12 Ağustos-19 Ağustos 2022 haftası gökyüzü görünümleri... - Astrolog Ece Çetin

12 Ağustos-19 Ağustos 2022 haftası gökyüzü görünümleri...


“Kendini bilen, diğer herkesi de bilir…”

12 Ağustosta Kova-Aslan aksının 19 derecesinde bir dolunay yaşayacağız.

Özünde kendi kimliğimizi bulma, buna göre etrafımıza duruşumuzu belirleme dolunayını yaşıyoruz. Ben kimim? Tarzım ne? Hayat felsefem ne? Ve ben bana uygun bir yerde miyim?

Diğerleri beni hangi kefeye koyuyor. Kendimi analiz ediyorum. Diğerlerinin bana mesafesi ve davranışlarındaki yanlışları görüyorum. Kendimi ifade ederken ki eksiklerimi tespit edip çevreme karşı duruşumda iyileştirmeler ve düzeltmeler yapmam gereken yerleri fark ederek değiştirmeye başlıyorum.

İnsanın kendini keşfetmesi, tanıması diğerlerini de doğru tahlil etmesi demektir. Mevlana’nın sözünü hatırlayalım: ‘Kendini bilen Rabbini de bilir.’

İçimizdeki ben ile yüzleşme zor bir yolculuktur. Fakat yaşam içinde yapılması zorunludur. Kova burcunda bir Satürn ve Kova Dolunayı varsa bu yolculuğu artık erteleyemeyeceğiz demektir.

İslam tasavvufunda kendine yapılan yolculuk için ‘Kendini hiçlikle bilen Rabbini varlıkla bilir’ yaklaşımı mevcuttur.

Sabit akslarda gerçekleşen ve Uranüs etkisi taşıyan dolunay haritası bize doğru bildiklerimizin değişeceğini, hayatlarımızın temelinden farkı bir biçime bürüneceğini gösteriyor. Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir sözünün ne kadar doğru olduğunu bir kere daha göreceğimiz süreçte sabit yaşam şeklimizin aslında çok da sabit olmadığına şahit olacağız. Bu sebeple değişimlere direnmemenizi tavsiye ederim. Bırakın enerji rahat rahat çalışsın.

Kimileri yeni kendini keşfediyor, kimileri evleniyor, kimileri boşanıyor, kimileri çocuk sahibi oluyor, kimilerinin yavrusu yuvadan uçuyor, kimileri olan kariyerine yeni bir yön veriyor, kimileri evini ve yaşadığı ortamı değiştiriyor.

Dolunay özellikle evliliklerdeki ve uzun süreli ilişkilerdeki eksiklikleri ortaya çıkacak ve gerçeklerimizi ayna misali gözümüzün önüne serecek gibi duruyor. Eşle araya mesafe koymalar veya eşin gerçek değerini fark edip evliliğe daha sıkı bağlanmalar yaşanabilir. Sert etkiler söz konusu olduğu için artık gerçeklerin tüm çıplaklığı ile sorumluluğunu almak zorunda kalabiliriz.

Ben olarak mı yaşamımı sürdürmek istiyorum yoksa biz olarak iyi miyiz sorgulaması yapacağız. Vıcık vıcık olmak çok sıkıcı, arada mesafe olan ilişkiler daha yolunda ve saygın kararlarına mı varmak üzereyiz yoksa.

Geçmişten gelen acılarımı şöyle bir yoklasam da şu andaki düşünce ve kararlarımı etkileyecek güçte olmadıklarını fark ediyorum. Tek başıma her durumda dik durabilmek yaşam mottom olmalı. Başkalarına yaslanmayı bırakmak kendime yapacağım en büyük iyilik. O zaman diğer her şey yolunda olacak ve ben istemediğim tavizleri vermek zorunda kalmayacağım.

Ruhumuzun sesini dinlediğimizde bize söylemek istediği cümlelerin dolunay ile bunlar olduğunu duyar gibi olabiliriz. Ona kulak verme zamanı.

İlişkilerde netlikler, mantığın devreye girmesi, hayatımızın muhasebesini yapmak, neredeydim nereye geldim sorgulamasında bulunmak, araya mesafe koymam gereken ilişkilerim, etrafıma kesin çizgilerimi çekmem ve hakkımın yenildiği durumları gözden geçirmem şekillerinde çalışacak olan kova dolunayında tüm etkilerin gönlünüzce olmasını dilerim…

Gökyüzünden sevgiler…

[email protected]

YAZIYI PAYLAŞ!