Fethettiği kalbi terk eder mi insan? - Mehmet Şahincileroğlu

Fethettiği kalbi terk eder mi insan?


Pandemi sonrası yavaş yavaş normal hayata alışmaya çalışırken müzik sektöründe de yeni klipler yayınlanmaya devam ediyor.

Öyle şarkılar var ki…

İnsanı alıp götürüyor.

Hiç ummadığı anda bam telinden yakalıyor insanı…

***

Yaradanım…

Serkan Kaya, ‘Yaradanım’ şarkısı ile yine harika bir çalışmaya imzasını atmış.

Klip çekimlerinde magazinci arkadaşlar, ‘Harika bir iş’in geleceğinin müjdesini vermişlerdi ama açıkçası, bu kadar muhteşem bir klip ve şarkı olacağını tahmin etmiyordum.

Sözleri Hakkı Yalçın’a, müziği Ceyhun Çelikten’e ait olan ‘Yaradanım’ şarkısı dilime pelesenk oldu. Sözler, Hakkı Yalçın’a ait olunca diyecek söz bulamıyor insan. Bir yerlerden yakalıyor en ummadık anda.

Kız Kulesi’nde çekilen ve Poll Production’ın YouTube kanalında yayınlanan klibin yönetmenliğini başarılı isim Kemal Başbuğ yapmış.

Serkan Kaya, diğer şarkılarında olduğu gibi ‘Yaradanım’ın da hakkını vermiş. Diline, yüreğine sağlık. Yolu açık, dinleyeni bol olsun.

***

O Çirkin Benim Olmalı…

Yağız’ı, söz ve müziği Mustafa Küçük’e ait olan ‘Ben Seni Çok Sevdim’ şarkısı ile tanımıştım. Sonraki çalışmalarını da mümkün olduğunca yakından takip ettim. Gayet başarılı işlere imza attı, atmaya da devam ediyor. Son olarak geçtiğimiz günlerde bir single çıkardı.

Söz ve müziği Altan Başyurt ait olan ‘O Çirkin Benim Olmalı’ şarkısının video klibi Yağız’ın YouTube kanalında yayınlandı.

By Dıjı Yapım etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sunulan klibin yönetmenliğini Turgay Ceylaner yapmış. Açıkçası, insanın içini ısıtan harika bir klip olmuş.

Şarkı mı? Alıp götürüyor insanı bir yerlere…

Başarısı daim, dinleyeni bol, yolu açık olsun.

***

Müziği yaşayan adam…

Onu ilk kez, değerli büyüğüm Mesut Yar’ın Posta Gazetesi’ndeki Televizyon Hastası köşesinde tanımıştım.

UçanKuş TV’de ‘taverna’ programı yaptığını yazmıştı Mesut Abi. Taverna müziğini de severim hani. Yazıyı okuduktan sonra açtım kanalı, yayına çıktığı gün izledim. Artık her hafta daimi izleyicisi olmuştum.

Kimden mi bahsediyorum? Tabiki Umut Açıkgöz’den. Bir insan müziği bu kadar mı yaşayarak, hissederek söyler?

Yıllar sonra aynı kanalda yollarımız kesişti. Tanıma fırsatım oldu. Muhteşem bir kalbi, harika bir sesi var. Sıkı takipçisiyim.

Bu arada hala UçanKuş TV’de Pazar akşamları saat 23.00’te ‘Umut Açıkgöz ile UçanKuş’ta Taverna’ programını yapmaya devam ediyor.

Yolu açık, başarıları daim olsun.

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30May

Dizilerin karneleri verildi

11Nis

Dizilerde son durum ne?

03Şub
21Oca
14Oca