Baraj’da dikkatimi çekenler - Mehmet Şahincileroğlu

Baraj’da dikkatimi çekenler


Pandemi dolayısıyla bu yıl ekran yolculuğunda bir karmaşa yaşandı.

Günden güne bu düzeldi. Akabinde sezon erken açıldı.

Ekran yolculuğuna başlayan bazı diziler için erken vedalar söz konusu oldu.

Birçoğu şaşırtarak yoluna devam ediyor.

***

Baraj'da dikkatimi çekenler

Başrollerinde Feyyaz Duman, Biran Damla Yılmaz, Burak Yörük, Sumru Yavrucuk ve İman Casablanca’nın yer aldığı Baraj dizisi FOX'ta dün akşam, 9. bölümüyle ekrana geldi. Dizinin sıkı takipçisiyim. Bunu belirteyim.

Özellikle Feyyaz Duman ve Biran Damla Yılmaz’ın dizideki performansını merak ediyordum.

Feyyaz Duman, Kadın dizisindeki Arif rolü ile gönüllere taht kurmuş ve oyunculuğunu zirveye taşımıştı. Doğrusunu söylemek gerekirse, benimde beğendiğim oyunculardan biri.

Dizide Nazım Usta (Güney) olarak karşımıza çıkan Duman, oyunculuğunun yine hakkını veriyor.

Biran Damla Yılmaz, Kırgın Çiçekler, Canevim gibi projelerde yer alsa da asıl oyunculukta zirveyi zorladığı yer için Mahsun Kırmızıgül’ün yazıp yönettiği Mucize filmini söyleyebilirim. Dizide Nehir (Aksu) karakterine hayat veren Biran Damla, performansı ile alkışı hak ediyor.

Dizide dikkatimi çeken iki isim daha var. Birisi İman Casablanca, diğeri ise Burak Yörük.

Zahra rolü ile Casablanca’yı ilk kez ekranda izledim. Rolünün hakkını fazlasıyla veriyor. Önümüzdeki dönemlerde daha sık ekranlarda onu göreceğiz. Yazın bunu bir kenara…

Burak Yörük, daha önce farklı projelerde yer alsa da Baraj ile adını geniş kitlelere duyurmayı başardı sanırım. Dizide Tarık (Yılmaz) karakterine hayat veren Yörük’ü daha önce hiç izlemedim. Burada açıkçası, beğendim ama biraz daha ete kemiğe bürünebilirdi. Zaman içinde bunu başaracağından şüphem yok.

Başrollerinde Türkan Şoray ve Tarık Akan’ın yer aldığı 1977 yılı yapımı ‘Baraj’ filminin uyarlaması olan, yapımcılığını Fatih Aksoy ve Yağmur Ünal’ın üstlendiği, senaryosunu yazıp aynı zamanda Hasan Tolga Pulat’ın yönetmenliğini yaptığı Med Yapım-No:9 Production imzalı dizi, Nazım’ın internette bir arkadaşlık sitesinde Nehir’le tanışma hikayesini anlatıyor.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30May

Dizilerin karneleri verildi

11Nis

Dizilerde son durum ne?

03Şub
21Oca
14Oca