Kahkahası bol bir 'Bayi Toplantısı'… - Mehmet Şahincileroğlu

Kahkahası bol bir 'Bayi Toplantısı'…


Bayi Toplantısı’, uzun süredir merakla beklediğim bir filmdi. Çekimlerin başlamasından bitmesine kadar gerek sosyal medyadan gerekse haberlerden takip ettim. Hatta Galata Köprüsü’ndeki bir sahneye de tesadüfen denk gelmiştim.

Cuma günü vizyona giren, İbrahim Büyükak'ın senaryosunu yazdığı ve başrolünde Doğu Demirkol, Onur Buldu, Safa Sarı, Büşra Pekin ile birlikte rol aldığı ‘Bayi Toplantısı’nı izledim.

“Nasıl buldum?” sorusunun cevabına gelince…

Açıkçası, İbrahim Büyükak beklentimin ötesinde yine harika bir film çıkarmış.

Karakterler, mekânlar, yöresel şiveler, dozunda yapılmış espriler…

Oyuncular için, ‘Rollerinde ete kemiğe bürünmüşler’ desem, abartmış olmam. Filmi izleyenler, bana bu konuda hak vereceklerdir. İlk andan itibaren kahkahası bol, gülme krizine sokan bir film…

Onur Buldu ve Doğu Demirkol, filmde adeta şov yapmışlar! İki oyuncu da beğenerek izlediğim isimler ancak sanki burada oyunculuklarını bir tık daha yukarıya taşımışlar gibi…

Ya Büşra Pekin’e ne demeli! Övgü Maral karakteriyle bütünleşmiş. İzlerken keyif aldım.

Filmin başlarında sahne performansıyla kulakların pasını silen Safa Sarı’ya da ayrı bir parantez açmak istiyorum. Her rolde ayrı bir seyir zevki tattırıyor izleyiciye! Çok beğendim filmde…

İbrahim Büyükak…

Türk Sineması için, özellikle komedi türü için büyük bir kazanç!

Küçük Esnaf, Yol Arkadaşım serisi (1 ve 2) ve son olarak Bayi Toplantısı…

Güçlü gözlem yeteneği, kaleminin gücünü ortaya çıkarıyor. Bunun yanında iyi de bir oyunculuğu var. Filmin hem senaryosunu yazması hem de filmde oynaması Büyükak’ı özel kılıyor.

Ben, filmi izlediğim vakitlerde ilk 3 günlük gişe sonuçları açıklanmış. Hafta sonu 350 bin 44 biletli seyirci tarafından izlenerek Box Office Türkiye’nin 1. sırasına yerleşmiş.

Yönetmenliğini Bedran Güzel’in yaptığı BKM yapımı filmde, beyaz eşya işiyle uğraşan 3 esnafın 3 günlük ‘Bayi Toplantısı’ için Anadolu’nun farklı şehirlerinden gittikleri İstanbul’da başlarına gelen komik olaylar anlatılıyor.

Yolu açık, izleyeni bol olsun!

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30May

Dizilerin karneleri verildi

11Nis

Dizilerde son durum ne?

03Şub
21Oca
14Oca