Engin Akyürek ve Neslihan Atagül’ün uyumu - Mehmet Şahincileroğlu

Engin Akyürek ve Neslihan Atagül’ün uyumu


Engin Akyürek, Fahriye Evcen ile başrolünü paylaştığı Ölene Kadar (atv) dizisinden sonra Sefirin Kızı (Star TV) ile karşımıza çıktı.

2 dizi arasında 2 filmde başrol oynadı. İlki, Çağan Irmak imzalı Çocuklar Sanat Emanet. İkincisi ise, Bergüzar Korel ile birlikte rol aldığı Bir Aşk İki Hayat.

Sefirin Kızı’nın ilk tanıtımından sonra ikincisinin gelmesini heyecanla beklemeye başlamıştım. Bu arada tabi, Akyürek’in fanları ile de bilgi paylaşımı yapıyordum zaman zaman. Süreç devam ederken dizinin yayın günü belli oldu. Çukur (Show TV), Zalim İstanbul (Kanal D), Yasak Elma (FOX) gibi dizilerin olduğu gün yani Pazartesi yayınlanacaktı.

İlk başta biraz tereddüt vardı açıkçası bende ama zaman verilirse dizinin 3-4 bölüm sonra iyi bir reyting alacağı kanısındaydım. Nitekim, öyle de oldu! İlk bölümüyle reytinglere iyi bir giriş yapan dizi, yavaş yavaş yükselişe geçti ve Pazartesi zirveye oturdu.

Burada bir parantez açmam gerekiyor. 16 Şubat itibariyle Survivor (TV8) yayınlanmaya başladı. Reytinglerde zirve iyice karışacağa benziyor.

İlk kez birlikte kamera karşısına geçen Engin Akyürek ile Neslihan Atagül’ün partnerlik uyumunu beğendiğimi belirtmeden geçemeyeceğim. Hayat verdikleri karakterlerin rollerine öyle bürünmüşler ki, televizyon karşısındaki izleyiciye bunu hissettirmeyi başarıyorlar. Tebrik ediyorum.

Akyürek, Ortadoğu'dan Balkanlar'a, Latin Amerika'dan Uzakdoğu'ya, Afrika'dan Avrupa'ya kadar geniş bir hayran kitlesine sahip. Hayranları, uzun bir süre Akyürek’in ekranlara dönmesini beklediler. Sanırım, beklediklerine değdi.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30May

Dizilerin karneleri verildi

11Nis

Dizilerde son durum ne?

03Şub
21Oca
14Oca