinde olan Neptün ile kavuşum enerjisiyle kardeş, kuzen, komşu ve aile kökleri ile ilgili konularda değişimlere sebep olacaktır. Ev hayatında yer değişikliği, yakın çevre arkadaş ve aile ilişkilerinde değişikliklere sebep olarak, yeni bir düzene doğru ilerleyeceğiz.

Hızlı bir şekilde ve ani gelişen olaylarla genel sağlığımızı, günlük rutin hayatımızı, çalışma koşullarımızı, aşk hayatımızı, çocuklarımızı, yatırımlarımızı, yaratıcılığımızı, hayatımızın keyif veren yanlarında sahip olduklarımızı, daha doğrusu sahip olduğumuzu zannettiklerimize sahip olmadığımızı anlamamıza ve değişerek hayatımıza devam etmek zorunda olduğumuzu bize gösterecektir.

Ay Düğümlerini 2.ve 3.evden kareleyen Satürn, maddi ve maneviyat yönünden, öz değer duygusunda, bedensel güç gerektiren, eğitim ve öğrenim hayatımızda, kardeş, kuzen gibi yakın çevre ilişkilerimizde ne kadar eksik, ne kadar yetersiz, ne kadar bir başına kalmış olduğumuzu öğretirken, bir o kadar da yakın çevre ilişkilerimize, eğitim öğrenim, ticari faaliyetlerimize, aile üyelerimize köklerimize karşı da bizden istediği sorumluluklarımızı yerine getirmemizi bekleyecektir.

Haftanın genel enerjilerinden bahsettikten sonra şimdi gelelim, 30 Nisanda gerçekleşecek olan Güneş Tutulmasının yükselen burçlar üzerinden bizi nasıl etkilediğine…

Yükselen Koç ve Koç Burçları (25 Nisan 1 Mayıs Haftası)

30 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 2.ev konuları olan öz değer duygusu ve maddi kaynaklarınızı geliştirme isteğinizin olduğunu, fakat bunu yapma konusunda tereddüt ve korkularınızın olduğunu, destek görmeyebileceğinizi ve yalnız kalacağınızı bilinçaltınız size söylüyor olabilir. Fakat açığa çıkaramadığınız mistik psişik bir yetenek ya da bir ilişkide sizi arka planda zorluyor olabilir. Özellikle bu dönemde ilahi plana ve sezgilerinize güvendiğinizde, iş sesinizi dinleyerek doğru seçeneği bulacağınızı bilmelisiniz.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları (25 Nisan 1 Mayıs Haftası)

30 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 1.ev konuları olan kişilik, karakter ve kendinizi ortaya koyma şeklinizi geliştirmek isteğinizin olduğunu fakat bunu yapma konusunda iş, kariyer ve meslek hayatınızda kendinizi eksik ve yetersiz hissettiğinizi, yalnız ve tek başınıza kalacak  korkuları yaşadığınızı, hayallerinizi gerçekleştirmek için hayal kırıklığına uğrama senaryosu yerine hayallerinizi gerçekleştirme potansiyelinizi çalıştırabilirsiniz. Kariyerden elde ettiğiniz gelirlerim belirsiz düşüncesi yerine akışta olmayı ve şu an sizin için aslında en iyisi olduğuna dair inanç geliştirmelisiniz.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları (25 Nisan 1 Mayıs Haftası)

30 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 12.ev konuları olan içsel ve bilinçaltı dünyanızda tam olarak bir uyanış gerçekleşerek, neyi ne kadar yapabileceğinizi, aslında bir nevi çapınızı göreceğiniz bir tutulma olacak. Bilinçaltınızdan, iç sesinizden gelen sesleri takip ederek olumsuz insanlardan ve düşüncelerden kurtulacağınız bir döneme giriyor olacaksınız. Hayatta gerçekleştirmek istediğiniz hedeflerinizin engellendiğini düşünerek kendinizi aşağıya çekmek yerine, gitmek istediğiniz hedefe doğru yapmanız gerekenleri gerçekleştirmeye yönelik adımlar atmalısınız.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları (25 Nisan 1 Mayıs Haftası)

30 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 11.ev konuları olan gelecekte hayatınız için gerçekleştirmek istediğiniz, toplulukları, kitleleri ilgilendiren alanlarda olan dilek ve isteklerinizi geliştirme isteğinizin olduğunu, fakat bunları yapabilmek adına maddi manevi tereddütlerinizin ve korkularınızın olduğunu düşünseniz de, hiç ummadığınız yerlerden ilahi plandan destek görebileceğinizi unutmadan yolunuza devam etmelisiniz.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları (25 Nisan 1 Mayıs Haftası)

30 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 10.ev konuları olan iş, kariyer, meslek ve itibarınızı geliştirme isteğinizin olduğunu, fakat bunu yapma konusunda eş, partner ve her türlü ikili ilişkide olduğunuz kişilerden destek görememe tereddütleri ve korkuları taşıdığınızı, fakat hayata artık çok daha derin bakan ve aslında doğru sandığınız tüm inançlarınızın yok olup yeniden doğmuş olan kendi bildiğiniz inançlarla hayata meydan okuyarak yolunuza devam etmekten çekinmeyeceksiniz.

Yükselen Başak ve Başak Burçları (25 Nisan 1 Mayıs Haftası)

30 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 9.ev konuları olan din, inanç, felsefe, yüksek eğitim ve akademik kariyer, yurtdışı eğitim, seyahat ve ticari faaliyetlerinizi geliştirme isteğinizin olduğunu, yeni yerler, yeni insanlarla farklı kültürden insanlarla gerçekleştirebileceğiniz birçok yeni faaliyetler ya da hukuksal süreçleriniz olabilir. Fakat bunları gerçekleştirme konusunda eski davranış kalıplarına sığınarak tereddütlerinize ve korkularınıza yapışmak yerine, daha geniş düşünerek yolunuza devam etmelisiniz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları (25 Nisan 1 Mayıs Haftası)

30 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 8.ev konuları olan ortak değerler, başkalarının kaynakları, kredi ve borçlar, okült bilgiler ile ilgili alanları geliştirme isteğinizin olduğunu, fakat bunu yapabilmek konusunda yaşamış olduğunuz bir takım olmuş olan krizler, ya da olası krizlerin size korku yaratarak sizi durdurmasına izin vermemelisiniz. Aksine artık yavaş yavaş çözülmeye başlayan kronik sorunların sizi daha da güçlendirerek ayağa kaldıracağını unutmamalısınız.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları (25 Nisan 1 Mayıs Haftası)

30 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 7.ev konuları olan eş, ortak, ortaklı işler yaptığınız kişiler, ikili ilişkilerinizi geliştirme isteğinizin olduğunu, fakat bunu yapma konusunda derinlerde yatan köklerden gelen korkularınız olabilir. Davalar, mahkemeler, ya da yeni sözleşmeler, anlaşmalar gündeminizde olabilir. İkili ilişkilerde biraz da gözlemleyici olmak ve karşı tarafa göre hareket etmek sizin için daha doğru olacaktır.

Yükselen Yay ve Yay Burçları (25 Nisan 1 Mayıs Haftası)

30 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 6.ev konuları olan sağlık, günlük rutin hayatınız, çalışma koşullarınızı geliştirme isteğinizin olduğunu, fakat bunu yapma konusunda zihinsel olarak tereddüt ve korkularınızın olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Evinizde, ya da çalışma koşullarınızda yer değişikliği, sağlık konuları ile ilgilenmek, belki bunlara kalıcı çözümler üretmeniz gerekebilir.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları (25 Nisan 1 Mayıs Haftası)

30 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 5.ev konuları olan yeni bir aşk, çocuklarla ilgili konular, yeni bir yatırım, ya da yaratıcı gücünüzü ortaya çıkarmak ve kendinizi geliştirmek istiyor olabilirsiniz. Fakat yeteri kadar öz güvenli hissetmiyor olabilirsiniz. Zihninizin dağılmasına izin vermeden doğru hamlelerle yolunuza devam etmelisiniz.

Yükselen Kova ve Kova Burçları  (25 Nisan 1 Mayıs Haftası)

30 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 4.ev konuları olan vatan, kökler, aile, yaşadığınız yer, eviniz, aile hayatınız üzerinde etkisini hissedeceğiniz bu tutulmada, sağlam bir karakter ortaya koyarak sorumluluklarınızı yerine getirme konusunda tereddüt ve korkularınızın olabilir. Yeni bir ilişkiye adım atabilir, evlenebilir, evinizi değiştirebilir, taşınabilirsiniz.

Yükselen Balık ve Balık Burçları (25 Nisan 1 Mayıs Haftası)

30 Nisan’da gerçekleşecek olan tutulma 3.ev konuları olan yakın çevre ilişkileri, iletişim ve haberleşme, eğitim hayatınız, ticari faaliyetler, yakın yerlere seyahatler yapmak, yazılı ya da sözlü alanlarda kendinizi ifade ederek geliştirme isteğinizin olduğunu, fakat bunu yapma konusunda bilinçaltınızdan gelen tereddüt ve korkularınızın olabilir. Eğer bu korkuları aşabilirseniz karşınıza çıkacak fırsatları değerlendirerek harekete geçebilecek potansiyelde olduğunuzu görebilirsiniz.

Işıkta ve aydınlıkta kalmanız dileğiyle…

Sevgilerimler…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI