Sürpriz kliplerde herkesin gözünden kaçan detaylar… - Mehmet Şahincileroğlu

Sürpriz kliplerde herkesin gözünden kaçan detaylar…


Zorlu pandemi sürecinin ardından son günlerde çok sayıda klip peşi sıra yayınlanmaya başladı.

Bazılarının müziği bazılarının sözleri kulağıma hoş gelirken bazılarının ise klipleri dikkatimi çekti.

Sürekli dinleme ihtiyacı hissediyorum bazen.

O şarkılara birlikte göz atalım.

***

Gülşen ve Edis’in muhteşem düeti: Nirvana…

Türk pop müziğinin tartışmasız isimlerinden birisidir Gülşen. Kim ne derse desin! Genç popçu Edis ile öyle bir düete imza attılar ki…

DMC etiketiyle yayınlanan ‘Nirvana’ şarkısının klibi Netd Müzik’te yayınlanır yayınlanmaz her şeyi bıraktım ve sadece klibi izledim. Serkan Şedele ile Emre Güven’in klip yönetmenliğini yaptığı ‘Nirvana’, muhteşem olmuş. Şarkının sözleri zaten harika. Bir yerlerden yakalıyor sizi.

Ozan Çolakoğlu… O bir kalite. Onun için fazla söze gerek yok. Kalitesi tartışılmaz. Söz ve müziği Gülşen, Edis ve Emrah Karakuyu’ya ait şarkının düzenlemesini Çolakoğlu yapmış.

Son dönemin, belki de 2020’nin en iyisi olmaya aday bir şarkı…

Klipte en dikkat çeken yer ise, 40. saniyede Gülşen’e doğru hızla ilerleyen tabure!

Dinleyeni bol olsun!

***

Hadise’nin ‘Küçük Bir Yol’unda ‘Benek’ sürprizi!

Hadise’nin Pasaj Müzik etiketiyle yayınlanan ‘Küçük Bir Yol’ isimli tekli çalışmasının video klibi Netd Müzik’te yayınlandı. Sözleri Devrim Karaoğlu ile Mete Özgencil’e, müziği Devrim Karaoğlu’na ait şarkının klip yönetmenliğini Şenol Korkmaz yapmış. Gui Fedrizzi, Benek (sevgilisi Kaan Yıldırım'ın köpeği), Bilbey gibi oyuncuların eşlik ettiği klibin senaryosunu Hadise kaleme almış.

Şarkının sözleri de dikkat çekici ama açıkçası, ben klibi çok beğendim. Hadise, güzel bir senaryo yazmış. 4.37 dakikalık bir klip için verilen emek ortada. Her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Işık, ses, görüntü, oyunculuklar… Doğrusu bayıldım.

Klipte en dikkatimi çeken şeylerden birisi de Hadise’nin sevgilisi oyuncu Kaan Yıldırım’ın köpeği Benek’i idi. ‘Küçük Bir Yol’da Benek’e de yer vermiş Hadise. Bu ince düşünce bile Hadise-Kaan Yıldırım aşkının ne denli gerçekçi ve büyük olduğunun adeta bir kanıtı gibi. Çift, zaten yılın sürpriz aşıkları arasında gösteriliyor.

Bravo Hadise!

***

Murat Kurşun’dan kıpır kıpır bir klip…

Murat Kurşun’un 2K Prodüksiyon etiketiyle yayınlanan ‘Birisine’ isimli tekli çalışmasının video klibi Netd Müzik’te müzikseverlerin beğenisine sunuldu. Söz ve müziği Adnan Fırat’a ait olan şarkının düzenlemesini Suat Aydoğan yapmış.

Prodüktörlüğünü Kamuran Kayra’nın yaptığı şarkının klip yönetmenliğini Alişan Günay Yıldırım üstlenmiş.

Murat Kurşun, sesiyle, tarzıyla her zaman takip ettiğim ve beğeniyle izlediğim bir isim. Kıpır kıpır, renkli, insanın içini ısıtan harika bir klip olmuş. Karadeniz ezgilerinin sıcaklığı alıp götürüyor insanı.

Klipte en çok dikkatimi çeken yer ise, 29. saniyedeki görüntü! Sol baştaki delikanlının ayağında bot, ortadaki kişide kundura, sağ baştaki kızın ise ayağında hiçbir şey yok. Belki bir nedeni vardır. Orasını bilemem.

Yolu açık, dinleyeni bol olsun!

magazinmahallesi@gmail.com

YAZIYI PAYLAŞ!

YAZARIN SON 5 YAZISI
30May

Dizilerin karneleri verildi

11Nis

Dizilerde son durum ne?

03Şub
21Oca
14Oca